שייפתי לבד: בקליפורניה משייפים גלשנים בבנייה אישית

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

הגולשים קשורים לגלשן שלהם כמו שתינוק קשור לחבל הטבור. עבור הגולשים, הגלשן הוא מקור החמצן, האביזר שלוקח אותם למחוזות של אושר ברכיבה על גלי הים. הם ינקו אותו ממי המלח, יאחסנו אותו בפינה של כבוד בביתם ויש כאלו שאפילו ילכו לישון איתו לצידם. סטודיו של שייפרים בקליפורניה יזמו רעיון חדשני שמטרתו להדק את הקשר של הגולשים עם הגלשן שלהם אף יותר מזה. החברה מזמינה את הקהל הרחב והגולשים בפרט, לקחת חלק פעיל בשיוף ה"מג'יק סטיק" של חלומותיהם.

קניית גלשן הוא עסק יקר שכרוך בהתאמה אישית מיוחדת של מידות ולאחר ההזמנה הגולשים ממתינים קצרי רוח עד אשר הוא מוכן. זוהי ההיכרות הראשונה של הגולש עם הגלשן שברשותו שלעיתים התוצאה אינה עולה בקנה אחד ציפיותיו. במפעל לייצור גלשנים בסאן דייגו קליפורניה השייפרים מזמינים אתכם לקחת חלק בשיוף הזמנתכם וללמוד את הסודות שמאחורי בניית הגלשנים.

shaping surfoard לשייף גלשנים

Shaper studios הוא המפעל הראשון בעולם לייצור גלשנים שמזמין את הקהל הרחב (בין אם הם הזמינו גלשן או שמעוניינים לדעת את רזי המקצוע), לקחת חלק בשיוף הגלשן מתחילתו ועד סופו. בעזרת שיעורים פרטיים או קבוצתיים, גולשים מתחילים ומקצועיים מוזמנים ללמוד את האומנות שבשיוף הגלשנים, להביא לעולם הים גלשן חדש ואיכותי גם אם מעולם לא נגעו בעבר בגוש של קצף גולמי. עלות הלימודים מתבססת על מספר השיעורים, סוגי העבודות (שיוף, גלאסינג וכדומה), על פי מספר המשתתפים ולפי אורך / גודל הגלשן. בהערכה גסה עלות השיעורים היא בסביבות ה-100 דולרים לכל פוט (Foot) של גלשן כלומר בשביל גלשן בגובה 6.0 תצטרכו להיפרד מ-600 דולרים אבל... הגלשן שאותו שייפתם כלול במחיר:)

"הדבר המיוחד ביוזמה של Shapers Studio היא שניתנת לגולשים יד חופשית בעיצובו ושיופו של הגלשן מתחילתו ועד לסופו" מסבירים בחברה. "זהו התפקיד שלנו לעזור לגולשים בבנייתם את גלשן החלומות שלהם ולהדק את הקשר של הגולשים עם הגלשן שיהיה מונח לרגליהם. מסגרת השיעורים כוללת 3 סוגים שונים של לימוד: עיצוב, שיוף וגלאסינג (ציפוי). הגולש יכול לעצב את הגלשן כאוות נפשו: עיצוב וציור דוגמת הגלשן המבוקשת, עיצוב הלוגו האישי, שיוף הקצף, רישות, ציפוי אפוקסי, התאמת חרבות ועד לציור אומנותי או לצבעים שיעטרו את הגלשן".

לקחת חלק בשיופו של גלשן היא דרך מעולה עבור הגולש להרחיב את ידיעותיו ולהכיר צדדים נוספים של ספורט הגלישה. בבניית הגלשן הגולש יכול גם לפתח תובנות אישיות שקשורות לכישורי הגלישה שלו, להתאים את הגלשן באופן מושלם ליכולותיו ולתנאי הים שבו הוא גולש לרוב. זה רעיון בהחלט לא רע שאולי גם שייפרים מקומיים בארץ יוכלו לאמץ את היוזמה ויזמינו את הגולשים לבנות את הגלשן שלהם בכוחות עצמם...  אז האם אתם חושבים שאתם טובים דייכם לשייף את הגלשן בכוחות עצמכם?

 

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים