טקס עם כבוד! הזוכים בטקס גלי הענק בילבונג XXL לשנת 2014

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

זהו הטקס המכובד ביותר בענף הגלישה העולמי. הטקס שבו ניתנים פרסים לאמיצים שבגולשים שמעזים להתגרות בגורל ומסכנים את חייהם על גלי ענק. טקס הבילבונג XXL לשנת 2013-14 הסתיים בקול תרועה רמה כשאת הכותרת מהערב המכובד עשה גרג לונג והגל המפלצתי שתפס בפוארטו אסקונדידו (Puerto Escondido), מקסיקו. כל הזוכים וכל העדכונים בכתבה הבאה

לפני שניגש לזוכים בטקס פרסי גלי הענק לשנת 2013-14, מן הראוי שנצדיע לחברת בילבונג על שהפכה את הטקס היוקרתי למסורת רבת שנים. את המסורת הנחיל

art2

ביל שארפ (Bill Sharp) בסוף שנות ה-90' כשגלישת גלי הענק הייתה מחתרתית ורק בתחילת דרכה. בשנה ה-15 לקיומה, הטקס היוקרתי של גולשי גלי הענק מעניק פרסים על סך 1.5 מיליון דולרים ואותו חובק קהל מעריצים נלהב מכל רחבי העולם. הבילבונג XXL העניק משמעות נצחית וכבוד רב לגולשי גלי הענק והטקס ימשיך להתקיים מידי שנה. מדוע אנו צריכים להוקיר לחברת בילבונג בהצדעה? כי זו הייתה השנה האחרונה בניהולה. איגוד הגלישה העולמי ASP רכש אותה לאחרונה אך דאג להשאיר זכויות עיקריות לחברה – הווי אומר שכנראה והשם בילבונג XXL ימשיך להתנוסס מעל טקס הפרסים היוקרתי אך ההכנסות וההוצאות ילכו אל ה-ASP.

art3

ובחזרה לזוכים בטקס פרסי גלי הענק בילבונג XXL לשנת 2013-14. הפעם זה לא נאזרה, טודוס סאנטוס, ג'ואס או כל ביג ספוט מפורסם אחר, הפעם בראש הרשימה עושים כבוד לביץ' ברייק האימתני בפוארטו אסקונדידו, מקסיקו. בקטגוריית "הגלישה של השנה" (Ride of the year) שנחשבת ליוקרתית ביותר בטקס, זכה האיש והנשמה מסאן קלמנטה קליפורניה,  גרג לונג (Greg Long). הגל שעליו גלש ב-07 ביוני 2013 בפוארטו היה אחד הגלים הגבוהים בחייו, ארוך, מהיר וחלול כמו שהוא לא חווה הרבה מאוד זמן. "תחושת הפחד בגלישה על גלי ענק הוא תמריץ שהופך למשהו חיובי עבורי. כשאני גולש אני כלכך ממוקד ומפוקס עד שנדמה שהזמן עובר בהילוך איטי", מסביר גרג לונג על העבודה שהוא אוהב בחייו.

מרבית הזוכים בטקס הבילבונג XXL לשנת 2013-14 היו מהיבשת הצפון אמריקאית. הגולש היחיד ששבר את רצף הזכיות של האמריקאים היה הגולש הצרפתי גוטיה גאראן (Gautier Garanx) שזכה בקטגוריית "הגל הגבוה ביותר" (Biggest Wave award). ב-23 בדצמבר 2013 גוטיה גלש על גל מפלצתי בבלהארה ריף (Belharra Reef), בצרפת בזמן שהסוול השחור שטף את צפון מערב יבשת אירופה. "להיות כאן בטקס זה חלום עבורי, כל הגולשים הסופרסטארים אותם אני מעריץ, נמצאים כאן. ובערב הזה אני כאן יחד איתם. הגל הזה היה בהחלט הגבוהים ביותר שתפסתי בחיי", משתף גוטיה בחוויה.

קואה רות'מן מהוואי, האח הצעיר של.. והבן של..., זכה בשתי קטגוריות "הצינור" ו"הווייפאאוט". הצינור חולני, אבל הוייפאאוט בטיהופו פשוט לא מהעולם הזה. לא מובן איך מישהו יכול לשרוד נפילה שכזו כשמסה אדירה של מים שואבת אותך לקרקעית כמו אופה שמקפל כדור שוקולד בתוך רוגלך...

מארק הילי (Mark Healey) זכה בקטגוריית "הגל הגבוה בחתירה" (Biggest Paddle).

גראנט טוויגי בייקר (Grant Twigy Baker) מיודענו אלוף העולם בסבב גלי הענק לשנת 2013-14 זכה בקטגוריית ה"הופעה הטובה של השנה" (Best Overall Performance).

ואחרונה חביבה קילה קנלי (Keala Kennelly) שזכתה בפרס היוקרתי לנשים על גל אדיר שתפסה בטיהופו, טהיטי.

טקס פרסי גלי הענק הבילבונג XXL ימשיך איתנו גם בשנה הבאה... עד אז ישברו עוד הרבה גלים גבוהים וגולשים אמיצים יעשו את דרכם להיכל התהילה של האלופים ,האמיצים והאמיצות!

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים