מגשימים: גלשן טנדם לילדים נכים ולסובלים משיתוק מוחין

מאת יואב נקש אוקטובר 28, 2015

בשבילכם זה אולי דבר שבשגרה אבל בשביל אחרים הגלישה היא בגדר חלום. מרכז הפיתוח של עמותת הצדקה הבריטית Cerebra ייצרה גלשן מיוחד במינו שמיועד לגלישת טנדם עבור ילדים נכים המאותגרים פיזית והסובלים משיתוק מוחין. עם מושב מיוחד שאותו ניתן להרכיב על הגלשן, חלומותיהם של ילדים רבים קרובים מתמיד להתגשם על הגלים.

בקיץ האחרון התקיימה אליפות העולם הראשונה לנכים שהייתה בגדר השראה גדולה גם לאנשים שאינם נכללים בהגדרה. זה שנים רבות שהגלישה הפכה לאימון מומלץ ותרפטיבי עבור המוגבלים פיזית ושביכולתה להעניק אושר רב לרבות האימון הגופני. אם עד כה השתמשו בגלשנים שאפשרו רק שכיבתו של האדם על הגלשן עם אדם נוסף, כעת מציגים את הגלשן שמספק נוחות של ישיבה ובטיחות בגלישת טנדם.

במושב הנהג ועל גלי הים... קאי לואיס גולש בטנדם עם מדריך הגלישה.

מרכז הפיתוח של העמותה הבריטית CIC חברה לשני ארגוני גלישה לנכים בריטיים (Surfability UK and Tonic Surf Therapy) אשר פיתחו את הגלשן המיועד לילדים מאותגרים פיזית ולסובלים מבעיות נויורולוגיות כגון שיתוק מוחין. על הגלשן מקובעות שתי תושבות שעליהן מניחים מושב שנמצא בשליטתו המלאה של מדריך הגלישה. ברגע שהגלשן מתחיל בתנועתו על הגל, הילד נמצא במושב בנהג והמדריך מטפס על זנב הגלשן ומנווט אותו עד לחוף בעמידה.

את זכות הראשונים על הגלשן קיבל קאי לואיס (Kai Lewis) בן ה-13 מסוונסי (Swansea) שלקה בשבץ מוחי בגיל ינקות. "הגל הראשון שהוא תפס היה הגדול ביותר והלב שלי פשוט צנח. זה היה מדהים. זה פותח אפשרויות שלא היו זמינות עד כה, לא רק לקאי אבל גם לילדים נכים אחרים", אומרת אימו של קאי, לין לואיס.

"ישנן הרבה עמותות צדקה ובתי ספר לילדים נכים ברחבי העולם אבל כולם משתמשים בעזרים, גלשנים ובכלי נגישות רגילים", אומר רוס הד (Ross Head), מנהל הפיתוח של הגלשן. "הגלשן שפיתחנו מיועד לגילאי 0-16 ואנו כרגע עמלים על ייצור סדרתי שאותו נוכל לשווק למקומות רבים אחרים ברחבי העולם".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים