מגזין הגלישה האיקוני SURFER סוגר את שעריו לאחר 60 שנה

מאת יואב נקש אוקטובר 05, 2020

זה כמעט ודאי שלכל גולש בעולם יש לפחות עותק אחד בביתו של מגזין הגלישה SURFER - המגזין הותיק ביותר בענף מאז שנת 1962 וזה שהנחיל מורשת וידע בכתבותיו והדפיס תמונות אלופים לצד גלים מושלמים. טוד פרודנוביץ', העורך הראשי של המגזין חשף כי הגיליון המודפס מספר שלוש של כרך 61  יהיה גליון הפרידה. סופה של תקופה.

מה שהתחיל בשנת 2017 עם סגירתו של המגזין הצעיר במשפחת הגלישה Surfing, מגיע כעת לאח הגדול של המגזינים המודפסים. מגזין Surfer נוסד בשנת 1962 על ידי הגולש, הסופר והכתב ג'ון סוורסון והפך במרוצת השנים ל"ספר התורה" של ספורט הגלישה. המגזין היה חלק ממהפכת הגלשנים הקצרים, אבן הדרך לכוכביה הראשונים של הגלישה, והיה עד ללידתו של סבב התחרויות המקצועני העולמי. מגזין Surfer קידם כל היבט בספורט לצד גילוי של ספוטים נסתרים ביעדים רחוקים והעשרת ידיעותיהם של הגולשים. 

שער הגיליון האחרון והגיליון הראשון. Surfer יחסר לנו מאוד.

על אף שלנגיף הקורונה יש חלק נכבד במסמר האחרון שננעץ בארון הקבורה של המגזין המודפס, הופעת הדיגיטל היתה הגורם העיקרי לתחילת הסוף של המהדורות המודפסות. המעבר של הכנסות הפרסום מערוצים פיזיים לערוצים מקוונים ומחסור בקהל קוראים, שינו את הפרדיגמה והביאו לתוצאה העצובה.

אין כמו לעלעל בעמודים, להדביק פוסטרים של עמוד אמצעי, לקרוא כתבות על חוף הים או להעביר את הזמן בחלומות על יעדים רחוקים בעוד שאנו מדפדפים בו באיזה חדר המתנה. כעת לכל עותק שנותר בביתנו יש ערך סנטימנטלי. אנו באמת ובתמים נתגעגע למגזין Surfer.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים