חדשות
חדשותגלישה ← הליגה משעה את הגולש הברזילאי ראוני מונטיירו על שימוש בסמים

הליגה משעה את הגולש הברזילאי ראוני מונטיירו על שימוש בסמים

מאת יואב נקש מאי 15, 2015

הפעם האחרונה שבה הושעה גולש מהסבב המקצועני על שימוש בסמים הייתה בשנת 2005 כשניקו פדרץ (Neco Padaratz) הורשע בשימוש בסטרואידים אנאבולים שלטענתו הוא לקח בכדי לטפל בכאבי הגב מהם סבל. 10 שנים אחריו מושעה לתקופה של 20 חודשים הגולש הברזילאי ראוני מונטיירו (Raoni Monteiro) שבממצאי בדיקה שנערכה בבילבונג פייפ מאסטרס בדצבר 2014, נמצאו שיירים של סמים משפרי-ביצועים (PED).

לטענת הליגה המקצעונית בגלישה (WSL) הידיעה אודות השעייתו של ראוני התפרסמה בעיכוב של כחצי שנה מכיוון שבעקבות חומרת הטענה היה צורך לקיים חקירה מעמיקה ומקיפה בכדי לאמת את תוצאות בדיקת הסמים. כאמור, הגולש הברזילאי, ראוני מונטיירו, הושעה מכל פעילות תחרותית בליגה המקצוענית לתקוםפה של 20 חודשים על כך שהפר את חוקי הליגה ותקנון איסור השימוש בסמים.

נטל סמים ממריצים ויושעה ל20 חודשים. ראוני מונטיירו מושעה מה-WSL

על פי ההודעה לעיתונות שאינה אומרת במפורש איזה סמים מונטיירו לקח, ועל אף כי הסם ניתן במרשם על ידי רופא ולמרות שכל הסימנים מצביעים על כך שמונטיירו נטל זאת מבלי לדעת שמדובר בסם שאינו חוקי ועומד בתקנון הסמים האסורים (משפרי ביצועים), ההחלטה עומדת בעינה ומונייטרו יושעה עד אוגוסט 2016 - סך כל הזמן שיושעה מאז 12 בדצמבר 2014 הוא שנה ושמונה חודשים.

"עשיתי באמת ובתמים טעות אבל יש חוקים שעליהם להיאכף ואני הפרתי אותם. בכוונתי להתאמן קשה ביותר בזמן שאני אהיה מחוץ לתחרות, ולחזור במיטבי ולהתחרות בשנה הבאה", מתוודה ואומר ראוני מונטיירו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים