זעם ותמרות גלים: פוארטו אסקונדידו מרעידה את העולם

מאת יואב נקש מאי 05, 2015

לו החבר'ה שגלשו בפוארטו היו חותרים על הגלים לפני ה-02 במאי, היום הם כבר היו יכולים להחזיק בידם פרס נוצץ בטקס ה-XXL. אבל זה לא ממש משנה, כי מרבית הסיכויים שאת הפרס על הגל הגבוה ביותר שנתפס בחתירה יקבלו בשנה הבאה קאלאני לאטאנצי (Kalani Lattanzi) עם הבוגי, מארק הילי (Mark Healey) עם הגלשן ויחד איתם עוד גולש שנתפס מתגלגל בווייפאאוט אכזר. עד אז יש לנו מספיק זמן בשביל לצפות ולנתח את השיאים על סף רף הבלתי אפשריים שנחצו בפוארטו אסקונדידו מקסיקו ב-03 במאי 2015.

מספיק גל אחד בכדי לשנות את מהלך ההיסטוריה ורגע אחד בזמן שיש בו בשביל לעשות היסטוריה. קאלאני לטאנצי אלוף אמריקה הלטינית לשעבר הפך לאיש השעה עם הגל המפלצתי שעליו חתר בפוארטו ב-03 במאי 2015 - יממה לאחר טקס גלי הענק השנתי XXL.

המפלצת המקסיקנית הגיע בכל זעמה, נשפה אש של גלי ענק בגובה של כ-20-30 פיט (6-10 מטרים) והטילה מורא על כל הגולשים. הסטים הענקיים שנשברו על חופי פוארטו אסקונדידו אכלו את הגולשים שהתגללו במדרונות הגלים בוייפאאוטים מטורפים. על אף זאת, גולש הבוגי ויליד מאווי הוואי לקח את את האומץ שאיתו גדל וזרק אותו בפניה של מפלצת הגל. תפיסת הגל של קאלאני בחתירה נחשב לשיא של כל הזמנים עם בוגי.

רצף תמונת שלא משאיר מקום לספקות: קאלאני לטאנצי חותר על גל מפלצת של כ-30 פיט (תמונות: Yana Vaz)

אפילו מארק הילי, צ'ארג'ר גלי הענק שאינו יודע חת היה מופתע מגובה ועוצמת הגלים שפקדו את אסקונדידו. "היום זה באמת היה כפול מהגובה שאי פעם ראיתי בפוארטו", הוא אמר. "האנרגיה והמים היו פשוט... מעבר לכל מה שאי פעם ראיתי. כל דבר אחר משפוט מחוויר לעומת זה. זה ממש מפחיד להיות שם באותו הבוקר. שמח שכולם בסדר. הייתי במקום הנכון לתפוס את הגל עם גלשן meeksboards בגובה 9.8" כתב הילי באינסטגרם שלו.

מארק הילי כמו קליע שנורה מתותח... תופס גל ענק בחתירה ועוד מעז לדקוח צינור - ריספקט!

“It was really scary out there this morning. Glad everyone is OK. Managed to be in the right place for a solid one on my @meeksboards @wrv1967 9’8”.” – Mark Healey

זהו היה ללא צל של ספק אחד הימים הגבוהים ביותר שפקדו את חוף ימה של מקסיקו ועל פי המקומיים הגבוה ביותר מזה 20 שנה. עוצמת הגלים היתה כל כך חזקה עד שזרם המים הגיע לשטחים בנויים ושטף רחובות סמוכים לחוף. מתי מעט האמיצים שהיו במים התמודדו עם המסוכן שבשבירות הגלים בעולם והיו גם כאלו שירדו את הגל הענק בגלגול מהמדרון הגבוה.... (לכל הגולשים שלום).

מתגלגלים במורדות הגלים - וויפאאוט שלא נגמר...פוארטו אסקונדידו 03.05.2015

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים