צלם אותי... – סולושוט, צלם הגלישה האוטומטי

מאת יואב נקש מאי 19, 2012

שוב אתם הולכים אל הים ודורשים מהחברה שלכם שתצלם אתכם גולשים, אבל היא רוצה להשתזף והאמת שעם כל כמות האנשים שיש במים קצת קשה לה לזהות אתכם. אתם מנופפים בידיים שהיא תראה אתכם, צועקים שהיא תשמע אתכם אבל דווקא בגל הטוב ביותר של היום היא לא לחצה על הרקורד. אתם יוצאים מהמים מתוסכלים ומשם הדרך לפרידה יכולה להיות בלתי נמנעת... במיוחד בשביל זה,תכירו את הסולושוט (Soloshot), הגאדג'ט החדש שיכול לפתור לכם את כל בעיות הצילום ואת הקשרים שבזוגיות.

כמה פעמים הלכת לגלוש וביקשת מאמא/אבא/חברה/חבר שלך לצלם אותך, שאלה ראשונה כשיצאת מהמים הייתה "צילמת...?" אבל התשובה שקיבלת הייתה עם נענוע הראש לצדדים ואם כבר מישהו מהם הצליח לצלם אותך בכמה ביצועים אז התמונה מרוחקת, לא בפוקוס, עקומה ורועדת. האמת שלשבת על החוף להיות עירני כל הזמן, לאתר אותך וללחוץ על הרקורד בזמן זו משימה לא קלה אבל עם החפיץ החדש אפשר לגלוש בנחת ולדעת שיש לך מה להראות לחבר'ה אח"כ.

art2

היא משתזפת, אתה גולש וסולושוט מצלם - החיים fully automated

הסולושוט (Soloshot), הוא צלם אוטומטי שתכליתו הוא לצלם רק אותך גולש. הטכנולוגיה החדשה  שכוללת בתוכה 14 פטנטים רשומים, מיועדת לכל הגולשים המכורים שרוצים לתעד בוידיאו כל רגע שבו הם גולשים וגם נשתלים. המערכת האוטומטית עוקבת אחריך מהרגע שאתה לוחץ רקורד, הולך על החוף, נכנס אל המים וגולש.

מערכת הסולושוט היא בעצם חצובה (בגובה 70 ס"מ עד 1.5 מטר), שמזהה את הגולש ע"י גלאי שמובנה בתוך רצועת סקוטש המחוברת לזרוע היד שלו. עם הספק סוללה של 5 שעות ובטווח מרחק תדר של חצי קילומטר המערכת מזהה את הגולש ומתמקדת עליו בלבד בזמן שהוא גולש. במהלך סשן הגלישה, הגולש גם יכול להעביר את הרצועה לחברו שיתפוס גל או שניים בכדי שהמערכת האוטומטית תתעד גם אותו.

הדבר הטוב ביותר בסולושוט הוא שאתם לא צריכים מצלמה מיוחדת בכדי להפעיל את המערכת. החצובה המקורית מגיעה עם משטח עגינה להברגה שמתאימה לרוב סוגי המצלמות הקיימות בשוק. הווי אומר שביכולתכם לעגן את המצלמה האישית שברשותכם, לכוון את הזום הרצוי ולגלוש בנחת. בכדי להסיר דאגה מליבכם ולוודא שהמצלמה עושה את ייעודה ועוקבת אחריכם, נורה ירוקה תהבהב לכיוונכם בכל זמן שאתם גולשים. החידוש הטכנולוגי של הסולושוט עובד במיטבו בטווח שבין 30-500 מטר ומומלץ לכוון את הזום עד למיקוד שבו יהיה מרווח של כ-10 מטרים מכל צד שלך בתמונה.

הדבר הטוב ביותר בסולושוט הוא שאתם לא צריכים מצלמה מיוחדת בכדי להפעיל את המערכת. החצובה המקורית מגיעה עם משטח עגינה להברגה שמתאימה לרוב סוגי המצלמות הקיימות בשוק.

מיקמתם את המצלמה על החצובה, לחצם רקורד ויצאתם לגלוש אבל מה בנוגע לאבטחת הציוד?– עם הסולושוט אתם יכולים להיות רגועים שאף אחד לא יגנוב. אמנם תמיד עדיף להשאיר מישהו בקרבת הציוד אבל גם אם אין מישהו שישמור לכם על הציוד היקר בזמן שאתם גולשים, הסולושוט מגיע עם מקדם אבטחה מובנה בתוכו. תחנת העגינה של המצלמה ניתנת לנעילה הרמטית וגם כל מכלול החצובה ניתן לקשירה. את החצובה תוכלו לנעול על כל אובייקט מוצק וקבוע על החוף כגון סלעים, תחנת הצלה, גדר וכדומה. יחד עם כל זה היא גם עמידה בגשם ובנאים קיצוניים של טמפ' ומזג אוויר.

בואו נדבר תכל'ס... כמה זה עולה? הסיפור לא זול, המחיר הרשמי הוא 500 דולרים אבל המבצע באתר החברה מאפשר קניה מראש בהנחה לפרק זמן מוגבל של 100 דולרים... כלומר 400 וושינגטונים ירוקים.

לסיכום, עם הגימיק החדשני אין צורך לדרוש מאף אחד לצלם אותך במשך 3 שעות, החברה יכולה להשתזף בנחת ואתה יכול לגלוש בראש שקט ולצפות בסרט הגלישה הפרטי שצילמת אח"כ. מה שקצת מטריד אותי היא העובדה שלצלם ים יש מתחרה חדש... :-)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים