דייג רוסי העלה בחכתו דג ירח בגודל הירח

מאת יואב נקש ספטמבר 20, 2017

הם דומים לדגי השמש אך קטנים יותר ועל כן הם נקראים דגי ירח. לכו תבינו.. כי גם כאשר הדגים המרשימים הללו נחשבים לקטנים הם יכולים להגיע לגדלים עצומים! דג הירח הגדול ביותר שנתפס היה בשנת 1908 ומשקלו למעלה מ-2 טון - ובשלל עדכני יותר, דייג רוסי העלה בחכתו דג ירח במשקל 1.2 טון שנראה כמו פול מון במלוא הדרו.

הדייג מהאיים הקוריליים, ארתו'ר בלקרוב, לא העלה בדעתו שבחכתו הוא יעלה דג ירח כל כך גדול. חלק מדגים אלו שחיים במים הפתוחים של האוקיאנוסים הם לרוב במשקל 250 ק"ג אבל זה שבלקרוב לכד שבר טונה ו-200 קילוגרמים של שיא. מאחר שהוצג לקהל הרחב ולעיתונות במשך יממה שלמה, הדג לא שרד ובידיעה שהתפרסמה ב"סאן" הבריטי בלקרוב מספר שהוא האכיל בבשר הדג את הדובים. הביקורות לשלל הענק שאותו הציג והביא למותו לש דג הירח לא איחרו לבוא, וטענו כי הוא היה יכול לצלמו ולשחררו מבלי לגזור את דינו של דג מרשים במידתו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים