בפעם השישית: סטפני גילמור אלופת העולם בגלישה לנשים

מאת יואב נקש נובמבר 29, 2014

כך, מתחת לרדאר הגלים העולמי, הוכתרה בהוואי מלכה חדשה / ישנה - אלופת העולם בגלישה לנשים לשנת 2014. סטפני גילמור (Stephanie Gilmore) האוסטרלית בת ה-26 זכתה בסבב העולמי לנשים בפעם השישית, שזה בערך מחצית משיא הזכיות של אלוף העולם לגברים.

בזמן שגילמור פתחה את העונה בניצחון מוחץ בגולד קואסט, היו אלו קאריסה מור (Carissa Moore) מהוואי וסאלי פיצגיבונס (Sally Fitzgibbons) האוסטרלית שהצליחו להתברג למקומות הראשונים ולהיות מתחרות צמודות וראויות לגילמור לאורך כל העצירות של הסבב לנשים. התחרות הצמודה המשיכה עד התחנה האחרונה והמקצה האחרון.

art3

בתחרות Target Maui Pro 2014 שנערכה במאווי הוואי ב-28 בנובמבר, היה קרב מותח שתוצאותיו לא היו ידועות מראש. סטפני גילמור לא הצליחה לעלות לחצי הגמר והיתה תלויה בניקוד ובמיקומן הסופי של חברותיה. טיילר רייט (Tyler Wright) הייתה צריכה לנצח את התחרות בכדי להביא את גילמור לשלושה מקצים שיכתירו את המלכה (three-heat surf-off). אבל טיילר מצאה לפניה את קאריסה מור שהייתה נחושה מתמיד לא להפסיד. לאחר מקצה מותח במיוחד (גם עבור גילמור על החוף), קאריסה ניצחה את טיילר בהפרש זעום וחתמה את הגולל על אליפות העולם לנשים 2014.

art5

"זה היה אחד המרוצים המרתקים ביותר לתואר אלופת העולם בהיסטוריה של הגלישה ואחד המקצים המותחים ביותר שצפיתי במישהי אחרת גולשת אי פעם. אני יודעת עד כמה טיילר ממוקדת ואני בהחלט הייתי מוכנה להארכה של שלושת מקצי ה-surf-off ", אמרה גילמור לאחר ניצחונה. "כל הבנות שהובילו היו ממש צמודות לאורך כל העונה - הכל הסתכם בתחרות ובמקצה האחרון. אני ירדתי בניקוד באמצע העונה אבל עדיין הצלחתי להגיע למיקום טוב שהשאיר אותי במרוץ לאליפות... אני מאוד נרגשת עכשיו, זה היה המרוץ הקשה ביותר בחיי".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים