QuikBong?! האם קוויקסילבר ובילבונג ימוזגו לחברת-על אחת?

מאת יואב נקש פבואר 01, 2016

מאז שחר ההיסטוריה הכלכלית, חברות מתחרות קמו ונפלו או שמיזגו כוחות והפכו למגה חברה בעלת כוחות-על. במשך שנים רבות קוויקסילבר האמריקאית וחברת בילבונג האוסטרלית (שכיום גם היא בשליטה אמריקאית) התחרו על נתח שוק של מאות מיליוני דולרים. כעת, כשמעל קוויקסילבר ארה"ב מרחפת עננה של פשיטת רגל ומצוקה כלכלית, נפתח צוהר למיזוגם של הגלים בשחור-לבן עם ההר המושלג שבתוך הגל האדום.

מאז שדני והקצפת הפכו למילקי לא קם מיזוג יותר טעים, אבל מה יקרה במצב שחברת Billabong ו-Quiksilver ימוזגו לכדי חברה אחת? כמה טעים זה יהיה? בדיווח של הסידני מורנינג הראלד (Sydney Morning Herald) התבשר העולם כי "יש דיבור" ששתי חברות הענק ימוזגו לכדי חברת-על אחת תחת חסותה של מגה-חברה אחרת. חברת ניהול ההון Oaktree מחזיקה במרבית מניות בילבונג ובמידה ותתקבל הצעת המימון המבוקשת שלה על סך 600 מיליון דולרים, היא בקרוב גם תחזיק ב-90% ממניות חברת קוויקסילבר.

כבר בשנה שעבר בראיון לבלומברג ביז, אמר דורק סאביני (Durc Savini) בנקאי בתחום ההשקעות של קוויקסילבר כי "ייתכן ששתי החברות ימוזגו" ולא חלף הרבה זמן עד שהדברים הפכו לאפשרות ממשית.

בשנים האחרונות רווחיותה של חברת קוויקסילבר צנחה. החברה ששווייה היה מוערך ב-2.3 מיליארד דולרים הגיעה למצב של פשיטת רגל וכונס נכסים. קוויק לא רק איבדה הון עתק אלא גם את נבחרת הגולשים מספר 1 שלה: קרייג אנדרסן, דיין רייינולדס ואת קלי סלייטר כמובן. על אף שמצבה הכלכלי של בילבונג קצת יור טוב מזו של קווקסילבר, גם היא עברה כמה מהמורות שהאטו את צמיחתה וגרמו לנזקים בתשתיתה. בשנת 2013 מנכ"ל החברה פול נוד (Paul Naude) עזב את בילבונג בכדי להתחיל את Vissla ושנתיים לאחר מכן, על פי הסידני מורנינג הראלד, בילבונג נמצאת בהאטה ואילו חברת וויסלה בתנופה.

יש כאלו שכבר עשו את ההכלאה המוזרה והדפיסו אותה על חולצה... עם טוויסט קטן (RIP = ריפ קארל = ז"ל)

נכון לרגע זה, אף חוזה לא נחתם ושום מניה לא גלשה לידיים אחרות. האם בילבונג וקוויקסילבר ימוזגו לכדי מגה-חברה אחת? את זה נצטרך לגלות בבוא הזמן ואחרי שנחכה בסבלנות. ובינתיים אי אפשר שלא להשתעשע קצת ולחשוב איך זה יראה במידה והמיזוג יתממש, איך יקראו שתי ענקיות הגלישה? קוויקבונג או בילסילבר (ראו תמונה לעיל)? יש לכם רעיונות אחרים? איך לדעתכם יקראו שמות חברות גלישה אחרות במידה והן יתמזגו? כתבו לנו ואולי גם אנו נדפיס אחת...

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים