לעמוד על הירוק: Bloom - אסטרודק מאצות

מאת יואב נקש אוגוסט 28, 2015

הנה חברה שלקחה צעד אחד נוסף לכיוון שאליו האנושות צריכה לשאוף: למצוא תחליפי ייצור ירוקים למוצרים מזהמים, ובמקרה זה ל"אסטרודק" (Traction Pad) המשמש את הגולשים. חברת Algix היצרנית הגדולה ביותר בעולם של מוצרים מבוססי אצות, חברה ל-Effekt LLC בכדי לייצר את Bloom - האסטרודק הראשון העשוי מאצות. 

אחת מהשפעות ההתחממות הגלובלית היא עליית טמפרטורת האקואינוסים שבעקבותיה ישנה פריחה מואצת של אצות אשר להן השפעה שלילית על החיים בים.  למעשה חברת Algix לקחה את ההתפתחות האקולוגית השלילית והפכה אותה לדבר חיובי. בנוסף לפיתוח האסטרודק  מאצות, החברה גם שמה לעצמה מטרה להרחיב את המחקר ולבחון את האפשרויות הקיימות לייצור של קצף גלשנים אקולוגי וידידותי לסביבה.

בקרוב נעמוד על ירוק. הפחתה ברמת הזיהום שאנו מכניסים לים תשמור לנו על הגלים.

"גולשי גלים, סאפ וסקימבורד משתמשים באופן עקבי בגריפים המיוצרים בתהליכים פטרוכימיים שאינם ניתנים למחזור ושאפקט הזיהום שלהם נותן אותותיו למשך דורות שלמים", אומר רוב פאלקן (Rob Falken), מנהל הפרויקט של שתי החברות. "Bloom מציעה את התחליפים הסביבתיים הטובים ביותר בעולם. בשנים האחרונות עבדנו קשה מאוד בכדי ליצור ביו-מאסה מאצות שיהוו אלטרנטיבה לתהליכי הייצור. שמנו דגש מרבי על עמידותם של המוצרים ומבלי שנצטרך להתפשר על היכולות והביצועים שלהם - הכי קרוב לדבר האמיתי ולמה שרגילים."

עקבו אחרינו בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

החומר ממנו מיוצר האסטרודק הוא למעשה ביו-מאסה של "קצף רך". אלג'יקס מייצרת את החומר בטכניקה המבוססת על אצות מיובשים (GMO-free) שנבחרים בקפידה ממקורות מים זורמים ברחבי ארה"ב ואסיה. ביומסת האצות אינה דורשת חומרי הדברה לגידולם והן נמצאות בשפע בכל רחבי העולם. Bloom יחקרו יישומים פוטנציאליים נוספים לקצף הרך בשימושם לייצור מחצלות יוגה, נעליים, צעצועים ומוצרי ספורט.

זה זמין וקיים בכל רחבי העולם. ביו-מאסה מאצות היא תחליף ירוק לחומרי ייצור פטרוכימיים. הולכים על ירוק ביפן.

טבעי זה העתיד. מוצרים ירוקים, תחליפים ברי קיימא ושימוש במשאבים נזילים ושאינם מתכלים הם העתיד ולמזלנו יש כמותם בשפע כבר בהווה. הקבעון המחשבתי וההרגלים יכולים להשתנות ולהיטיב עם הסביבה. השינוי מתחיל בגולשים ובזיקתם לים הגדול ולא רק במבטם אל עבר הגל הבא. הגיע הזמן לעמוד על הירוק בשביל הכחול הגדול.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים