האי הקטלני: גולש בוגי נהרג מתקיפת כריש בריוניון

מאת יואב נקש פבואר 22, 2017

פעם נוספת האי הצרפתי השליו באוקיאנוס ההודי עולה לכותרות בעקבות מקרה קטלני של תקיפת כריש. פעם נוספת תחושת הבטחון של תושבי ריאוניון, והגולשים בפרט, מתערערת ונותרת חסרת אונים מול האיום שמקיף אותם במי הים הכחולים. גולש הבוגי אלכסנדר נוסנס בן ה-26 הותקף על ידי כריש בעת שגלש בחלקו הצפון מזרחי של האי - הכריש נגס בו בעורק הירך והוא נפטר בגלל איבוד מהיר של דם.

אלכסנדר נוסנס נמשה מן המים על ידי גולשים אך כשהגיע צוות החילוץ המוסק הוא כבר לא היה בין החיים ואלו נאלצו לקבוע את מותו על החוף. על פי הרשויות המקומיות, השלטים שאוסרים על גלישה, שחייה ושאר פעילויות בים הושחתו במהלך סוף השבוע האחרון אך בספק שזה היה הדבר שהיה מונע ממנו לגלוש מכייון שנוסנס היה מודע לסכנה מתוקף היותו ספוטר כרישים בעברו.

הגולש המקצוען ותושב האי, ג'רמי פלורס, שלוקח גם חלק פעיל יחד עם אביו במציאת פתרון למשבר הכרישים בריוניון ספד לחברו הבוגיסט: "לפני כמה שעות התבשרנו על מותו שלא עוד גולש צעיר ומלא תשוקה... מאוד עצוב. תתפוס כמה צינורות עם האגדות שם למעלה".

מקרה טראגי זה בריוניון מצטרף לכ-20 תקיפות כרישים בשש השנים האחרונות כשכמעט מחצית מהן הסתיימו באורח קטלני. התושבים מנסים להתמודד עם בעיית הכרישים אך אין בידם פתרון לתקיפות שמתרחשות באופן אקראי. ממשל האי הצרפתי סגר חופים רבים בפני רוחצים ופרש רשתות בחופים מוכרזים. ב-2016 יצא הממשל בתוכנית הגנה שנויה במחלוקת שאחד מסעיפיה היה קטל של כרישים אך כאמור דבר לא עזר והתקיפות עדיין מתרחשות אחת לכמה זמן.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים