חדשות

שון 'בארני' בארון, הגולש והאומן מסנטה קרוז, נפטר בגיל 44

מאת יואב נקש מאי 06, 2015

רבים מכם אולי שומעים את שמו לראשונה אבל בענף הגלישה סופדים בכאב לגולש שהיה חלוץ גלישת האייריאלים והגלישה במאבריקס, שון "בארני" בארון (Shawn “Barney” Barron). הגולש מסנטה קרוז קליפורניה היה דמות ססגונית ביותר בחייו ונפטר במפתיע בביתו ככל הנראה מהתקף לב בגיל 44.

עוף מוזר אבל תמיד חדשני וססגוני באורחות חייו - שון "בארני" בארון ז"ל  1970-2015

בלבושו ובאורחות חייו, הוא היה גולש מופלא, אומן וצייר. בארני היה יוצא דופן בסגנון חייו ורוחו תמיד גבוהה ומאושרת. הוא נחשב לאחד מחלוצי גלישת הגלים הגבוהים של מאבריקס (Mavericks) ופורץ הדרך של אמצע שנות ה-90' עם הפרי-סטייל והניו-סקול של גלישת האייריאלים. בשנותיו האחרונות הוא היה פעיל מאוד בתחום האומנות והפעיל תוכניות לימוד גלישה לפצועי קרבות מלחמה.

 "אני חושב שכאשר הייתי בבטן אימי יכולתי לראות את אדוות המים כשהעברתי את ידי", הוא אמר בצחוק בעבר. "ישנם דברים שלעולם אינם נגמרים. כשאתה עוסק באומנות מכל הלב זה כאילו נובע מתוכך".

לגולש מסנטה קרוז היה סגנון גלישה קלאסי שאותו שילב עם ביצועים חדשניים רדיקלים

חברו משכבר הימים ודובר ה-WSL פיטר מל (Peter Mel) ספד לו: "חלפו מספר שעות בודדות מאז התבשרתי על מותו של חברי שון "בארני" בארון. אני מעלה בזכרונותיי את הטיולים, המסיבות והגלישה שלהם היינו שותפים כשל אחד מזכרונות אלו גורמים לי לחייך. הוא היה פורץ דרך ותמיד הביא לחדשנות: בגלישה שלו, באומנות שלו ובחייו האישיים. זהו יום מאוד עצוב עבורי ותמיד אזכור אותך עם חיוך. תודה ששיתפת אותנו בחייך. תמיד תהיה בליבנו. אוהב אותך אח".

אייריאלים שגולשים אחרים גדלו עליהם וניסו לחקותם - בארני לוקח אוויר

כאמור, שון בארון היה הרבה יותר מגולש. "בארני" היה אומן ציור כשרוני ואספן אומנות. הוא אהב מאוד את אומנות הציור, הפיסול ואת האומנות העכשווית. "אני חושב שכאשר הייתי בבטן אימי יכולתי לראות את אדוות המים כשהעברתי את ידי", הוא אמר בצחוק בעבר. "ישנם דברים שלעולם אינם נגמרים. כשאתה עוסק באומנות מכל הלב זה כאילו נובע מתוכך".

הרבה מעבר לגולש - שון בארון היה אומן ציור ופיסול עם נפש אומנותית

שון "בארני" בארון ראה גם בגלישה סוג של ביטוי אומנותי וסגנון הגלישה החופשי שלו היא עדות נפלאה לכך. הוא השתתף בעבר בסרט הדוקומנטארי "The Westsiders" שעסק בהארד-קור לוקאליזם של סנטה קרוז. האייריאליסט, גולש גלי הענק ו"אנדי וורהול" המודרני של הגלישה, יחסר מאוד אך ייזכר לעד. יהיה זכרו ברוך.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים