חדש ובלעדי: תחזית, מיפוי חופים והתראות גלים

מאת יואב נקש ינואר 17, 2015

את קשרי החברות הטובים של חיי רקמתי עם אנשי הים. טיפות המים הרבות התחברו לידי גל גדול שהביאו לשיתופי פעולה ייחודיים כמו אלו שמופיעים בדפי התחזית. המזל האיר פנים ודרכינו הצטלבו על הגלים: מנהלי אתר MSW העולמי ו-hofim + Waves הישראלי - השניים תרמו חלק נכבד לדפי התחזית שמשרתים אתכם כיום. לפניכם הסבר קצר על מה שמוצע לכם בעמודי התחזית ועל החידושים הבלעדיים שתרמו חבריי החזאים.

התחזית באתר צלם ים נבנתה במחשבה רבה ובקפידה. דגש עיקרי הושם על כך שפריסת התחזית תהיה פשוטה לניווט אך לא פחות מכך שתהיה מאוד מפורטת ומדויקת בנתוניה. הרבה מעבר לעיצוב היפה והמזמין תגלו שישנם מספר פיצ'רים חדישים ובלעדיים שאותם תמצאו רק כאן, בעמודי התחזית של צלם ים.

עמוד תחזית לפי אזורים בארץ. תחזית מרכז

הסבר כללי על עמודי התחזית

עמוד התחזית הראשי כולל נתוני מזג אוויר עדכניים וכלליים לכל חופי הארץ ובנוסף מופיעה מפת זרמים וגלים של הים התיכון. תחתיו מופיעה מפת מיפוי חופי הארץ (שעליו אסביר בהמשך ביתר פירוט). בעמודי התחזית הפנימיים עיצבנו עמודים לפי מיקום אזורי בארץ (דרום, מרכז, צפון, כינרת, אילת). ובשיתוף פעולה בלעדי עם אתר MSW Magicseeweed.com, אתר תחזית הים הגדול המדויק ביותר בעולם, תרגמנו את כל הנתונים הטקסטואלים והמפות לעברית (!). כמו כן, בעמוד הראשי מופיע ווידג'ט עם נתונים כלליים ומדויקים לפי אזורים וגם מפה צבעונית של הים התיכון עם קישורים מהירים לתחזית באזור מגוריכם. גם בעמוד השידור החי דאגנו למקם מפה של MSW הממוקדת בנתוניה למקום שממנה המצלמה משדרת (במקרה זה לאשקלון). כל הנתונים מתעדכנים באופן עקבי מספר פעמים ביום.

מפת מיפוי חופי הארץ

בעמוד התחזית הראשי מופיעה מפה של גוגל עם מיפוי של כל חופי הארץ - מיזם מדהים ויוזמה מקסימה של חברי יבגני קוליעקוב מאתר hofim.co.il ומנהלו של אתר Waves.org (שגם עליו נפרט בהמשך). מיפוי החופים מעניק מידע מפורט על כל חוף בארץ (חופ הים התיכון, כינרת ואילת). ניתן לבצע חיפוש של חוף, לבדוק את תנאי מזג האוויר בו (גלים רוח טמפ' וכו') ולבחון איזה מתקנים יש בחוף, הנגשה, חניות, חנויות וכדומה. כמו כן ניתן לדווח על מדוזות, לשתף בפייסבוק או לעדכן פרטים מסויימים בחופים. כאמור, מפה זו נמצאת בעמוד התחזית הראשי שבאתר צלם ים אך ניתן גם לפנות אליה בקישור ישיר לאתר חופים.

מיפוי חופים בארץ. חופים

התראות גלים למייל ולסמארטפון

אנחנו חיים בעולם של צפצופים והתראות: שעונים מעוררים, צלצולי טלפונים, סמסים, ווצאפים ואזעקות צבע אדום. החיים ב"ביפ" מעירים אותנו מ"השינה", מעדכנים אותנו בזמן אמת על כל מה שמתרחש סביבנו ופוקח את עינינו על מה שהיה נסתר מעיננו. אז תרשו לנו להוסיף לכם עוד התראה אחת, שבניגוד לכל האחרות את זו אתם ממש תשמחו לקבל ולשמוע - התראה שמזניקה גולשים, התראת גובה הגלים! 

התחזית באתר צלם ים נבנתה במחשבה רבה ובקפידה. דגש עיקרי הושם על כך שפריסת התחזית תהיה פשוטה לניווט אך לא פחות מכך שתהיה מאוד מפורטת ומדויקת בנתוניה.

רוצים לגלוש? כן, אבל... לא רוצים לרדוף אחרי מפות צבעוניות ותחזיות רחוקות, אין זמן להגיע אל חוף הים ולבדוק, לא רוצים להסתמך על "יש גלים" שאומרים החברים ובסה"כ רוצים להמשיך בחיים בלי בילבולים מיותרים – בקיצור, אתם רוצים לדעת רק כשיש גלים בגובה שאתם אוהבים? במיוחד עבורכם, האתר הישראלי Waves.org מציע לכם את הפתרון עבור זה. משלוח התראות גלים בדיוק לפי הגובה המועדף עליכם ובאזור בוא אתם גולשים. במסגרת שדרוג דפי התחזית באתר צלם ים המחודש הוספנו לנוחייותכם גם קישור מהיר לאתר התראות הגלים (מופיע בראש עמודי התחזית תחת המיקום האזורי "התראות גלים למובייל")

שירות התראות גלים. Waves

שירות התראות הגלים הוא פרויקט חברתי שמספק שירות עדכונים והתראות על מצב הים, רוח וגלים. האתר משתמש במערכת נתוני מזג אוויר וחיזוי כלל עולמית. את ההתראות והנתונים ניתן לקבל דרך הדואר האלקטרוני בחינם או ישירות לסלולארי שברשותכם בתשלום חודשי של 9.99 ש"ח לחודש. התראות הגלים נשלחות בין השעות 06:00 בבוקר ועד 19:00 בערב. ופעם נוספת, המידע שנשלח אל האי מייל שלכם הוא חינמי לחלוטין אז למה לא לנסות ולראות איך זה עובד.

צוות אתר צלם ים ישמח לשמוע את חוות הדעת שלכם על שירותי החיזוי, ההתראות ומיפוי החופים ונודה לכם אם תקחו חלק בקידום הקהילתי של המיזמים עם הצעות ייעול משלכם. 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים