חדשות

אבק עם כוכבים: תחרות ה-QS בנתניה נפתחה במזג אוויר סוער

מאת עומר ביטון ינואר 18, 2016

איזה יום חג היה לנו היום בנתניה..SEAT PRO NETANYA! נכון, היו רוחות מטורפות, תנאים רחוקים מאידיאלים, אבל את מי כל זה מעניין ?? לראשונה מדינתנו אירחה אירוע WSL  מדוגם מכף רגל ועד ראש, וכל שנותר לנו היה להגיע לחוף קונטיקי ולמחוא כפיים לארגון ולמתמודדים שהראו איך מנפקים רמה גבוהה וביצועים מרשימים בים קשוח, קשוח מאוד.

עומר בר-לוין, אחד הגולשים הישראלים המצליחים בזירה הבינלאומית, שברקורד שלו כמה עשרות תחרות QS  בקריירה, זיהה ניחוח מוכר העולה מהסדר והארגון והאווירה, לרגע אפשר היה לחשוב שאנחנו בריו, ברזיל. אפילו ה"שופל" המוכר לנו לרעה מחופי הים המקומיים שלנו, הגיע הפעם ע"מ לאבטח את זירת התחרות מפני הסערה הצפויה, בכבוד שופל.

עמדת צפייה נוחה להפליא, פודיום ראיונות, עמדת שיפוט מרווחת, איזור מתחרים מכובד ומלא באדרנלין, ככה עושים את זה. בסביבת המתחרים ניתן היה להבחין משפת גופם כמה חשוב להם לעלות שלב. בכל זאת, חלקם הגיעו מרחוק מאוד, וחייבים את הניקוד כדי להתברג גבוה בסבב, וכדי להמשיך להתקיים בסבב התובעני שנקרא QS. ולחבר'ה המקומיים מדובר באירוע של פעם ב...מוטיבציה לא חסרה כאן לאיש!

הגולשים מהחצר האחורית

נתחיל באלו שבאו מקרוב, הרצליה-תל-אביב קרוב. בהחלט היו תנאים שמאפשרים להפתעות לקרות ביום הראשון לתחרות. נכון מדובר בנפוטיזם בהתייחסותי קודם למקצה מס' 6 בו אחי הבכור דודו ביטון סיפק את ה " major upset of the day " והדיח את יוני קליין, הפייבוריט המקומי של כולנו להמשיך קדימה בתחרות עד השלבים המאוחרים. אך לא לדאוג זהו נפוטיזם קל שכן יוני אח יקר וההדחה שלו כאבה לכל מחנה "סידני"- הגלשנים שדודו מייצר וגולש עליהם. היום בהחלט ראינו דוגמא לכל מה שרומנטי בגלישה תחרותית. מעל 20 שנה עברו מאז דודו התחרה כ"גרום" נלהב, אך גם עברו כמה שנים טובות מאז שהתחרה באופן פעיל ורציף. לחזור בגיל 36, עם גלשנים פרי לבבו, מוחו וידיו – קסם.

בכלל, אנחנו למדים עם השנים שעם שלצד ההתחדשות של ענף הגלישה, ופיתוח רפרטואר הביצועים למימדים פסיכיים לגמרי, לפעמים אין תחליף לניסיון ישן וטוב. לפט חזק של דודו 5 דקות לסיום המקצה שהתחיל עם ראנד-האוס קטלני שנתן לו ים דרייב לביצוע חזק נוסף –זכה לניקוד 5.77, ובשלב הזה ליוני הייתה חסרה תוצאה של 4.95 אותה לא השיג עד לסיום. צ'ארלי קיברון הצרפתי כבר הבטיח את המקום הראשון ושלט במקצה לכל אורכו. 

מסתובבים עם העולם

מסיבוב המוקדמות הראשון, בגזרת הכחול-לבן, העפילו לסיבוב השני זיו הרוש, ברק נחמני, עידן משולם, שי גואטה, רוני שיינגארד, בן ראובני, יהונתן כהן, סטיב לוין (צעיר המעפילים, כבוד) ושאבי אבידן . אוטיס קארי, ואחד בשם אוזי רייט, שנכנס למים עם פיש טווין פין והזכיר לנו, למרות שלא היה חייב, למה אנחנו כל-כך אוהבים אותו. עוד העפילו- אוליבר הארטנופ הדני, והיילי באטיסטה הברזילאי שעוד נדבר עליו בהמשך. אה, והצטרף עוד אחד, עדי גלוסקא, זוכרים ?? מה אמרנו על ניסיון ? עדי סיפק מקצה מצויין, בטעם של פעם ועלה בקלות לסיבוב השני. בהחלט השלים לנו את התמונה הפיקנטית לאירוע ההיסטורי.

סיבוב 2 התחיל עם מאצ'-אפ מרתק ומוכר לנו מסבב אליפויות הארץ, כאשר נפגשו אביב ואקנין ומשה פרץ. פעם אחרונה שהם נפגשו, אמנם ראש בראש, היה באליפות הילטון בקיץ האחרון, שם השניים גלשו גמר סוער ומלא הפרעות, ובסופו ידו של משה הייתה על העליונה. הפעם, קונטיקי נתניה, WSL, אותה גברת בשינוי אדרת. אביב שהוביל לאורך רוב המקצה, גלש מעולה עם ביצועים סולידיים מלאי כח כמו שהוא יודע, וזה הספיק לו לעלות מהמקום השני, כאשר משה פרץ נשאר קרוב ולקראת הסוף סיפק בקסייד קטלני שזכה לניקוד המרשים 8.00. רז כהן וזיו הרוש לא היו רחוקים מהמקום השני ונפרדו מהתחרות בסיבוב זה.

במקצה 2 ראינו את ארני ברחווינקל ההולנדי עולה ללא קושי כאשר לברק נחמני המקומי מספיקות 2 תוצאות נמוכות יחסית כדי להצטרף אליו לשלב הבא. התנאים היו דומים לאורך כל התחרות ואופיינו ברוח עזה all over the place. אמנם לגולשים היו לא מעט גלים לבחור מהם, אך כאשר מנגד לבחירת גל מוטעית צפויה חתירה אינטסיבית או ריצה חופית ארוכה דרומה נגד הרוח ע"מ לחזור לפיק-דרושה לא מעט חשיבה טקטית. 

מקצה Of the Day

ההיילייט של היום הגיע אלינו בפורטוגזית ממקצה מס'  3 המקצה הכי טוב של היום שם ראינו את היילי באטיסטה הברזילאי תופס גובה פעמיים, כולל "קר-פליפ" עם דאבל גראב מרשים במיוחד, ועוד אייר רברס שלא היה מבייש איש מה-CT. רדיקליות מרגשת, מריו לנתניה באהבה. נלסון קולארק הצרפתי הצטרף אליו מהמקום השני עם הרבה קסם מתחת לרגליים, כאשר נפרדנו בשלב הזה מעוד מתמודד זר, ג'וניניו אורסייה הפרואני, ומעיליי קסירר. המקומי. במקצה מס' 4 ראינו את ריף די-נור ודויד נוי נפרדים מהתחרות אך זוכים להרבה מחמאות על גלישה איכותית ואמיצה וקצת חסרת מזל. לשלב הבא המשיכו טום קולארק הצרפתי והנריק פירט הפורטוגלי. 

מקצה מס' 5 סיפק לנו הפתעה נוספת כאשר וובקה מרליס, שבצדק, לא הראה שום רגשי נחיתות מול אדריאן טויון הצרפתי המעולה, שמכל הגולשים הזרים שהגיעו, מכיר הכי טוב את חופינו מביקוריו כאן. כל הכבוד וובקה, שעלה מהמקום הראשון, אדריאן שני. 
מקצה 7 היה מלא באקשן וביצועים מלוטשים על הברייק, וסיפק ניקוד גבוה ביחס לשאר היום. בצער נפרדנו מדודי כהן, ואלוף ישראל לשעבר, עדי גלוסקא. הקוסטה-ריקני ג'ייסון טורס עלה יחד עם חברו לאי של מישל בוארז, מימאנה בריי. 
מקצה מס' 8 והאחרון של יום התחרות הראשון התחיל כשהרוח מתחזקת והתנאים אף מקשיחים, המקצה לא התעלה לרמה גבוהה ונשאר קרוב ברמת תוצאות נמוכה בינונית, בכל מקרה שמחנו לראות את המקומי גיל זילקא עולה מהמקום הראשון, אליו הצטרף אלונסו קוררה הפרואני. 

יום ראשון גדוש באירועים בהחלט, כשמעל הכל מרחפת תחושת האופוריה על עצם זה שמתקיים כאן אירוע שכזה. Drink it while its cold ladies….. נשאר לנו המון טעם להמשך. ותודה לארגון גולשי הגלים! נתראה ביום השני לתחרות, מחר קריאה ראשונה ב-08:45. בינתיים נשאיר אתכם עם לקט תמונות נוסף של הצלם התותח אורי מגנוס!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
עומר ביטון

עומר ביטון, בן 27. גולש, פעיל חברתי וסביבתי , ובעלים של בית הספר לגלישה Up n' Riding. נולד וגר בנוף-ים הרצליה, ואוהב את הים :) כדורגלן מקצועי ומאמן טניס בעברו, ספג המון מטיוליו באוסטרליה ומנסה ליישם את האושר עם המשפחה והחברים, הגלים, ניגונים ויצירה וכל מה שביניהם עם כבוד ואהבה - Surf culture

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים