חדשות
חדשותגלישה ← הפרויקט הסודי נחשף! תיעוד ראשון מבריכת הגלים של סלייטר שנבנית בישראל

הפרויקט הסודי נחשף! תיעוד ראשון מבריכת הגלים של סלייטר שנבנית בישראל

מאת יואב נקש אפריל 01, 2018

מדובר באחד מהפרויקטים הסודיים ביותר בארץ ומרגע שהתגנבה אלינו השמועה על כך מיהרנו להשיג תיעוד שמאשש את הדבר. כמה דקות לאחר שהעלינו רחפן לאוויר מעל שטח חקלאי בין באר שבע לעומר, הגיע אלינו צוות של אנשי בטחון שטען כי אנו מפרים כמה חוקים ודרש מאיתנו בתוקף להנחית את הכלי ולהסתלק מן המקום. בלית ברירה נאלצנו לעשות כדבריהם ולאחר שבדקנו את 46 שניות הסרטון שעוד הספקנו לצלם מצאנו את הג'קפוט - תמונה שגרמה לנו לדמוע מאושר. חברים יקרים, אנו נרגשים לחשוף את הפרויקט הסודי - חלומם האולטימטיבי של כל הגולשים בעולם ושעתיד להתגשם כאן בישראל הרבה לפני כולם: הבריכה עם הגל המושלם של קלי סלייטר, "חוות הגלישה הישראלית", נמצאת בשלבים מתקדמים של הקמה!

הם שמרו את פרטי הפרויקט בסוד כמוס שלא היה מבייש מבצע צבאי חשאי ובדיוק כפי שעשה סלייטר, הם בחרו במקום שקט המרוחק 60 ק"מ מחופי הים התיכון ובשולי הנגב, הרחק ממרכז המדינה. במהלך השנתיים האחרונות קבוצת יזמים מקומית המונה 5 חברים, השקיעו הון עתק במיזם שעתיד לשנות לא רק את הרגלי הגלישה של הישראלים אלא להעלות את קרנה של תיירות הגלישה לישראל מכל רחבי העולם. החמישה הצליחו להגיע להסכם עסקי עם חברת kelly later Wave Co וה-WSL שמחזיקים במרב מניות החברה של הגל המושלם, להקמתה של חוות הגלים (הישראלית) של סלייטר כאן במדינתנו הקטנה ושכה צמאה לגלי גלישה.

תמונת לווין מהבריכה עם הגל המושלם ליד בירת הנגב. בתמונה ניתן להבחין בבריכה אחת שאותה כבר מילאו במים ולצידה אחת נוספת שנמצאת בתהליכי בניה. לעת עתה, אין כניסה.

זכויות ויוצרים

חמשת היזמים שמבקשים שלא להחשף בשמם המלא נמצאים כבר בשלבים מתקדמים של בניית צמד הבריכות המוארכות ומתפלאים איך הסוד שלהם הצליח להשמר זמן רב כל כך במדינה שבה כל אדם שני הוא בדרגת "רב סרן שמועתי". בניגוד גמור למה שאנו בצלם ים חשבנו - שנצטרך ליפול על ברכינו בתחינה לפרסום הידיעה - הם דווקא לא התרגשו מהחשיפה וראו בכך תזמון טוב לשתף אותנו במקצת מפרטי הפרויקט."הגיע הזמן" הם אומרים "מתנה שלנו לחג הפסח ולכבוד חגיגות ה-70 לקום המדינה".

חמשת המופלאים

"אנחנו חברי ילדות, אנשי עסקים מצליחים וגולשים בנשמה" מסביר נדב, אחד מחמשת היזמים המופלאים של חוות הגלישה הישראלית. "מאותו הרגע בחודש דצמבר 2015 שבו קלי סלייטר חשף את היצירה המושלמת שלו בלאמור קליפורניה אמרנו לעצמנו שזהו זה. אנחנו חייבים להקים אחד כזה בארץ! בשנתיים האחרונות קיימנו עשרות פגישות עם צוות ההנהלה של KSWC ועם מחזיקי השליטה WSL. גם עם קלי סלייטר קיימנו 2 פגישות ולאחר שחתמנו על הסכם רכישת זכויות, גם זכינו בסשן גלישה משותף איתו בחווה - רק זה היה שווה את ההשקעה".

גם הוא לא מאמין! בקרוב בישראל: צינור מושלם לגלישה ואולי גם קלי סלייטר שיבוא לחנוך / לקדוח אותו.

מתי נוכל לגלוש בנגב?

לשאלתנו אם אפשר כבר להביא גלשנים ולהרביץ סשן על הגל של סלייטר בנגב, החברים קצת ציננו את ההתלהבות והסבירו לנו בסבלנות שאנחנו צריכים סבלנות. "באחד מהסעיפים מתוך 158 עמודי ההסכם שעליו חתמנו, ישנה התחייבות שלא נפתח את הבריכה בארץ לפני פתיחתה הרשמית של הבריכה בפלורידה ב-2019 - זהו סעיף שסלייטר התעקש עליו כי מדובר במשהו סימלי מאוד עבורו (המדינה בה נולד והבריכה תקום לא רחוק מעיר הולדתו קוקו ביץ') - ואנו מכבדים זאת. מעבר לכך יש לנו עוד ים של עבודה בשטח ולא פחות מזה ביורוקטריה ישראלית שמערימה עלינו קשיים".

עוברים באזור, אפשר להציץ?

"אנו נחושים לסיים את החווה ולהרים פה גל שיתן בוסט ברמה עולמית אבל חשוב לנו לציין שנכון לרגע זה אנו לא מאפשרים כניסה או צילום של המתחם. כפי שהבחנתם, יש לנו חברת שמירה פרטית מתל שבע שעושה פטרולים 24/7 על גמלים ואישור משטרתי למעצר על הסגת גבול וירי טייזר חי בכל מגע במים (תוצאה מחשמלת). אנו מבקשים מציבור הגולשים שיאזר בסבלנות או שיגיע עם פתק ממשפחת פשע מקומית. בינתיים ובשביל להחזיר חלק מההשקעה, אנחנו גם מגדלים במי הבריכה דגי פיראנה לייצוא שגם ינגסו בטוסיק של כל מי שרק יחשוב לקפוץ להשתכשכות. חוץ מזה אנחנו חבר'ה נחמדים ורק לנו מותר לתפוס עליכם גלים...".

אז נתראה בחוות הגלישה הישראלית ב-2019 או ב-1 באפריל 2019... מה שיבוא קודם ;)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים