סופר סלייטר - קלי מנצח בפיג'י עם ניקוד שיא!

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

לאחר ימים ארוכים ללא גלים, המתחרים של סבב הגלישה העולמי קיבלו את הדה-בסט שבסוול על הגל השמאלי של קלאודברייק בפיג'י ובדרך הם ניפצו את טבלאות הניקוד של השופטים. אלוף העולם הנצחי, קלי (הכלי) סלייטר, הוכיח פעם נוספת שהגיל לא קובע אלא התרגיל! על גלים מושלמים של 2-3 מטרים, קלי ניצח בתחרות וולקום פיג'י פרו 2013 (Volcom Fiji Pro) וכרגע הוא מדורג במקום הראשון של סבב תחרויות הגלישה העולמי ASP.

art3

זה היה אחד מהימים הנפלאים בענף הגלישה המקצועני. הבוקר בקלאודברייק (Cloudbreak) הפציע בהפצצה של קלי סלייטר על שני גלים עם ניקוד של 10 מושלם ברבע הגמר מול סבסטיאן זיץ (Sebastian Zietz) –פעם נוספת מאז 2007 קלי נכנס אל דפי ההיסטוריה של התחרויות עם 20 נקודות מלאות ועגולות במקצה אחד – וואוו!

עם מבחר ענק של גלים מושלמים זו הייתה תחרות שבה הופגנה גלישה איכותית מאין כמוה. ג'ון ג'ון פלורנס (John John Florence) ניצח את ג'ורדי סמית' (Jordy Smith) ברבע הגמר עם ניקוד גבוה מאוד בסך של 19.06 (מתוך 20 כמובן). במקצי חצאי הגמר התחרו פלורנס נגד סלייטר וסי ג'יי הובגוד (CJ Hobgood) נגד מיק פאנינג (Mick Fanning) שהביס את חברו ג'ואל פרקינסון (Joel Parkinson) בדקה ה-90' של מקצה רבע הגמר. סלייטר היה בכושר נפלא ומאוד נמרץ בשעה שהוא נתן הצגה משובחת על הגל האהוב עליו. ג'ון ג'ון פלורנס נאלץ רק להסתכל עליו מהצד שוחט את הים ... ו"לבכות". כל הסימנים ניבאו שבגמר יתחרו שני הגולשים התותחים מפלורידה סליטר וסיג'יי אבל מיק פאנינג האוסטרלי ניפץ את האשליה כשהוא ניצח את סי ג'יי על השניות האחרונות של זמן מקצה חצי הגמר.

הגמר התחיל עם שתי פצצות של גלים של שני הגולשים. אבל הפצצה השלישית הייתה כבר שייכת לסלייטר. גמר התחרות על הגל השמאלי של קלאודברייק בטברואה (Tavarua) סיפק ניקוד גבוה מהרגיל. סלייטר התמיד בקדיחת הצינורות, נשאר עמוק בתוך הכיס ובשליטה יוצאת מגדר הרגיל. סלייטר היה חם! הוא שבר שיאים אחד אחרי השני וסלל את דרכו לניצחון המתוק. גם מקצה הגמר היה קרוב להיות מושלם מבחינת הגלים והניקוד המצטבר: פאנינג סיים בניקוד של 15.87 וסלייטר עם ניקוד של 19.80!

kelly slater fiji pro 2013 קלי סלייטר פיג'י פרו 2013

"איזה יום זה היה. פשוט טירוף" אומר סלייטר. כשהתחלנו את מקצה הגמר פאנינג היה במיקום טוב ממני לתפיסת הגל, אבל הגל הבא אחריו היה פשוט מטורף". אני רוצה להקדיש את הניצחון לאח שלי ואישתו ולילדם החדש שנולד להם לאחרונה. אחי אמר לי שאם אני אפספס את הלידה אז כדאי מאוד שאני אנצח... אז זה מוקדש לכם. מה אני כבר יכול עוד לומר? איזה יום נפלא...!"

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים