הפתעה לקינדר: אלפי ביצי צעצועים נשטפו לחוף בגרמניה

מאת יואב נקש ינואר 06, 2017

הפתעה! קינדר סורפרייז. עכשיו נפל לנו האסימון, או יותר נכון אם נגיד שהתרשים התאים להרכבת הצעצוע המיניאטורי... אז זו הסיבה שהם נקראים ביצי הפתעה. יום רביעי ה-04.01 היה יום חג לילדים בחופי האי הגרמני לנגוג (Langeoog) כשאלפי מתנות קטנטנות נשטפו אל החוף - סערה בלב ים טלטלה אוניית משא והפילה קונטיינר עמוס בביצי הפתעה - סורפרייז... רק בלי השוקולד.

אוניית המשא Maersk נאלצה להפרד מכמה קונטיינרים במהלך מסעה ואחת מהן כאמור הייתה עמוסה בעשרות אלפי ביצי הפתעה מפלסטיק... כן, פלסטיק. החדשות הללו לא הכי טובות לשוחרי הסביבה שרואים בכך סכנה ממשית לחי ולדגה, אבל נקודת האור במקרה המזהם הזה היא העובדה ש"הפסולת" הזו נאספה מהר מאוד מהחוף.

קפסולות הצעצועים שנשטפו עם גלי הים צבעו את החוף הגרמני בשלל גוונים והקינדר המקומיים היו נלהבים ואספו כמויות של ביצים לחיקם. במטרה לנקות את המפגע בצורה מקיפה, ראש האי הנחה את כל גני הילדים לצאת אל החופים ולאסוף כמה ביצים שהם רק יכולים. בנוסף לביצי ההפתעה נשטפו אל החוף גם מוצרים אחרים בשקיות אריזה ואת הפסולת הזו לא אספו הילדים כי אם הרשות המקומית.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים