מנקים את המציאות: 'פרויקט 24' יוזמה לניקיון חופים ארצי

מאת יואב נקש מאי 14, 2015

סימנים ראשונים של קיץ כבר נראים היטב לאורך חופי ישראל. מעל כל גרגר חול נמצאת פסולת, מתחת לכל גרגר חול קבורה אשפה שנפלטה מהים או שנזרקה / נשכחה / הושארה על ידי רוחצים. זה בדרך כלל מגיע ביחד: חוף ים מלוכלך ומתנדבים חרוצים שפועלים לנקותו. "פרויקט 24" היא יוזמה חדשה שקמה בכדי לאסוף לא רק את האשפה כי אם גם לקבץ את האנשים שמעוניינים לקחת אחריות ולהביא לשינוי. הקונספקט? אתם לא חייבים להיות חלק מקבוצה גדולה. אתם יכולים להקים גרעין של מנקים סביבכם עם משפחתכם וחבריכם. ביום שישי 15.05.2015 יוצאים ל-24 שעות של ניקיון חופים.

הם חברים טובים מהצבא וחלק מקהילה קטנה ואיכותית המתגוררת בעתלית. הם נפגשו בחוף הים התסתכלו על הזיהום והלכלוך מסביב ואמרו לעצמם שהם חייבים לעשות משהו בנידון. שי קניגסברג ונאור לוי הפכו רעיון שנזרק באוויר ליוזמה אמיתית - יוזמה שעשתה כבר גלים תקשורתיים בכל הארץ ובכל מדיה אפשרית. לאחר חודשים של הכנה, יח"צ והקמת אתר ייעודי, ביום שישי 15.05 פרוקט 24 יוצא לדרכו וכולם מוזמנים לקחת חלק ולשנות את המציאות בחופים.

צמד החברים שי קניגסברג ונאור לוי עושים גלים של תקשורת. מתראיינים בתוכנית "העולם הבוקר" עם אברי גלעד והילה קורח ומסבירים על "פרויקט 24".

בעמוד הפייסבוק שלהם ובאתר "פרויקט 24" הם מסבירים את כל נושא היוזמה, מציגים את חזונם ומציעים לכל אחד להיות שגריר של רצון טוב, לעזור, לנקות ולגבש גרעין מתנדבים צנוע או גדול סביבו. באתר ניתן להתחבר דרך הרשת החברתית (גוגל+ או פייסבוק) ולהזמין חברים לאירוע ניקיון חופים. הממשק קל מאוד לשימוש ומציע מגוון אפשרויות שיעשו את החיים הרבה יותר קלים לכל אדם שמעוניין לנקות את החופים - גם במציאת קבוצה הקרובה לחוף הביתי וגם ביצירת קבוצת מנקים.

ברוך השם יש מה לנקות... :( ניקיון חופים זו זכות לפעילות שהיא חובה. (תמונה: פייסבוק פרויקט 24)

אתר צלם ים @ Streamer מברך על היוזמה הנפלאה לשמירה על ניקיון חופי הים והגברת המודעות לניקיון החופים בקרב הציבור. אנו מחזקים את ידם של כלל המתנדבים ושל יוזמי הפרויקט בפרט. כפי שעשינו במשך שנים רבות, גם הפעם אנו ניקח חלק פעיל ביום הניקיון בפעילות בשטח ובעזרה בחלוקת שקיות (צרו איתנו קשר דרך המייל האדום)

לחצו כאן לעמוד הפייסבוק של היוזמה ולאתר פרויקט 24

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים