חדשות

גולשים מנצלים את הפרעות בארה'ב; תועדו פושטים על חנויות גלישה

מאת יואב נקש יוני 03, 2020

בזמן שיש את אלו שמוחים על אי השוויון וההפליה שבין אוכלוסיית השחורים ללבנים בארה"ב, ישנם רבים שמנצלים את המצב הכאוטי להרס וביזה. ערכי המוסר של האדם הולכים לאבדון במקום שבו החומר שהם רוצים ברשותם שווה יותר מחייהם עצמם. תמו ימי הבושה, אין פחד מהמשטרה שידיה כבולות בטיפל בפרעות באזורים אחרים והבוזזים הם לא רק כהי עור, אלא גם נערים לבנים-שזופים עם שיער בלונדיני - או בקיצור, גולשים.

בושה שאנשים אלו נמנים על קהילת הגולשים - ולא משנה אם הם תושביה של מדינה רחוקה. אנשים שרוח הים צריכה לנשוב בנשמתם. ילדי טבע וחול בשיערם שצריכים לגלות סולידריות למצב, אחריות קולקטיבית למדינתם ובעצם נוהגים כאחרוני העבריינים. התיעוד מהפשיטה וההפשטה של חנויות פטגוניה וצ'אנל איילנדס בסנטה מוניקה מכל תכולתן (גלשנים, שורטים, מעילים, שקי שינה וריקון כל המדפים) משרה עצבות גדולה ודאגה לערכי המוסר שעל בסיסו גדל כל "גולש נשמה". המסכות והבנדנות על פניהם לא מסתירות את הכיעור שבמעשה. 

מן הראוי לציין שמדובר בקומץ של גולשים שעשו את המעשה הנפשע. לאחר פרסום תמונותיהם ברשתות החברתיות שזכו לגינויים ושיימינג נוקב, כמה מהם החזירו את השלל שגנבו אך אחרים טרם השכילו להבין את חומרת מעשיהם ולא השיבו את שגנבו. צפו בכל התמונות והסרטונים שצילם אחד מהתושבים בקישור הבא. אותו אדם שתיעד אף בחר להתעמת עם אחד הבוזזים ואמר לו: "אני רוצה לצלם אותך בכדי שאני אוכל לזהות אותך ולגנוב לך את הגלים בכל פעם שאראה אותך במים...".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים