היום שאחרי... מעגל גולשים של שלום באשקלון

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

ביום שאחרי החיים חוזרים למסלולם. הצבע האדום חוזר להיות כחול, הגעגוע אל הים היה גדול מנשוא. השקט המקפיא ברחבי העיר חוזר לשאון הרכבים והרחובות אינם כבר שוממים מאדם. ביום שאחרי אנו מסתכלים אל המחר, לומדים מן העבר וחיים את ההווה. ביום שאחרי, גולשי הגלים וכל אוהבי הים מוזמנים לקחת חלק במעגל גולשים מסורתי שבא לציין את אהבתנו למדינה, לכוחות הביטחון ולאזרחיה - מעגל גולשים של שלום באשקלון.

 
 

הזמנה למעגל גולשים – יום שבת 24.11.2012
נתחיל מן הסוף אל ההתחלה. לאחר שמונה ימים של לחימה, אזעקות צבע אדום, תפיסת מחסות, פזאצטות ודאגה לשלום יקירנו הגיע הזמן לקחת פסק זמן ולהפגין את אהבתנו לחיים ולעולם הנפלא. מעגל גולשים בא לציין באופן סמלי הוקרה ואחדות, המעגל הסגור מטרתו לציין את הקשר הנצחי אל הטבע והמחזוריות שיש בו. מעגל הגולשים לאחר ימים רבים של התקפות טילים הן דרך מיוחדת להודות לצה"ל לחיילים, כוחות הביטחון ולכל מי שפעל רבות בכדי להגן עלינו ובעיקר להודות לאזרחי המדינה ולתושבי הדרום על כוח עמידתם בחזית העורף. מעגל גולשים באשקלון תהווה נקודת ציון לאומית ועולמית לאחווה שיש בתוכנו בעיר הדרומית ביותר לחוף הים התיכון שנאלצה להתמודד עם מציאות שאינה מציאותית.

art3

 

כל הגולשים, קייט-סרפרים, גולשי רוח, דייגים וכל חובבי הים מוזמנים לקחת חלק במעגל הגולשים המיוחד. עליכם לבוא עם גלשן וגם אם אין ברשותכם גלשן תמיד ניתן לעזור לכם ולהשיג לכם אחד. מעגל הגולשים יתקיים בחוף דלילה ביום שבת 24.11.2012 בשעה 12:00 בצהריים – תביאו דגלים! – הזמנה זו מיועדת גם לכל הגולשים מערים אחרות ובמיוחד נשמח לארח את הגולשים האמיצים מאשדוד.

יומן מלחמה באתר צלם ים
במהלך הימים הקשים שעברו על תושבי הדרום ואשקלון בפרט, השתדלתי לתרום ולו במעט עבור קצת רוגע ושלווה ולנסוך בכם תחושה של הזדהות וחברות אמיצה. art2בניסיונותיי השתדלתי שהמימד הווירטואלי של אתר באינטרנט יקבל מימד ממשי, אנושי ואמיתי שבו תוכלו למצוא מפלט נפשי. בדף הפייסבוק הצעתי את עזרתי לכל אדם שמרגיש במצוקה ו/או שמעוניין לשוחח ואולי אפילו להיפגש ולבקר בביתי. יחד עם זה, ובעזרתם של חברת גו-לייב, אפשרנו צפייה של 25 דקות רצופות בשידור החי של הים והטמעתי גם נגן עם מוסיקה רגועה. בגדול, ניסיתי להעלות תכנים רגועים באתר ולא להפכו לזירת קרב. כולי תקווה שמצאתם נחת באתר צלם-ים ושזה היה לכם לעזר ולמפלט רגעי מן המצב – אחרי הכל אין כמו הים. כולי תקווה שאחוות הרעים שמאחדת את העם בישראל ברגעים קשים תמשיך להיות טבועה בחיינו גם בימים של שגרה. ביום שאחרי אני מרשה לעצמי להתבטא, ובעשרת הסעיפים הרשומים לעיל אני מציין חלק מדעותיי ברצינות עם קורטוב של הומור:

עניין של סמנטיקה
*מבצע או מלחמה? – גם כשמנסים לגמד את עוצמת הלחימה, מבצע "עמוד ענן" היה עבורנו מלחמה לכל דבר. שמונה ימים של מטחי טילים על ישובי הדרום והמרכז אינם נחשבים עבורי בתור "מבצע" וזאת על אף שקיבלנו שישה (מטחים) באחד.
*ניצחון או הפסד? – בעיני המתבונן. המנצחים האמיתיים הם אלו שהצליחו לשרוד ועדיין בין החיים (ואלו שזכו בטוטו או שמכרו מניות לפני תחילת הלחימה...)
*טילים או רקטות? - קסאם, גראד או פאג'ר עפים לעברנו והנזק שהם יכולים לגרום הוא קטלני באותה המידה. לא משנה איך תקראו להם בסופו של דבר זהו נשק של פחדנים.
*אזעקה או צבע אדום? - למה צריך שני מונחים שמתארים את אותה ההתראה? ולמה דווקא אדום? זהו צבע האהוב עליי מאוד. המלצה: אולי בפעם הבאה ישלבו את שני המונחים לאחד: "אזעקת צבע" תספיק
* כיפה סרוגה או כיפת ברזל? - גם עם הכיפה על הראש את מבטחינו שמנו הפעם יותר על פעילותה המרשימה של המערכת להגנה מטילים – כבוד גדול לפיתוח שחסך לנו אבדות רבות.
*ערוץ 2 או 10? – בלה בלה בלה מלחיץ לאללה. פרשנויות, מומחים, דיווחים ומראות קשים אפילו המקשים בשלט היו בלחץ. ואם כבר נדבקתם למסך אז לפחות זמן הפרסומות.לא העיק כבעבר.
*מדינאים או פוליטקאים? - אזרחים. ביברמן, אהוד, נפתלי, שלי לפיד וכל המתמודדים... כולם ככולם אזרחים במדינת ישראל ואני מקווה שהם תמיד יזכרו את זה בפעם הבאה שיעופו פה טילים כי אחרת הם יעופו על טיל.
*בר רפאלי או נועה תשבי? - דפנטלי נועה תשבי. הכי יפה, נשית וחכמה. אין כל ספק שהיא השגרירה הכי טובה שלנו בעולם ושאת דעותיה אנו יודעים בברור. ובר רפאלי? היא ממשיכה ללבוש "פראדה" ולהסתובב עם שלושת הגמדים... מעבר לזה: אין תגובה.
*ממ"ד או חדר מדרגות? - באופן אישי לא הייתה לי ברירה אלא לרוץ אל חדר המדרגות. שם פגשתי את השכנים (המבוגרים וילדיהם) לבושים בחלוקים, עייפים ומרוטי עיניים, בכל פעם קיוויתי שאיזו שכנה חתיכה תצא עם תחתונים וחזייה... אבל לצערי זה לא קרה חחח
*שדרות או אשקלון? זו אפילו לא שאלה, הלב עם כולם אבל באשקלון יש ים:)

surfer's circle for peace ashkelon מעגל גולשים לשלום אשקלון


חברים יקרים, ביום שבת נפגש בחוף דלילה באשקלון למעגל גולשים, תבואו בהמוניכם תביאו חברים, משפחה וגם את הכלבים... נעשה מפגש שייצרב בתודעה המקומית ואולי אף תעשה גלים בכל רחבי הארץ והעולם. ותמיד תזכרו: לא משנה כמה אנשים הם בעד ה"אנדרדוג" (Underdog) אנחנו תמיד נהיה ונשאר "אנדרגוד" (Under God)!


שלכם,
יואב נקש – 22 בנובמבר 2012

 

מעגל גולשים לשלום באשקלון – 24.11.2012

 

 

הפעם האחרונה שבה היה ניסיון לקיים מעגל גולשים היה בעת ביקורו של קלי סלייטר בתל אביב בשנת 2007, חמש שנים אח"כ ביום שבת 24.11.2012 השלמנו מעגל מושלם באשקלון. כ-25 גולשים שילבו ידיים ולפרק זמן קצר היו כאחד. את המפגש למימושו של המעגל התכוונו לקיים בחוף דלילה אך לאחר התלבטות נאלצנו לקיים את המעגל בחוף המרינה. בעת שהחזקנו האחד בידו של האחר, החלפנו מספר מילים על מהות המעגל וחשיבותו וכל אחד מהגולשים לקח לעצמו את הזמן לתפילה אישית בליבו. עם סיום מעגל השלום הרמנו ידינו אל האוויר והשפרצנו מים האחד אל עבר השני.

 

Surfer's circle for peace ahqelon מעגל גולשים לשלום אשקלון

 

 

מעגל הגולשים לשלום היה ציון דרך בקהילת הגולשים המקומית, דרך להפגין אחוות רעים וגיבוש קהילתי. ברצוני להודות לכל החברים שלקחו חלק במפגן המיוחד הזה ולהוקיר להם על תרומתם הרבה, על חלקם האדיר בהצלחתה של היוזמה ועל כך שגילו אורח רוח, סבלנות וחברות אמיצה. תסלחו לי אבל לא רציתי לכתוב רק חלק מהשמות ועל כן אודה לכם אם תוכלו לציין זאת בתחתית הכתבה בתגובות. תודה רבה ומיוחדת לצלמים שהגיעו לתעד את המעגל: אמיר כהן צלם רויטרס, מקסים סרדיוקוב צלם הגו-פרו. כולי תקווה שנוכל לעשות מעגל נוסף אי פעם בעתיד ובנסיבות משמחות. לפניכם לקט תמונות שאותן צילם אמיר כהן (תמונה שהתפרסמה בוושינגטון פוסט), תמונה נוספת שאותה צילם מקסים סרדיוקוב מתוך המים ושתי תמונות נוספות באדיבותה של לידר משה. קליפ של המעגל יעלה בימים הקרובים.

הרבה ריספקט, תודה רבה ואהבה לכולם.
Peace & Aloha
יואב נקש - 24.11.2012

 

 

surfers circle for peace ashqelon

מעגל גולשים לשלום אשקלון

art2

art3art4art6art7art8circle_1לידר תמונהlidar photo

צלם ים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים