מסע אחר: הגלשן חזר לאחר חודשיים ו-300 מייל של שייט בים

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

הדעה הרווחת היא ש"מה שהים לוקח הוא אינו משיב" אבל במקרה הגלשן הבא של גולש גלי הענק הצ'יליאני ראמון נבארו (Ramon Navarro), הים החליט לחרוג ממנהגו ופלט את הגלשן אל החוף לאחר חודשיים ו-300 מיילים ימיים. כשגלשן יוצא לסיבוב בים מספרד ועד צרפת... כל הפרטים בידיעה הבאה.

art6

ראמון נבארו (Ramon Navarro) מצ'ילה הוא גולש גלי ענק מפורסם בארצו וידוע בעולם בתשוקתו לרכיבה על מפלצות מים מלוחים. ב-22 בדצמבר 2013, ראמון השתתף בתחרות גלישה על גלי ענק (Punta Gallea Challenge) בקרבה לחופי בילבאו (Bilbao) שנמצאים בצפון ספרד (מחוז הבאסקים). במהלך התחרות ראמון איבד את גלשנו הצהוב שנשמט מתחת לרגליו ונסחף ליעד לא נודע. חיפושיו אחר הגלשן לא צלחו, הגלשן לא נשטף אל החוף וראמון נאלץ להשלים עם העובדה המצערת כי ייתכן שהגלשן נעלם תחת גלי הים ולא יחזור אליו לעולם. ראמון נבארו למד מהר מאוד להתמודד עם האובדן של גלשנו ולבטח כבר הספיק למחוק אותו מזיכרונו. הוא חזר לביתו שבצ'ילה המשיך בחייו, התארגן על גלשן חדש עד שלפני מספר ימים הגיעה לאוזניו הידיעה כי הגלשן נמצא ונשטף אל החוף בצרפת.

art4

גלשנו הצהוב של ראמון המעוטר במדבקות הספונסרים, נסחף עם זרמי הים מבילבאו שבחבל הבאסקים ועד לחוף אולון סור מר (Olonne sur Mer) במחוז וונדה (Vende) שבצרפת, מרחק של יותר מ-300 מיילים. המרחק הרב שעשה הגלשן בשיוטו במרחבי מפרץ בסקאיה (Bay of Biscay) ארך כחודשיים (!) ונמצא על החוף בתאריך 28 בפברואר 2014. את הגלשן החבוט, שנראה כי עבר התעללות במהלך מסעו בים, מצא על החוף בצרפת גולש בשם פלטשר שוינארד (Fletcher Chouinard). פלטשר זיהה את הגלשן מיד כזה השייך לראמון נבארו ופרסם את הידיעה בתקווה שהוא ידרוש לקבל אותו בחזרה. נכון לרגע זה לא ידוע אם יש בכוונת נבארו לקחת את הגלשן לחזקתו או שפשוט להשאירו בידיו של המוצא בר המזל.

art2

מה היה נתיבו של הגלשן בעת שיוטו במרחבי הים הגדול? זו תעלומה. אחת ההשערות, כפי שמופיעה במפה הבאה, מציגה את נתיבו המשוער שמסומן בקו אדום. ייתכן שהגלשן נסחף לאורך רצועת החוף קרוב יותר למדף היבשת אבל בגלל עוצמת הגלים, גובהם, והסערות הגדולות שפקדו את היבשת הצפון-מערב אירופאית במהלך ביקורו של הרקולס בחודשים של תחילת 2014, נתיב זה אינו סביר כל כך שכן הגלשן היה נפלט קרוב יותר למקום שממנו אבד. אבל היי... מי יודע באמת איזה מסלול הוא עשה בזמן שהותו בים?!

ראמון נבארו מסע אחר: הגלשן חזר לאחר חודשיים ו-300 מייל של שייט בים Surfboard is back after 330 miles & 2 months in sea

נסתרות הן דרכי האלוהים ועלומות דרכי הים. עם פליטתו של הגלשן אל החוף, ראמון נבארו שהוא גם אקטיביסט ופעיל סביבה וותיק, יכול לנשום לרווחה שהגלשן שלו אינו לוקח יותר חלק במעגל הסכנה של זיהום החופים והים...:)

 

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים