חול על חוף בטון: החוף הצפוני של נהריה רק נראה טבעי

מאת יואב נקש אפריל 14, 2017

זו תמיד חדשה נפלאה לשמוע שנפתח חוף חדש לרחצה אבל לפני שאתם ממהרים להגיע לחוף הצפוני של נהריה אולי כדאי שתנעלו נעלים ולא תלכו על החול יחפים. עיריית נהריה והמשרד להגנת הסביבה סיימו פרויקט של פינוי שיירי אסבסט מן החוף הצפוני שעלותו הייתה כ-80 מיליון שקלים אך מכיוון שלא היה ניתן לפנות את כל השיירים, הוחלט לצקת שכבה של בטון ולכסותה בחול... ככה, שיראה לפחות טבעי.

בידיעה שהתפרסמה בערוץ 10 על ידי הכתב אלי לוי נחשפה האמת אותה ניסו לטאטא מתחת לחוף. מכיוון שהאסבסט נדבק לסלעים וישנם שנמצאים בעומק של 15 מטרים ולא ניתן לפנותם, הוחלט לצקת משטח בטון באורך של כמה עשרות מטרים ובעובי של כמה עשרות סנטימטרים כשמעליו פיזרו שכבת חול שגורמת לחוף להיראות טבעי לחלוטין.

החוף הצפוני בנהריה רק נראה טבעי. תבואו עם נעליים שלא תקבלו מכה ברגלים (תמונה: יורם ורגה)

גם אם לא היה ניתן להוציא את כל כמויות האסבסט מן החול ולחפור עמוק בתוואי החוף, עדיין מעניין לגלות שנבחרה האופציה לפתיחתו של החוף רק לאחר יציקה של בטון. כל אדם שמכיר את אקלים הגלים והים יכול לדעת שמשטח הבטון הזה לא יחזיק מעמד במבחן הזמן - גלי הים יחרצו את החול מתחתיתו, ישברו את המשטח ויהפכו אותו למפגע סביבתי ובטיחותי כאחד.

הכי טבעי לכסות את החוף בבטון? (תמונה: יורם ורגה)

מעניין אם היתה חלופה אחרת במקום שכבת הבטון ומעניין עוד יותר איך הלכו 80 מיליון שקל על פרויקט כזה מבלי שהנקיון נעשה באופן יסודי, הרי זו הייתה המטרה בהשקעה הכספית לא?!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים