חדשות

עבודה וגלים: ארה'ב תעניק ויזה מיוחדת לגולשים ישראלים!

מאת יואב נקש אפריל 01, 2017

ממשל טראמפ אולי הקשיח את תנאי ההגירה לארה"ב ממספר מדינות מוסלמיות אבל מאידך הוא מגלה חיבה רבה לישראלים, ובמיוחד לגולשים. בהודעה שמסר דובר הבית הלבן שון ספייסר מיום הראשון בחודש אפריל 2017 נמסר כי ארה"ב בוחנת מתן היתרי עבודה מיוחדים לגולשים מ-25 מדינות וביניהם גם ישראל. וויזת הגלישה החדשה תקפה לכל שטחה של ארה"ב, כולל אלסקה והוואי. האמריקן דרים עם גלים!

אם עד כה רק חלמתם להגיע לקליפורניה ולהשאר קצת יותר בשביל לחסוך כסף להמשך טיול הגלישה בעולם, אז האמריקן דרים שלכם נמצא במרחק טיסה מהגשמה. ממשל טראמפ בא לקראת הגולשים, מקל על כניסתם ומאפשר לכם לעבוד באופן חוקי בין הגלים האמריקאים ולהרוויח ירוקים. "תיירות הגלישה בעולם הוכיחה את עצמה כרווחית ביותר ולארה"ב יש הרבה מאוד מה להציע בתחום זה ואף מעבר לכל מדינה אחרת", אמר ספייסר בהודעתו לעיתונות. "אנו רואים בגולשים לא רק תיירים פוטנציאלים שיכולים לחזק את כלכלתה של ארה"ב אלא מכירים גם בצרכיהם הפינססים המשמשים להגשמת חלומותיהם בגלישה".

בדרך לעבודה עוצרים לגלוש בארה"ב... אמריקן דרים גם בתמונה.

תוקפה של "וויזת הגלישה והעבודה" האמריקאית תהיה לחצי שנה עם אפשרות להארכה לחצי שנה נוספת. הוויזה שמכונה "Surf Pass US" תנתן אך ורק לגולשים מ-25 מדינות (כולל ישראל) שיוכיחו כי הם יודעים לגלוש היטב ושהגלישה מהווה חלק נכבד בחייהם. בכדי לקבל את הוויזה גולשי הגלים יצטרכו להתייצב לראיון בשגרירות האמריקאית במדינתם ובנוסף למילוי הטפסים הרגילים הם יצטרכו להציג גם הוכחות להיותם אנשי ים וספורטאים בענף הגלישה. הגולשים לא יתבקשו להגיע עם שורט וגלשן אך הם ידרשו להראות תמונות גלישה או קטעי ווידיאו שלהם מסשן עדכני בארץ או מהשנה האחרונה באחד מהטיולים שלהם בעולם.

תעמיסו גלשנים ותוציאו וויזת גולשים - לטייל, לגלוש ולהרוויח דולרים בארה"ב.

"אנו רואים בגולשים כוח עבודה מצויין שכן מרביתם תפרנים שחוסכים כל שקל לטיול שלהם ועל כן במקום שהם יעבדו ללא אשרות ובשחור בתחומי ארה"ב, אנו מאפשרים להם לעבוד ולהרוויח בכבוד". ממשיך ואומר ספייסר בהודעתו ש"הסטיגמה של הגולשים כאנשים עצלנים / סטלנים היא נכונה באופן חלקי אבל אנו מעוניינים בהם מכיוון שיש להם זיקה לטבע ולערכים טובים - לא שמעתי על גולשים טרוריסטים, מלבד מכמה בעייתיים שמבריזים. עם וויזת העבודה הם יוכלו לעזוב את העגלות ולהתחיל לעבוד בפיצוציות בהאנטינגטון, למכור קרח לתושבי אלסקה, או קוקוסים לתושבי הוואי. הם יוכלו לעבוד על כל אחד מבלי לעבור על החוק האמריקאי."

בציוץ היומי שלו בטוויטר כתב נשיא ארה"ב מר דונלד ג'יי טראמפ: "פחחח נראה לכם?! גולשים עם וויזת עבודה? וונדרפול. אני מעביר חקיקה להגדלת כמות הכרישים, מתחיל להאכיל אותם בכמה מקסיקנים שקפצו מעל הגדר". מייק אמריקה וואן באפריל אגיין ;)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים