שלוש מצלמות – גוטה אחד! ש י ד ו ר - ח י ומיוחד :)

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

צפון, מערב ודרום. שלוש מצלמות, שלושה כיווני אוויר לים הכחול בחוף גוטה של אשקלון. השידור החי של אתר צלם ים משדרג את חווית הצפייה עם ה"טריפל" החדש שמתפרש על שטח רחב.

זה אמנם לקח מעט זמן אבל בסופו של יום ולקראת קיץ 2013 אנחנו פותחים עידן חדש בהרגלי הצפייה של השידור החי. לא עוד שידור סטטי של מצלמה אחת כי אם שלוש מצלמות המכוונות לכיוונים שונים שיאפשרו לכם לקבל אינדיקציה נוספת על מצב הים, גובה הגלים ושבירתם בכמה פוינטים לאורך החופים המרכז-צפוניים של אשקלון. עם תחילתו של שידור ה"טריפל קאם" (Triple Cam), המצלמה בשידור חי עוברת למימד אחר ובלעדי שמייחד אותה מכלל השידורים החיים שישנם לאורך חופי הארץ.

streamer triple surf cam gute beach ashqelon israel שלוש מצלמות בשידור חי בחוף גוטה אשקלון

 

 

היכן ממוקמות המצלמות?

 

 

המצלמות בשידור חי נמצאות בחוף הגולשים הרשמי באשקלון – חוף גוטה האגדי. המצלמות נמצאות במרחק נגיעה מהים (כ-10 מטרים) וממש בגובה שבירת הגלים. הנוף של הים הפתוח מקבל את פנינו בזרועות פתוחות (יותר קרוב מזה כבר יהיה על סיפונה של סירה...)

goote beach Ashkelon israel חוף גוטה אשקלון ישראל

על מבנה הסוכה הלבנה ממוקמות שלוש מצלמות באיכות שידור איכותית וחדה ביותר:
* המצלמה לכיוון דרום מכוונת אל עבר חוף קבר השייח וברקע היא חולשת גם על רקע חוף בר-כוכבא והמרינה. מצלמה זו יכולה להיות שימושית ביותר עבור גולשי הגלים שיכולים לקבל מושג לגבי גובה הים ע"י זווית חדה וצפייה בהתנפצות הגלים על השוברים של חוף קבר השייח.
* המצלמה לכיוון מערב מכוונת אל הים הפתוח ומאפשרת צפייה בקו האופק עם שבירות הגלים על הפוינט המרכזי של חוף גוטה.
* המצלמה לכיוון צפון מכוונת אל כיוון חוף הרחצה הצפוני של גוטה ובאופק ניתן לראות עד חוף הדתיים.

למי מיועד השידור החי?

השידור החי של המצלמות מיועד לכל חובבי הים: לגולשים, דייגים, רוחצים ולכל מי שיכול לשאוב את המידע לו הוא זקוק לקראת בואו אל חוף הים. משפחות עם ילדיהם יוכלו לדעת את המצב הנתון של הים באם הוא רגוע או סוער. מי שמתגעגע לשקיעה יוכל לצפות בה בהנאה. מי שמחפש את חבריו או ילדיו יוכל לחפש אותו שם. מי שנמצא רחוק מהחוף, אורחים מעיר אחרת ותיירים, יוכל ליהנות מרגעים קסומים של גלישה ותנועה רצופה מחוף הים באשקלון.

 

איכות השידור, המצלמה ופרמטרים נוספים:

* המצלמה בשידור חי מאפשרת לכם לצפות בכל רגע נתון (גם בלילה) 24/7/365 בתנאי הים און ליין! השידור רצוף ואינו מקוטע ומוצג בפורמט FLV שאותו אתם יכולים לראות בכל דפדפן שברשותכם. אם הדפדפן של כם אינו מאפשר צפייה אז הורידו את ההתקן (Plugin) של נגן ה-Flash.
 
* התמונה חלקה ללא קפיצות עם איכות של סרט וידיאו. איכות התמונה וצבעה משתנה בהתאם למזג האויר וכיוון השמש (מהסיבות הברורות). המצלמה מתאימה את עוצמת החשיפה לשעות הלילה והופכת את שידורה לשחור לבן ובכך מעצימה את הראות. שלושת המצלמות מפצות על תנאי הסינוור שיכול להיגרם בגלל השמש; הווי אומר שאם השמש מסנוורת את השידור במצלמה הדרומית והמערבית אז המצלמה לכיוון צפון תשדר ללא אפקט הסינוור.
 
* אחת המצלמות הפונה דרומה לכיוון חוף קבר השייח מאובזרת בעדשת מיקוד גדולה. מפתח העדשה שבו אתם צופים כעת הוא רחב וביכולתי למקד עוד יותר את המצלמה כך שנוכל לראות את צבע עיניו של גולש הנמצא בים. כמובן שאין כל כוונה לעשות כן כי אז אנו נאבד שטח צפייה חשוב, אך במקרים מיוחדים כגון תחרויות גלישה או מיקוד על מקומות מרוחקים תוכל המצלמה לתעד את האירוע ולהפיצה במדיה המבוקשת. שתי המצלמות הנוספות הן גם כן איכותיות אך עם מפתח צילום רחב בגלל קרבתן אל הים.

* אין כל הגבלה במספר הצופים בו זמנית. ההגבלה היחידה שישנה היא זמן צפייה של דקה ו-20 שניות כשבכל 25 שניות זווית הצילום תתחלף לכיוון אחר. לאחר סיום זמן השידור הכולל תצטרכו לרענן את הדף (F5 / Refresh) או ללחוץ על הכפתור הירוק של ה-PLAY שמופיע בפריים האחרון של השידור על הנגן.

IMG_3942

 

תקלות אפשריות:

השידור החי של המצלמות תלוי בהרבה מאוד גורמים שיכולים לקטוע את השידורים או לגרום להפרעות בזמן צפיה. הפרעות בשידור יכולות להיגרם בעקבות הפסקת חשמל, ניתוק האינטרנט או/ו תקלה בחומרה שכוללת את מערכת השידור ו/או המצלמות. במידה והכול תקין אנא בדקו את שני הסעיפים הבאים במחשבכם הפרטי.
1. השידור לא עולה – בדקו את ההתקנים שלכם במחשב הנוגעים לפורמט FLASH ו/או רעננו את הדף. (לצופים במכשירי טלפון חכמים קראו את הנושא הבא של שידורים חוזרים)
2. השידור נתקע ואינו רציף – דבר זה מותנה במהירות הגלישה שלכם במחשב הביתי או בזיכרון של המחשב האישי – דאגו לסגור מבעוד מועד תוכנות שעובדות ומעמיסות על הזיכרון כגון אי.מיול או הורדות והעלאות שאתם מבצעים בו-זמנית.
* על כל תיקון, ניקוי ושדרוג של המצלמה שנעשה על ידי צלם ים ו/או חברת ספקית השידור תופיע התראה על כך בחלקו העליון של דף השידור.
* בגלל הקרבה לים ישנה הצטברות עקבית של לחות, חול וספריי של מים מלוחים על עדשות המצלמות. וייתכן שאיכות השידור יראה במעורפל ולא חד. בשל כך אני אעשה את מרב המאמצים בכדי לדאוג לניקיון העדשות מידי מספר ימים.
* במידה ונתקלתם בתקלה אתם מוזמנים ליצור איתי קשר וליידע אותי על כך דרך הקישור הבא.

שידורים חוזרים  ופתרונות צפיה ל-IPHONE

לצערי ונכון לרגע זה, לצופים דרך ה-I PHONE אין דרך לראות את השידור החי אלא ע"י הורגת דפדפן תומך כגון ה- Puffin (לחצו כאן לקריאה). בכדי להקל עליכם, בשנתיים האחרונות אני דואג להקליט מידי יום הקלטות של השידורים החי: העדכונים השוטפים של השידור החוזר הוא רעיון ותפעול  בלעדי בארץ שנעשה רק באתר צלם ים, בכך יש הרבה מאוד יתרונות ומימד בלעדי שאינו קיים במצלמות אחרות:

1. אפשרות צפיה (אם כי לא בשידור חי) לאלו הצופים דרך הטלפונים החכמים.
2. השידורים החוזרים מאפשרים דרך נוספת להתעדכן ולעקוב אחר השינויים במזג האוויר והים.
3. לאלו שצופים בלילה וביום המחרת – תוכלו לראות כיצד היה נראה הים במהלך היום וביום האתמול.

* השידורים החוזרים יתעדכנו פעם עד פעמיים ביום – בשעות הבוקר והצהריים (נתון לשינויים במזג אויר שחלים במהלך היום וזמינות מצידי) אורך השידור החוזר כדקה עד שתיים ברגע של ים גואה.
* מפאת פורמט ההקלטה של השידור – השידור החוזר יהיה מקוטע מעט ורציפותו פחותה מזה של השידור החי.

תכנים בעמוד השידור החי:

art3

*בחלקו העליון של העמוד מופיעה תחזית קצרה וכללית המתעדכנת מידי יום, על תנאי מזג האויר הרוח והים. בחלק זה של התחזית מופיעים גם נתונים שיכולים לשרת את המבקשים לבקר בחוף הרחצה – צבע דגל וכדומה. (עדכון התחזית מתבצע בו זמנית עם הקלטת השידור החי ונתון לזמינות התפעול מן הצד שלי, על כן העדכון יכול להופיע לפעמים בבוקר, בצהריים או בערב)
*עוד בחלקו העליון של הדף קישורים מהירים לשידור היומי ולשידורים החוזרים
הודעות והתראות נוספות יופיעו גם כן בחלק זה של העמוד .
*נגן השידור החי מופיע בראשית העמוד, תחתיו הבאננרים הפרסומיים של נותני החסות ובחלקו התחתון של העמוד מופיעים השידורים החוזרים

מסתכלים לעתיד

סטרימר כשמו כן הוא, מקווה להזרים אליכם את הים באופן עקבי, ממספר מוקדים נוספים ועם פיתוחים חדשניים בעתיד כגון:
•    מצלמות חוף נוספות לאורך קו החוף באשקלון
•    שימוש במצלמות חכמות (PTZ) לפריסה רחבה של צילום
•    הרחבה של השידורים החוזרים וההקלטות
•    צפייה דרך הפייסבוק
•    צפייה ישירה בטלפונים חכמים

לייב סטרימינג, שידור חי, מצלמת חוף, און ליין קאם... לא משנה איך תקראו לזה, המצלמה נמצאת שם בשבילכם, להנאתכם ולשימוש יומיומי עבורכם.

בכל בעיה שנתקלתם בה במהלך השידור אנא דווחו על כך דרך הקישור הבא

IMG_Header

ולסיום, תודות:

ברצוני להודות לכל אלו שלקחו חלק במימוש הפרוייקט וכמותם יש רבים, אם באופן ישיר ואם באופן עקיף. תודה רבה ומיוחדת לדן, אמיר ואיתן מחברת גו-לייב על השירות הנהדר והמקצועי על הידע הרחב, הסבלנות והקשר החברתי שנרקם בינינו. – אתם גדולים מהחיים! תודה רבה לכל נותני החסות האדיבים והחברים היקרים: רונן אלימלך (המלך!) שעזר לי רבות, ייעץ ותמך בשידור לאורך כל הדרך של השנתיים האחרונות. תודה לרונן זרביב מ"ג'יי לי תקשורת" על תמיכתו הרבה, חברותו ורוחב ליבו. תודה רבה לאורי צבאות מחנות הדייג "הטבע והים" על אהבתו הרבה לים ותרומתו לקהילה. תודה רבה לכל נותני החסויות בעבר ובתקווה שבגם בעתיד - בתמיכתם הכלכלית הם מאפשרים לנו לממש את החלום ולהפכו למציאות – תודה רבה! תודה מיוחדת לאורי דוידוביץ' על עזרתו הרבה בייעוץ להתקנת המצלמות, על נדיבותו ואדיבותו. תודה גם לאורן דיין חברי היקר על עזרתו הרבה בייעוץ ושדרוג מערכת השידור. תודה רבה לאורן חטב על עזרתו בהתקנת שתי המצלמות הנוספות במקום ותפעול מערכת ה-DVR.  תודה רבה לכל מי שנקרה בדרכי ועזר לי לעזור לכם לצפות בים.

P1020551

אחרון חביב. תודה רבה לחברי היקר רונן טבקול שאותו אני "משגע" עם בקשות וטרטורים בכל פעם שיש ניתוק באינטרנט או בהפסקת חשמל... אין מילים שיוקירו על פועלו של האיש. כשניגשתי לרונן בבקשה למקם את המצלמות בשידור חי במבנה הסוכה הלבנה שבבעלותו הוא לא היסס לרגע קט ותמך בכך בכל מאודו. על אף היותי חבר קרוב של רונן הוא לא עשה זאת (רק) עבורי, אם תשאלו אותו מדוע הוא מאפשר לשדר ממתחם הסוכה הלבנה הוא יגיד לכם שזה בשבילכם! כזה הוא רונן: אדיב, נדיב, נעים הליכות, תורם לסביבה, לחברה, לקהילה ולתושבי העיר ומעבר להכול הוא חובב ים מושבע. את פועלו אני מזכיר בכל רגע נתון כי מגיע לו: הוא זה שהפיח חיים בסוכה הלבנה והאיר את חיי הלילה של חוף גוטה, האדם שנתן לקהילת הגולשים ברז וצינור לרחצה ושתייה, שירותים, גישה לחוף וחנייה, איש הים שהאיר את גלי הים לראשונה באשקלון עם הצבתם של פנסי התאורה בקיץ האחרון 2012, היזם שמאפשר קווי תקשורת אינטרנט חינם באזור החוף, התושב שתרם ובנה הכול מכספו וללא תמורה, החבר שמעניק מעמקי ליבו לטובתנו, לטובת רווחת תושבי העיר לחובבי הים ולגולשים. אני מודה מקרב לב לרונן על פועלו הרב, על אורח הרוח, התמיכה, העזרה הרבה, ועל החברות האמיצה. תודה רבה רונן – באהבה ובערכה רבה!

gal tubi gute beach גל טוובי חוף גוטה

 

donation תרומה

 

תורמים ביד רחבה – תרומה = תמורה :)

חברים וגולשים יקרים, אנא מכם קחו את מעט הזמן שברשותכם לקרוא את השורות הבאות ולעזור בתפעול האתר והשידור החי. כיום, לאחר התקנת שלושת המצלמות וחידוש השידור החי אנו יכולים לנשום לרווחה ולחוש ברגש של גאווה ושימחה גדולה אך עליי להוסיף משפט אחרון עם בקשה: הפקת השידור החי כרוכה בהוצאה כספית נכבדה ועל אף קומץ המפרסמים האדיב שמופיע על גבי השידור, את התשלום הרב אני מוציא מידי יום מכיסי. כידוע לכם, אתר צלם ים אינו אתר למטרות רווח והוא בא כשירות לקהילת הגולשים וחובבי הים באשקלון ובארץ ככלל. בעקבות התשלום הרב וההשקעה אני נאלץ לפנות אל ליבכם בכל מידת הכבוד ולבקש את עזרתכם. אני פונה אליכם הגולשים באתר ובים ולכל אלו שעושים שימוש באתר ולרבות המצלמה בשידור חי אם אתם מרגישים שזה משרת אתכם ואתם מפיקים מהמצלמה תועלת, אם אתם אוהבים את התכנים ומעריכים את פועלי, נהנים מתמונותיכם ורוצים לפרגן ולתת בי רוח גבית אנא פתחו את ליבכם ותתרמו סכום כספי להמשך תפעולה של המצלמה וקידומו של האתר. כל סכום יתקבל בברכה. לפניכם פרטים להפקדה, בתודה מראש.

streamer tzalam Yam סטרימר צלם ים

donate

צלם ים – יואב נקש
בנק הפועלים 12
סניף מספר 686
מספר חשבון: 201134

 

ברצוני לאחל לכולנו הרבה מזל טוב והצלחה. שנדע רק ימים של אושר, בריאות, רגעים יפים של חברות, הגשמת חלומות, גלים יפים לרוב וים נקי וכחול:)
 
* לחצו כאן לצפיה בשידור החי *

שלכם באהבה
יואב נקש - 20 במרץ 2013

צלם ים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים