חדשות

מירוץ הלפיד האולימפי 2012 וגולשים לאולימפיאדה בריו 2016

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

בשעה שגולש גלי הענק גבריאל ווילאראן (Gabriel Villaran) מפרו רץ עם הלפיד האולימפי לקראת פתיחת המשחקים האולימפים באנגליה 2012, בברזיל פתחו במירוץ להכנסתו של ענף הגלישה לאוליפיאדה שתערך בריו דה-ז'נרו ב-2016. האם נזכה לראות גולש גלים עם מדליית זהב?

איגוד הגלישה הבינלאומי (ISA) החל לפעול מאז אולימפיאדת סידני 2000, להכללתו של ענף הגלישה כחלק מהמשחקים האולימפיים, אך הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) טרם נתן לכך אישור. בשנת 2009, ענף הגלישה היה קרוב מתמיד להכרזתו כחלק מהמשחקים האולימפיים של ריו 2016, אך גולף ורוגבי תפסו את מקומו. כרטיס כניסה למשחקים האולימפים גם קיבל ענף הקייטבורדינג שיתפוס את מקומו של ענף גלישת הרוח. בעקבות כך ו-12 שנה לאחר ניסיונות הלובי של סידני 2000, הגולשים בברזיל משיקים קמפיין עולמי בכדי לכלול את ענף הגלישה כספורט ייצוגי כחלק מהמשחקים האולימפים שיתקיימו בריו דה-ז'נרו, ברזיל ב-2016.

Rioבמדינה  שבה גלישת גלים היא ספורט לאומי, ריו דה ז'נרו היא מקום הולדתם של הגולשים הברזילאים. "בריו דה ז'ניירו יש את כל התנאים כדי להשיק את הגלישה כחלק מהמשחקים האולימפיים. יש לנו תשתיות טובות, חופים מרהיבים עם גלים מושלמים לאורך כל השנה ואת האנשים המאושרים ביותר בעולם", מסביר ריקו דה סוזה, חלוץ הגלישה בעיר הבירה של ברזיל. קרלוס בורלה (Carlos Burle), גולש גלי הענק הברזילאי מוסיף ואומר:"גלישת גלים הוא כנראה אחד מענפי הספורט עם הערך הנשגב והחזק ביותר שביכולתו לשנות את האדם ולהשפיע על איכות הסביבה. גלישת גלים היא לא רק ספורט, אלא אורח חיים של מיליוני אנשים ברחבי העולם". "הנוכחות של ענף הגלישה במשחקים האולימפיים יחזק את הערכים האנושיים הטובים ביותר: חיבור עם הטבע, יחסי אנוש הוגנים ומוסריים ללא הבדלים גזעיים חברתיים או תרבותיים".

carlos bruleהקריטריונים של האיגוד האולימפי IOC דורש במפורש שענף ספורט כלשהו יזכה להיות חלק מהמשחקים אם יש בו מתחרים מלמעלה מ-70 מדינות מארבע יבשות. בענף הגלישה ברחבי העולם ישנם בין 20 ל-30 מיליון גולשי גלים בלמעלה מ-100 מדינות, דבר שרק מחזק את טיעוניהם של הגולשים. בעקבות כך, ארגון הגלישה הלאומי בברזיל פרסם עצומה באינטרנט ופתח עמוד פייסבוק אשר בכוונתו להביא לאלפי תומכים. אם גם אתם בעד הכללתו של ענף הגלישה באולימפיאדת ריו 2016, תוכלו להשתתף ולרשום את שמכם בעצומה – לחצו כאן.

 

גבריאל ווילאראן - נציג הגולשים לקראת אולימפיאדת לונדון 2012

gabriel villaran

בינתיים, לקראת האולימפיאדה שתיערך בלונדון, אנגליה, כבוד גדול לענף הגלישה כשגולש גלי הענק הפרואני גבריאל ווילאראן זכה להיות האחד מבין 8000 נושאי הלפיד לרוץ איתו לקראת פתיחת המשחקים האולימפיים. הלפיד האולימפי שוקל 800 גרם, עשוי מסגסוגת אלומיניום ועליו 8000 עיגולים קטנים שמייצגים את 8000 רצי הלפיד של אוליפיאדת לונדון 2012 – וגבריאל נבחר להיות אחד מהם.


גבריאל רץ בגאווה עם הלהבה האולימפית למרחק של 300 מטרים בכביש מילטון קיינס בלונדון. לאחר כשלוש דקות של ריצה הוא סיים את מסעו הקצר והעביר את הלפיד לספורטאי הבא. בסיומו אמר: "זה היה אחד הימים המדהימים בחיי, לייצג את האנשים היפים של מדינתי, פרו. אלוהה!" למי שלא מכיר כל כך טוב, גבריאל ווילאראן הוא אחד מהגולשים הטובים ביותר פרו ונכנס בקלות לרשימת 100 הגולשים המובילים והטובים ביותר בעולם.

gabriel villaran


צלם ים מחזק את ידיהם של הגולשים בברזיל וכל הגולשים ברחבי העולם להכנסתו של ענף הגלישה כחלק בלתי נפרד במשחקים האולימפים בברזיל 2016. בתקווה שנזכה לראות גולש עומד על הפודיום עם מדליית זהב - לחצו כאן לחתימה על העצומה


כתבה מאת יואב נקש – יולי 2012

 

 

צלם ים

 

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים