פעם ג'קאס היום אקטיביסט: גם Steve-O לא סובל את Sea World

מאת יואב נקש אוגוסט 16, 2015

מסתבר שהרבה מאוד אנשים וידוענים לא אוהבים את פארק המים Sea World ושבי הלוויתנים שנעשה בתחומם - שבי שמשמש לביזניס למנהלים ופלז'ר להמונים. למעשה, כל העליהום התקשורתי של הזמן האחרון הביא להפסדים גדולים ברווחי פארק המים לשנת 2014 ולהדרת רגליהם של מבקרים רבים שהבינו כי ביתם של האורקות אינו אמור להיות בבריכה מבטון. את ההשפעה על דעת הקהל חבים הלוויתנים וכלל האנושות השפויה לידוענים רבים שהביעו את מחאתם במפורש. בעוד קלי סלייטר התנסח בדיפלומטיות נחרצת, סטיב-או (Steve-o) כוכב תוכנית הג'קאס המיתולוגית ביטא את דעתו בדרכו שלו שהביאה גם למעצרו.

רמז על כוונותיו באינסטגראם לעשות פעלול שעלול לסבך אותו עם הרשויות. סטיב-או למען האורקות

סטפן גלובר (Stephen Glover) או בכינויו הג'קאסי Stev-o, הוא כבר ילד בן 41 שעדיין מחפש את הריגושים של בני ה-14. הבחור שעשה כמעט כל דבר אפשרי לאשכיו ועדיין הצליח לעשות ילדים הפנה את שגעונו למקום קצת יותר בוגר עם אג'נדה ברורה והחלטית. את הטירוף הוא העלה לרמה של אקטיביזם סביבתי ובכל הזדמנות שניתנת לו הוא יוצא להגנת הלוויתנים וצועק בקול רם את המשפט Sea world SUCKS" (סי וורלד דפוק).

לא דופק חשבון. Steve-o מביע את מחאתו נגד סי-וורלד ב-2014. מדביק את המילה SUCK על שלט כביש מהיר.

בשנה שעברה הוא טיפס על שלט דרכים בכביש המהיר של סאן דייגו והדביק במחאה את המילה "Suck" במקום שבו הופיעה המילה "Drive". באקט הלוחמני האחרון שלו מהשבוע האחרון, סטיב-או טיפס על מנוף, ניפח בלון/בובה של לוויתן אורקה ענק, כתב עליו בגדול "Sea world Sucks" ואז הדליק כמה נפצים וזיקוקים בשביל החגיגה. אהה כן... את כל זה הוא עשה בשידור חי שהעביר בלייב סטרים לפייסבוק. וכמובן שאת השידור ראו גם המשטרה ומיד לאחר שירד מהמנוף הוא נעצר ונלקח לתחנה.

Steve-o עושה כותרות. עולה על מנוף מדליק זיקוקים ומקפיץ את כוחות הבטחון שעוצרים אותו

כיממה לפני כן, סטיב-או פרסם תמונה באינסטגרם שבו הוא נראה מניף בלון מנופח בצורת לווייתן אורקה וציין בטקסט שלצידו את הדברים הבאים: "אנחנו יוצאים לפעלול מסוכן מחר בלוס-אנג'לס שכנראה יכניס אותי לצרות". ועד כמה שהוא צדק וחזה נכון את שהולך לקרות. המנוף שאליו טיפס היה בגובה של 30 מטרים והסיבה שנעצר לא הייתה רק על הסגת גבול אלא גם על כך ששידורו בלייב ומופע הזיקוקים הקפיץ את המשטרה, 80 כבאיות, חמש אמבולנסים וגם מסוק שחג מלמעלה.

המחאה הציבורית הביאה להפסדים גדולים במחזור הרווחים השנתי של פארק המים Sea World

כאמור, בזכות מחאותיהם של הידוענים ודעת קהל שנוטה להבין את הסיבה, סי-וורלד סופגת מתקפות על ימין ועל שמאל והדבר בא לידי ביטוי בירידה ברווחי הפארק. מאז שנת 2014, רווחי פארק המים צנחו בכ-84%! מ- 40 מיליון דולר הרווח צנח ל-6 מיליון. ההכנסות השנתיות של הפארק ירדו מ-405 מיליון דולרים ל-391 מיליון. את הסיבה לכך מתרצים בפארק המים בגלל מיעוט משקעים ובצורת בתקופת החגים אך האמת ידועה לכל; יותר ויותר אנשים מעדיפים שלא לתרום מכספם למקום ששובה את החיה המדהימה והאצילית הזו שנקראת לוויתן.

בינתיים, ומאז פרסום הידיעה אודות מעצרו, Steve-o כבר הספיק לבלות לילה בכלא ומיד כשהשתחרר לקח את הפקלאות שלו ואת הטייזר וטס לחופשת גלישה בפיג'י בכדי לסקר את האיוונט מנקודת מבטו של משיגנ'ע :)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים