מדינה ריינולדס ומקנאמרה: מגה גולשים עם מגה ביצועים!

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

בזמן שישנתם וספרתם גלים בחלומות ישנם כמה גולשים שהעירו את עולם הגלישה ופערו פיות מפוהקים בתדהמה. גארת' מקנאמרה ממשיך לתפוס גלי ענק בפורטוגול, דיין ריינולדס הפציץ עם ליי-בק משוגע בתחרות בהוואי וילד הפלא הברזילאי גבריאל מדינה לוקח אוויר באייריאלים גבוהים ועוצמתיים. שלושה מגה גולשים בידיעה אחת שתעיר אתכם על החיים:)

art2

גארת' מקנאמרה בדרך אל כיבוש פסגת הגל הגבוהה בעולם

מיודענו, גארת' מקנאמרה (Garrett McNamara), ממשיך להתאמן בנאזרה פורטוגל על הגלים הגבוהים שיובילו אותו לשבירת השיא של כל הזמנים: גל של 100 פיט (33 מטרים). לאחר שבחודש שעבר הוא גלש יחד עם סלייטר, בפעם זו מקנאמרה לקח את חברו אנדרו קוטון (Andrew Cotton) האנגלי ויחד הם כבשו כמה פסגות של גלים המתנשאים ל-10 מטרים. במהלך האימונים המפרכים הם נעזרו באלוף העולם בצלילה חופשית, מרטין סטפנק (Martin Stepanek) שלימד אותם טכניקות של צלילה והחזקת אוויר בריאות.

andrew cotton אנדרו קוטון

"על אף שאני גולש על גלים גבוהים כבר זמן רב, מעולם לא ייחסתי חשיבות לשמירת האוויר בריאות ובדרך כלל לאחר ווייפאאוט אני מעדיף לשמור על קור רוח ולהירגע" מסביר אנדרו קוטון. "עד היום זה עבד יפה מאוד אבל אני חושב שזה רק יעזור לי יותר להבין כמה מהטכניקות של צלילה חופשית מהמקצוענים ולפתח יותר ביטחון כשאני מתערבל מתחת למים גבוהים."

art3האימונים השתלמו לגארת' ואנדרו, כשבמהלכם הצליחו לשהות מתחת למים (רגועים) למשך 4 דקות. צמד החברים למדו דברים רבים שיכולים לעזור להם במצבים מסוכנים שכן שניהם כבר התמודדו בעברם עם מצבים שבהם ווייפאאוט חזק השאיר אותם זמן רב מתחת לפני הים. ובינתיים ועד לגל של ה-100 פיט יש לנו קליפ חזק לצפות בו שיוציא לכם את האוויר מן הריאות...

 

דיין ריינולדס מציג: ליי-בק (Lay Back) מהסרטים

זה נראה בלתי אפשרי אבל במהלך תחרות ריף הוואיין פרו 2012, דיין ריינולדס (Dane Reynolds) הראה שזה אפשרי: ליי-בק (Lay Back) שהקפיץ אותו לשלבי הגמר. עם גלים בגובה של כ-2 מטרים, חם בחוף הגלישה האליווה (Haleiwa). המקצוענים בתחרות הגיעו לשלבים האחרונים ושם גם הפגינו את כל מגוון הביצועים האפשריים מאיירים גבוהים וצינורות חלולים, סך של 1053(!) גלים שנוקדו ביום אחד. סלייטר מול גארסיה, האחד משקיע באייריאלים, בזמן שהשני נותן את כל כוחו בצינורות. גבריאל מדינה (שנחזור אליו בהמשך) התעופף בין אייריאל מסוגנן אחד למישנהו והגיע לתוצאה של 17 נקודות מתוך 20 אפשריות. אבל הרבה מעבר לכולם ומי שגנב את החגיגה היה דיין ריינולדס בליי-בק המטורף ביותר שנראה עד היום.

dane raynolds דיין ריינולדסרוח אוף-שור חזקה מחזיקה גל עם קיר מהיר, דיין ריינולדס גולש על פני הגל, מבצע שני אופדליפים ואז כשהגל נסגר הוא מסיים אותו על הרי-אנטרי עם ליי-בק מהיר, בתנוחה בלתי אפשרית בעליל. לאף אחד אין מושג כיצד הוא הצליח לסיימו אבל מבעד לקצף הגלים הוא יצא כשהוא עדיין עומד על הגלשן.

 

מדינה משלו – ילד הפלא של עולם הגלישה

גבריאל מדינה הברזיאלי, ילד הפלא בן ה-18, ממשיך לעשות גלים בעולם הגלישה המקצועני. הרבה מצביעים עליו כ"היורש" של קלי סלייטר וכפי הנראה הנבואה הזו לא רחוקה מהתגשמותה. אם מדינה לא היה גולש הוא לבטח היה טייס, עם כל כך הרבה סטייל וקריאה מהירה של נתוני הגל הוא מצליח להתעופף לגבהים לתפוס את הרייל ולהסתובב... בדרך הוא גם מסובב לנו את הראש.

art4

קשה לעקוב אחרי הביצועים שלו אבל תענוג להסתכל עליו בלקט הקליפים הבאים: בזמן חופשי במהלך התחרות בפורטוגל הוא נתפס בעדשה כשהוא עף באוויר באייר גבוה במיוחד (לחדי העין ניתן לראות את דין צ'פרק מאשקלון גולש לעברו בסיום הגל האחרון בקליפ חח – כבוד!)


מדינה קורא תגר על חוקי המשיכה כשהוא מבצע אייריאל בק-פליפ (Aerial Backflip) ומסתובב 360 מעלות באטמוספירה. אם מדינה היה מבצע את התרגיל החדשני במהלך תחרות הוא לבטח היה מקבל ניקוד של 10 מושלם על תרגיל אחד ומיוחד. בתגובה לתרגיל הפצצתי אמר מדינה שזה היה הבק-פליפ המטורף ביותר שעשה בחייו ואת ההשראה לכך הוא קיבל מפלין נובק (Flynn Novak) שהמציא את ה"פלינסטון פליפ" המפורסם.


מספר הקליפים שבהם מופיע מדינה אינה משתווה לכמות ואיכות הביצועים של ילד הפלא הזה וכראייה מופיע סרטון שנקראה 9 דקות עם גבריאל מדינה בחוף הצפוני בהוואי ('Nine minutes on the North Shore of Hawaii with Brazilian surf pro Gabriel Medina"). לקט הביצועים שמופיעים בקליפ הם לקט משנת 2011 בעת ביקוריו של גבריאל בחוף הצפוני של הוואי. צלמי הסרט אומרים שתשע דקות הם תוצר של ימים רבים של עריכה. ... אז תתארו לכם כמה דקות צפייה היו לנו אם הם היו עוקבים אחריו כל השנה... :)


כתב וליקט יואב נקש – דצמבר 2012

 

צלם ים

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים