גולשים, חייים! השמירה על בטחון חייכם חשובה מהגלים!

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

שוב הסבב הזה. המטח הבלתי פוסק של טילים מרצועת עזה על ערי ארצנו היפה. על אזרחים. עלינו. בזמן שכל בית ודירה הופך לחמ"ל מבצעי וכל פרשן לרמטכ"ל אנחנו תקועים באמצע חסרי אונים בין אזעקה לדאגה... לכיסופים לים. חוף הים נראה עצוב. גם הוא מתגעגע אלינו, לא טוב לו להיות נטוש, הגלים נשברים בבדידות על החול החם, השקיעה מחפשת זוג אוהבים שאוחז ידיים בטיולם לאורך הגדה. המציאות הסוריאליסטית שבה אנו חיים בקיץ 2014 מחייבת אותנו במשמעת ובכוח רצון להתגבר על הפיתוי של "ללכת אל הים".

הדי הפיצוצים נשמעים מקרוב, אזעקות הצבע האדום מחסירות פעימה מליבנו ובלית ברירה אנו מוצאים את עצמנו מרותקים לביתנו ובקרבה למרחבים הממוגנים, רחוקים מן הים שאותו אנו כה אוהבים. למרחבי הים יש כוח אדיר בהעצמת התחושות שלנו בהקניית רוגע נפשי ודרך לפרוק את המתחים בגופינו. גם אני, כמו כולם, מתגעגע לים, לעמוד על החול החם ולטבול במים הצוננים שמטהרים כל דאגה מראשי אבל המציאות כופה עליי להימנע כי השמירה על בטחון החיים חשובה מהגלים.

art4

קל מאוד להתפתות ל"קריאותיו" של הים וללכת שבי אחרי הצורך הטבעי שלנו לבקר במרחביו הכחולים הגדולים, אך דווקא ברגעים אלו עלינו לנקוט באורח רוח ובסבלנות. זה לא רק הודעות פיקוד העורף שדורשות מאיתנו להיות קרובים למרחבים מוגנים אלא זה הניסיון האישי של כמה מאיתנו, הגולשים, שכבר ראו בעבר את מטחי הרקטות נופלות בגזרת החוף והים. רחש הגלים בים גובר על כל אזעקה שתיילל בחוף, אם תהיו במים באותו הזמן לא תשמעו דבר עד ה"בום" (יירוט באוויר או נפילה). גם אם ובמידה ותבחינו במשהו או שתצליחו לשמוע משהו שנשמע כמו אזעקה, לא יהיה לכם את הזמן לצאת ולחפש מחסה ותישארו חשופים לסכנה. כמו כן, ומניסיון של המערכה הנוכחית במבצע "צוק איתן", הסכנה אינה חולפת כשהטיל מיורט ע"י כיפת ברזל ורסיסים של הטילים יכולים ליפול על ראשכם – כאמור, כשאתם נמצאים בים ובחוף אתם משאירים את עצמכם חשופים לפגיעה חס ושלום.

אתר צלם ים רוצה לחזור לשגרה ולהמשיך בסדרת הכתבות והידיעות בנושא הים, הגלישה והסביבה אך גם הוא כמו כולם מוצא עצמו חלק מהמערכה ואינו יכול להתנתק מהמציאות הביטחונית שנכפתה עליו. בעבר (הלא רחוק) האתר סיקר את נפילת הטיל הראשון באשקלון, נפתח פורום "צבע אדום", נכתבו כתבות בנושא, ראיונות בכלי תקשורת זרים, השידור החי נפתח לצפייה ארוכה בליווי מוזיקה וגם קיימנו מעגל גולשים בסיומה. גם בעת זו, אתר צלם ים חש עצמו מחויב לשלומכם ומבקש מכם לשקול בכובד ראש ובאחריות רבה את החלטתם אם ללכת לים (לנפוש או לגלוש).

art3

צלם ים מאחלת לכל תושבי הדרום וישראל, שלום וביטחון. שנדע ימים של שקט ושלווה, שחיינו יחזרו למסלולם הרגיל במהרה. אנו מחזקים את ידיהם של חיילי צה"ל ומנגנוני הביטחון בהגנתם על חיינו במאבקנו הצודק לחיים וגאים באזרחי מדינת ישראל, על חוסנם האיתן. ביום שאחרי, החיים יחזרו למסלולם, הצבע האדום יחזור להיות כחול, הגעגוע אל הים שהיה גדול מנשוא יישכח. ביום שאחרי אנו נסתכל אל המחר, נלמד מן העבר ונחיה את ההווה.


PEACE
מחבק חזק!

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים