חדשות
חדשותגלישה ← רוצו לים! מכולות נפלו מאוניה; מאות גלשנים נשטפו לאורך חופי ישראל

רוצו לים! מכולות נפלו מאוניה; מאות גלשנים נשטפו לאורך חופי ישראל

מאת יואב נקש אפריל 01, 2019

הסערה והרוחות החזקות שפקדו אותנו בסוף השבוע האחרון הביאו גם לנפילתן של מספר מכולות מספינת משא בלב ים תיכון שבתכולתן גלשנים חדשים בשווי כולל של מיליוני דולרים. מדיווחים נרגשים שהעלו אנשים רבים בפוסטים, נראה כי גלשני הגלים ושאר פריטים נשטפו לאורך חופי ישראל, מדרום ועד צפון. אזרחים רבים, וגולשים בעיקר, עושים פעמיהם אל החוף ברגעים אלו ממש ואוספים לחיקם גלשנים חדשים. כל הפרטים על המתנה מהים בידיעה הבאה.

ספינת הסוחר האיטלקית "april ONE" היתה בדרכה לנמל טראנטו באיטליה כשנקלעה לסופה בלב ים והגלים הגבוהים שטלטלו את משאה שטפו אל המים כ-10 מכולות שבתכולתן גלשני גלים רבים (גלשני קצף קצרים, סאפים וגלשני לימוד). גלי הים הגבוהים נשאו את הגלשנים ושאר ציוד יקר למרחק של מאות קילומטרים ופלטו אותם לאורך רצועת החופים הצפונית של סיני, עזה, זיקים, אשקלון ואשדוד (ברגעים אלו ממש ישנם דיווחים על גלשנים שנמצאו גם בחופי פלמחים, תל-אביב והרצליה). חזאים במערכת החדשות מעדכנים כי ישנה אפשרות שזרם הים יפלוט את הגלשנים בשעות מאוחרות יותר גם בצפונה הרחוק של הארץ, קרי חיפה ונהריה.

ספינת הסוחר "april ONE" משייטת בים התיכון. מספינה זו נפלו מספר מכולות עם גלשנים שגלשו אל חופי ישראל.

על אף בקשת המשטרה שלא לגעת או לאסוף את הגלשנים "למען ביטחון הציבור", הדבר אינו מונע מאזרחים רבים לנהור אל הים וללקט גלשנים ושאר ציוד גלישה. לאלו שחוששים שפעולתם תחשב לביזה ישמחו לדעת שאין בכך כל עברה. המטען שנשטף לחופים ולאחר מגעו במים נחשב לבלאי ועל כן כל אזרח רשאי לקחתו ואינו עובר על החוק. כמו כן עדיף שהגלשנים יהיו בידיהם של אנשים מאשר שישארו על החופים ויזהמו את הסביבה.

תעמיסי. אחרי ניקיון החולות גולשת אוספת אותם כמו חדשים לקייס הגלשנים (יש מצב שגם אותו היא מצאה?)

בשעות אלו עושים את דרכם לחוף עשרות גולשים ואזרחים במטרה לאסוף גלשני גלים ושאר ציוד גלישה שנשטף מן הים. שם יצרן או יצרני הגלשנים עדיין לא ידוע בשלב זה ובחלקה הגדול הסחורה נותרה ביריעות הפלסטיק שהגנו עליה. גולשים מספרים כי גם מצאו חרבות FCS ורצועות גלישה (לישים) שאותם חיברו לגלשן. מספר גולשים נשמעו מתלוננים על כך שלא מצאו שעווה או אסטרודק וזה גרם להם לעיכוב שבכניסה לסשן הגלישה. "מה ס'תומרת רק גלשנים? יש חרבות וליש לא יכלו לזרוק לנו איזו חתיכת שעווה?! קמצנים". אמר אחד הגולשים.

פרטים נוספים על החופים שבהם מוטלים גלשנים נעלה באופן שוטף במשך כל היום. אם מצאתם גלשן וגם לכם חסרה שעווה תודיעו לנו בהקדם ונמרח אתכם בעוד כתבה לאחד באפריל... ;)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים