ריקארדו דוס סאנטוס נפטר מפצעיו בגיל 24

מאת יואב נקש ינואר 20, 2015

הבשורה המרה לא איחרה להגיע וכיממה לאחר שנורה בחזהו בשלושה כדורי אקדח, ריקארדו דוס סאנטוס נפטר מפצעיו בגיל 24. הגולש המקצוען מברזיל, הילד עם הטאלנט נפטר לאחר סדרת ניתוחים שלא צלחו. קהילת הגולשים העולמית אבלה וכואבת.

קהילת הגולשים העולמית חפויית ראש ואבלה על מותו הטראגי של הגולש הברזילאי ריקארדו דוס סאנטוס (Ricardo Dos Santos). הגולש המוכשר נרצח בדם קר ע"י שני מסוממים שירו בו ליד בית משפחתו בפראיה דה גוארדה דו אמבאו (Praia da Guarda do Embaú), חוף שנמצא בקרב לספוט סנטה קטרינה (Santa Catarina). הרופאים נאבקו על חייו במשך יממה ארוכה עד אשר תשו נסיונותיהם והם נאלצו לקבוע את מותו. 

כאמור, בבוקר יום שני ה-19.01.2015, דוס סאנטוס נורה בחזהו בשלושה כדורי אקדח מסיבה שאינה ברורה עדיין. היורים חשודים כסוחרים או כצרכני סמים שאותם ניסה ריקארדו להרחיק מרחוב ביתו. זהותו של היורה הוא לואיס פאולו מוטה ברנטאנו (Luis Paulo Mota Brentano), שוטר צבאי בן 25. ריקארדו נפגע באופן קשה מאוד בפלג גופו העליון בריאותיו ובכליות. הוא עבר סדרה של ארבע ניתוחים אך בסופו של דבר ובעקבות איבוד דם רב, גופו נכנע לטראומה הפיזית שספג והוא נפטר מפצעיו.

אדריאנו דה סוזה, חברו הטוב ואחד מצוות הגולשים הברזילאים המקצוענים ספד לו בכאב גדול: "מה כבר ניתן להגיד כשמאבדים חבר כה קרוב? מה אפשר להגיד כשמאבדים אדם עם שמחת חיים ולב זהב כמו של ריקארדו? יש לי הרבה מאוד זכרונות טובים ממנו ואני לא יכול לנקוב באחד. על אף זאת אני תמיד אזכור אותו בכדי שיעניק לי כוחות להמשיך הלאה. אני יודע שהאנשים שאותם אנו אוהבים אף פעם לא מתים, הם פשוט עוזבים לפנינו. שאלוהים יהיה איתך חבר יקר, תשמור עלינו מלמעלה".

"ריקארדיניו, לא הגיע לך! למה זה קורה תמיד לאנשים הטובים? אני לא יכול להבין את זה! תמיד עזרת לכל אדם ותמיד עשית הכל עם חיוך רחב. היית מופת ודוגמא. שאלוהים ינחם את משפחתך וחבריך", ספד לו ביגון עמוק מדינה.

גם אלוף העולם הברזילאי הטרי, גבריאל מדינה, המום וכואב את רציחתו של ריקארדו בקרבה לחוף הביתי שלו. "ריקארדיניו, לא הגיע לך! למה זה קורה תמיד לאנשים הטובים? אני לא יכול להבין את זה! תמיד עזרת לכל אדם ותמיד עשית הכל עם חיוך רחב. היית מופת ודוגמא. שאלוהים ינחם את משפחתך וחבריך", ספד לו ביגון עמוק מדינה.

ריקארדו דוס סאנטוס היה אחד הגולשים הידועים והאהובים ביותר בברזיל. הוא הוכיח את עצמו כגולש נטול פחד שיורד הרי גלים גבוהים ובעל כשרון אדיר בגלישת צינורות. הוא ניצח את קלי סלייטר במקצה בטיהופו, זכה בפרס היוקרתי ע"ש אנדי איירונס בשנת 2012, הוא התחרה ב-QS וגם בתחרויות ה-CT והיה מועמד מוביל בכניסה לסבב החלומות המקצועני. 

רגשות עצב מהולים בזעם שוטפים מיליוני גולשים ברחבי העולם, חוסר ההגינות והתדהמה קורעת את הנפש מבפנים. בדיוק לפני חודש ברזיל חגגה את זכייתו של אלוף העולם הראשון בהסיטוריה בסבב הגלישה המקצועני, וכיום היא אבלה על מותו של גולש מוכשר ואהוב כל כך. ריקארדו דוס סאנטוס נולד ב-23 במאי 1990 ומצא את מותו בטרם עת בירי מרצחים לאחר 24 אביבים.

יהיה זכרו ברוך - Via Con Dios

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים