חדשות

מאחד יוצא שלושה: הפיתוח המוזר של הסנפיר בעלת שלושת החרבות

מאת יואב נקש פבואר 02, 2016

סנפיר אחד זה הטריפל החדש. הפיתוח החדשני של סנפיר (חרב) הקוואנטום (Quantum Fin) נראה מאוד מוזר אבל בהתאם לרוח הפיתוחים החדשניים וההמצאות העדכניות, הקוואנטום הוא סוג של נחמה. השינויים שחלו בחרבות הגלשנים (סנפירים) בשנים האחרונות היו מזעריים. גם אחרי שנעשו קצת שינויים בחומרים מהם הם מיוצרים, בגודל החרבות, בסידור שלהם על הגלשן ועם גיוון בגמישותם ובעיצובם, עדיין מרבית הגולשים נאחזים בסנפירים הסטדנרטים הקיימים. האם יש סיכוי שסנפיר הקוואנטום ישנה הרגלים?

טענת המפתחים האוסטרלים של ה- Quantum Fin כי חרבות הגלשנים לא השתנו ב-30 השנים האחרנות אינו בהכרח נכון, אבל אין כל ספק שהפיתוח שלהם שונה מכל רעיון אחר שהיה עד כה. בבסיס הפיתוח, הקוואנטום היא חרב סינגל (Single Fin) שמיועדת לגלשנים קצרים, סאפ וקייטים אשר אמורה לתפקד כמו הידרופויל. הרעיון שעומד מאחורי הסנפיר הוא תחליף להרכב שלושת החרבות של גלשן ה-Thurster - במקום שלוש חרבות, חרב אחת מפוצלת לשלושה סנפירים.

חרב אחת מפוצלת לשלושה סנפירים. ה-Quantum FIn בפעולה.

שלושת הראשים של חרב ההידרה הסנפירית אמורים לתפקד כמו גלשן הידרופויל. ליצור מומנטום מתחת לפני המים שיניף את הגלשן ויאיץ את מהירותו. בתיאוריה, הרעיון הזה הוא גיים צ'אנג'ר בגלישה ולדוגמא ליירד האמילטון שמרחף כבר שנים רבות עם הידרופויל על גלי ענק. בהרכבתו של סנפיר הQ-fin על גלשן קצר, הליפט אולי יהיה קטן יותר מזה של הסנפירית (Hydrofoil) אבל המהירות והיציבות תגברנה.

מפתחי ה-Quantum Fin טוענים שכוח העילוי האנכי מוכפל ויש כ-25% פחות גרר והרבה יותר אחיזה בחיתוכים על פני הגלים. נתונים אלו נשמעים פורצי דרך אבל אם ניקח דברים בפרופורציה נבין שהיו הרבה מאוד פיתוחים והמצאות עד כה שהבטיחו שמיים גם כשלא היה מטוס. על אף זאת אפשר לתת להם קיק של תמיכה ולתרום לקמפיין הקיקסטארטר שאולי יצליח להניף את ההמצאה ולהרכיבה על גלשן. אך עם היד הלב וגם אחרי כל מה שנכתב, אין כמו Twin Fin על גלשן רטרו... כשמשהו עובד טוב, אין ממש צורך להחליפו.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים