חדשות
חדשותגלישה ← נער בפלורידה הותקף על ידי כריש למרות שענד צמיד דוחה-כרישים

נער בפלורידה הותקף על ידי כריש למרות שענד צמיד דוחה-כרישים

מאת יואב נקש ינואר 01, 2017

אנחנו לא מאלו שממהרים להסיק מסקנות וחס ושלום לא רוצים לשים טריז בקמפיין פרסומי של חברה שמנסה למכור לנו בטחון בפני כרישים, אבל... יש מצב שהצמיד של Sharkbanz לא ממש עובד. נער שגלש בפארק הלאומי אבאלון שבפאלם ביץ' פלורידה, הותקף על ידי כריש שחור-שוליים (BalckTip) וזאת על אף שהוא ענד צמיד שהיה אמור להרחיק ממנו את הטורף.

מסתבר שלטבע יש משיכה לטכנולוגיה ובמיוחד אם זו מתבססת על מגנטים. זאק דייויס קיבל צמיד דוחה-כרישים במתנה לכבוד חג המולד אך הוא לא תיאר לעצמו שבפעם הראשונה שיענוד אותו הוא יקבל ביס בזרוע ידו. הידיעה הזו לא ממש הפילה אותנו מהרגלים, שלא לדבר על לנשוך, אבל איפושהו מאוד רצינו להאמין שהטכנולוגיה המובנית בצמיד באמת מרחיקה את הסכנה מהגפיים של הגולשים.

"זו הייתה הפעם הראשונה שענדתי את הצמיד", אומר זאק לערוץ תקשורת מקומי. "הכריש נשך אותי כשהייתי ממש קרוב לחוף ולא הרפה ממני במשך כשלוש שניות. הייתי המום. זה לא כאב כמו שזה היה מלחיץ. חשבתי לעצמי שאני מוכרח לעשות משהו מהר אז לקחתי הליש של הגלשן שלי ולפפתי אותו מסביב ליד בכדי לעצור את הדם".

זאק דייויס קיבל טיפול רפואי שכלל כמות נכבדה של 47 תפרים ואילו אימו שקנתה לבנה את ה"מתנה" דורשת מהחברה את 80 הדולרים שבזבזה. אבל נראה שב-SharkBanz לא מתרגשים מהמקרה ומייסד החברה, נת'ן גאריסון טוען כי כי משיחה עם זאק התברר כי הוא קפץ מהגלשן ונחת על הכריש. "זה היה מקרה באמת חריג אבל הדבר הבטוח הוא שבזכות הצמיד הכריש התרחק ממנו מהר לאחר מכן", הוא הסביר בעמוד הפייסבוק של החברה.

מקרה התקיפה ותשובת החברה מוכיחים במפורש את החוק הפיזיקלי של ניוטון שלכל תגובה יש תגובת נגד ולא משנה עד כמה זו נשמעת מופרכת. תגובה נגדית שכזו בטבע יכולה להסתיים באופן שונה לגמרי כאשר מדובר במשיכה טבעית של כריש לטרף עסיסי. ובכל זאת, לא נקפוץ כמו זאק על הכריש ולא ונסיק מסקנות חפוזות בנוגע למגנט שבצמיד... נקווה שבאמת היה זה מקרה חולף שהסתיים רק בפציעה קלה ונאחל לשניהם החלמה מהירה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים