חדשות
חדשותגלישה ← התחרות שאף אחד לא ראה: מקואה רותמן מנצח על גלי הענק של צ'ילה

התחרות שאף אחד לא ראה: מקואה רותמן מנצח על גלי הענק של צ'ילה

מאת יואב נקש מאי 02, 2015

המחזיק בתואר אלוף העולם לשנת 2014 בגלישת גלי הענק של ה-WSL, מקואה רות'מן מהוואי, ניצח בתחרות Quiksilver Ceremonial שנערכה בצ'ילה, אלא שאפ'חד לא צפה בזה! ליגת הגלישה העולמית (WSL) אכזבה צופים רבים ברחבי העולם כאשר את התחרות הראשונה בסבב המקצועני של גולשי גלי הענק (BWT) היא לא העבירה בשידור חי. הצ'יליאנים רצו לפרגן ולעזזור אבל ה-WSLים כיבו להם את האורות. הביקרות לא איחרו לבוא ונשברו על ראשם של מארגני האיבנט כמו גלי הענק.

"החיפזון מהשטן" אומר המשפט המפורסם, וגם במקרה זה לשטן היה תפקיד לא קטן. התחרות בפונטה דה לובוס (Punta De Lobos) בצ'ילה ספגה ביקורות עוד לפני שהזמבורה הזניקה את הגולשים המתחרים. טרם הספיקו לבשר על הידיעה של תחרות קוויקסילבר סרמוניאלס וכבר יומיים אחרי זה היא יצאה לדרך בלחץ של לתפוס את הסוול האטלנטי שעשה דרכו לחופים. זה היה רמז עבה מאוד לבאות.

עם כל האקשן מסביב כמעט שכחנו שמקואה רות'מן ניצח...

בהיעדרם של צוות השדרים ומאהל התקשורת הרשמי של ה-WSL, קבוצת אוהדים צ'יליאנית החליטה להפיק את השידור החי בעצמם אך דקות לאחר שהם עלו לאוויר הם נדרשו על ידי הליגה לכבות את שידור האון-ליין. בהודעה לתקשורת כתב קארלוס גלארדו (Carlos Gallardo) מפיק שידורי הסטרימיניג המקומית Via de Escape: " חברים יקרים: אנו מצטערים לבשר לכם שה-WSL אסר עלינו לשדר את התחרות און-ליין. עשינו מאמצים כבירים בכדי להביא את התחרות אליכם. על אף זאת, המארגנים החליטו לכבות אותנו". 

כתוצאה מכך, מלבד המקומיים שעמדו על המצוקים, אף אחד לא ראה את התחרות בלייב. כיבוי האורות שכפו ה-WSL על השידור החי, נתן את יריית הפתיחה לרשת החברתית העולמית ובמיוחד זו הצ'יליאנית לצאת מדעתה בביקורת חסרות תקדים על המחדל. בתקשורת המקומית אמרו גולשים צ'יליאנים כי "זה לא מקובל שליגת הגלישה העולמית מדירה את רגלי התושבים מצילום סטילס וווידיאו במים הטריטוריאלים של מדינתם". 

בתחרות שנערכה בפונטה דה לובוס התחרה האלוף הצ'יליאני, ראמון נאבארו (Ramon Navarro) שנחשב לגיבור במולדתו, אבל היא קיבלה תפנית רעה (רעה מאוד) כשהמקומיים איבדו כל עניין. הפתיחה הגרועה של התחרות הראשונה בסבב גלי הענק 2015/16 הגיעה למקום אפל והביאה לעימותים (מילוליים ופיזיים) בין צוות הליגה למקומיים. לאחר המקרה המקומיים כבר איבדו כל עניין בתחרות. ה-WSL חסם כל אפשרות לתגובות בעמוד התחרות הרשמי שבאתר וישנה אפשרות כי התחרות לא תחזור לשם בשנה הבאה לאחר כל מה שארע. 

התחרות הייתה חיוורת וזירזו את סיומה. בתום היום הראשון הגיעו 12 גולשים לחצי הגמר. ביום השני לתחרות היו אלו מקואה רות'מן, גראנט "טוויגי" בייקר (Grant Baker), כריסטיאן מרייו (Cristian Merello), ראמון נאבארו (Ramon Navarro), מארק מתיוס ( Mark Mathews) וניק לאמב (Nic Lamb) שהתחרו בגמר על גלים בגובה של כ-20 פיט. גמר שבו כאמור ניצח מקואה רות'מן.

The Quiksilver Ceremonial 2015 | Final

1. Makuakai Rothman (HAW), 24.29
2. Cristian Merello (CHL), 23,17
3. Ramon Navarro (CHL), 22.31
4. Nic Lamb (USA), 20.74
5. Grant Baker (ZAF), 19.79
6. Mark Mathews (AUS), 17.97

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים