חדשות
חדשותקהילה וחברה ← גולש איבד את רגלו בתקיפת כריש בהוואי, מחלציו השתמשו בליש כחוסם עורקים

גולש איבד את רגלו בתקיפת כריש בהוואי, מחלציו השתמשו בליש כחוסם עורקים

אוקטובר 13, 2015

בתקיפת כריש בחוף הצפוני של Ohau בהוואי, איבד את רגלו גולש בן 25. התקרית ארעה בפוינט שנקרא Leftovers בסביבות השעה 10:25 לבוקר יום ראשון ה- 10 באוקטובר. הקורבן הצעיר נמשה מן המים על ידי גולשים שנכחו במקום שהעניקו לו טיפול ראשוני מציל חיים. הגולש הובהל כשהוא בהכרה מלאה לבית החולים הקרוב להמשך טיפול וממיטתו הוא אומר :"בכוונתי לחזור לגלוש".

הגולש, קולין קוק (Colin Cook) הוא במקור מרוד איילנד אבל בשלוש השנים האחרונות הוא מתגורר באואהו הוואי ועובד אצל שייפר מקומי ידוע בשם ג'ון קארפר (גלשני JC). בעת סשן בוקר של גלישה הגיח מן המצולות וללא כל התראה כריש מסוג טיגריס בגודל של 3-4 מטרים ונגס ברגלו עד אל מתחת לברך. קוק זעק בכאב "Shark" ולעזרתו נחלצו גולש שהעלה אותו על גלשנו וקייאקיסט שגרר אותו אל החוף. משהגיעו אל החוף השתמשו מחלציו בליש של גלשנו כחוסם עורקים ודובבו את קוק להישאר עירני.

קולין קוק על רגע הפוינט Leftovers בחוף הצפוני שבהוואי שבו הותקף על ידי כריש טיגריסי (Tiger Shark).

החלצותם המהירה לעזרתו והטיפול הראשוני שהעניקו לו הגולשים כשאדגו לכך שהוא לא יאבד דם ועשו שימוש בחוסם עורקים מאולתר, ככל הנראה הם הדברים שהצילו את חייו. קוק הוהבל לבית החולים כשהוא בהכרה מלאה אך כאמור הוא איבד חלק מרגלו ולפניו תקופת החלמה ארוכה. כבר כעת ממיטתו בבית החולים אומר קולין כי יש בכוונתו לחזור ולגלוש.

הערת עורך: לאחרונה הצגנו באתר פיתוח חדשני של ליש המיועד לשמש גם כחוסם עורקים בעת מצבים מעין אלו - לחצו כאן לקריאה נרחבת.

Hawaii News Now - KGMB and KHNL

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים