גלשן מפוצץ בסמים נשטף אל חוף טיחואנה במקסיקו

מאת יואב נקש יוני 24, 2015

מסלול הברחות הסמים מדרומה של אמריקה לצפונה היה מאז ומתמיד עסק פורה של הקרטלים. בגוף האדם, באוויר, בים וביבשה, המבריחים תמיד המציאו דרכי הסוואה לשינוע מרכולתם. בחלק מהמקרים נעזרו המבריחים בגולשים אלא שבמקרה הבא נעשה שימוש בגלשן ממונע. הגלשן שתכולתו הייתה מלאה בסם מסוג מת' (מת'מפתמין) בשווי מוערך של 100,000 דולרים, נשטף לחופי טיחואנה על גבולה הדרום-מערבי של ארה"ב.

לגלישה, גולשים וגלשנים יש היסטוריה ארוכת שנים בהברחות סמים. ישנם מאות רבות של סיפורים על גולשים שמימנו את טיוליהם ברחבי העולם מהברחה של סמים שאותם טמנו בגלשנים, בקיבתם או דחפו ברקטום של ישבנם. גולשים אלו עשו דרכם הלוך ושוב בטיסות ממדינות עניות אל מדינות נוטפות דולרים ויורו שהקפיצו את ערכם של הסמים בכמה מאות ואם לא באלפי אחוזים. ישנם אפילו שמועות על ענקית חברת גלישה שמימנה את עסקיה ע"י שילוחן והעברתן של סירות מפוצצות בחשיש. אם יש קמצוץ של אמת בסיפורים האלו אז לגלישה יש עבר פיראטי מאוד מפוקפק.

הגלשן שנשטף אל החוף בטיחואנה היה ייחודי, בלשון המעטה .הגלשן היה חלול לגמרי והוסב לסוג של צוללת-צפה המופעלת באמצעות שמונה סוללות וכנראה מנווטת על ידי מכשיר אלחוטי מרחוק. על אף שהגלשן היה עטוף היטב בפלסטיק, המים חלחלו אל תוך המעגל החשמלי של הגלשן וכתוצאה מכך הסוללות נרטבו והפסיקו את פעילותן. גלשן הסמים נותר לחסדי הגלים וזרמי הים עד שלבסוף נשטף אל החוף בתחום הטריטוריאלי של מקסיקו במרחק קצר ממעבר הגבול האמריקאי.

כעבור מספר ימים פרסם המשרד לביטחון הפנים בטיחואנה תמונות של מטען הסמים בפייסבוק. לדבריהם, הגלשן נשא בתוכו קרוב ל-10 קילו של סם מסוג מת' (meth) ששוויו מוערך בסביבות 100,000 דולרים.

וכך נראה גלשן מסומם בטיחואנה:

כשל כתוצאה מרטיבות במעגל החשמלי. הגלשן נשטף אל החוף בטיחואנה

אין קצף בפנים... רק שידרית עם מחיצות לסמים ולמערכת החשמלית

הגלשן הממונע וכבלי החשמל. בארץ כבר היו מחפשים את הפצצה... בטיחואנה מחפשים את הסם

השלל שהיה בגלשן. 10 קילו של סם מסוג מת' בשווי 100 אלף דולרים ארוז בקופסאות צבעוניות

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים