חדשות
חדשותטיולים ← אמריקה הדרומית מפציצה בגלים גבוהים – פיקו אלטו של פוארטו אסקונדידו

אמריקה הדרומית מפציצה בגלים גבוהים – פיקו אלטו של פוארטו אסקונדידו

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

עת הסתיימה תחרות גלי הענק בילבונג פיקו אלטו 2014 (Billabong Pico Alto) בפרו עם ניצחונו של מקואה רות'מן (Makua Rothman); יומיים לאחר מכן, ב-5 ביולי, סוול הגלים הענק נדד לו צפונה משם אל פוארטו אסקונדידו (Puerto Escondido) במקסיקו.

כשאחד מהסוולים הגבוהים של העשור האחרון נשברים על חופיה של יבשת אמריקה הדרומית, גולשי הגלים הגבוהים עושים את דרכם לשם במהרה. היעד הראשוני היה תחרות ה-ASP לגלי הענק שנערכה בפיקו אלטו בפרו. ואח"כ נדדו הגולשים לפלאיה זיקאטלה, פוארטו אסקונדידו, מקסיקו להשלים את המלאכה.

גם בגובה של חצי מטר, לגל המצונרר של פוארטו אסקונדידו יש כוח של מערבל בטון, אז מה תגידו על גל ענק במימדיו שנחשב לאחד מהגלים הגבוהים ביותר בעשור האחרון? שייין דוריאן, גבריאל ווילאראן, ריקרדו דוס סנטוס, בילי קמפר, אנרס פלורס, סלסטינו רודריגז, דרק דאנפי, וויל דילון, אוסקר מונקאדה, אנג'לו לוזאנו, בריאן קונלי, ראול הארו, קוקו נוגאלס וגולשים אמיצים נוספים משיבים לשאלה בקדיחה על השבירה הענקית של חוף זיקאטלה (Playa Zicatela).

אמריקה הדרומית מפציצה בגלים ? פיקו אלטו ופוארטו אסקונדידו Puerto Escondido delivers the biggest waves of the decade

הסטים הגיעו בצרורות: גלים נמוכים, סגורים, צינורות מושלמים ופינות גלישה סופר-מהירות. אל גולשי הגלים המקצוענים הופנו עדשות מצלמה רבות. בד"כ הציפייה היא לגל אחד ומיוחד ואת הסחורה סיפק שיין דוריאן מהוואי. דוריאן תפס את אחד הגלים הגבוהים ביותר וקדח את המערה (כי בגודל הזה אי אפשר לקרוא לזה צינור) מההתחלה ועד הסוף!

הפייפליין המקסיקני הוא מסוכן ביותר. הדרופ לתהום של הגל בזיקאטלה יכול להפוך את גלשן הגאן הארוך לשני גלשנים קצרים... וזאת בתקווה ששרדתם את מסת המים שנשברה על ראשכם מבלי שטבעתם או שנחבטתם בקרקעית החול הרדודה. ניסיון, מיקום על הפיק, נכונות, חכמה ואומץ הם אלו שקובעים את הגורל של הגולשים על הגל החזק של פוארטו אסקונדידו.

הגל הענק שתפס גבריאל ווילאראן (Gabriel Villaran) הכניסו באופן מיידי כמועמד ראשון לטקס גלי הענק של הבילבונג XXL לשנת 2015. וכפי שהדברים נראים זוהי תחילתה שנת גלי ענק גדולה!

 

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים