חדשות

ציור-קיר מרהיב בקליפורניה מאת האומן הנודע ג'ון וואן האמרספלד

מאת יואב נקש יולי 06, 2015

גם אם אתם לא מכירים את שמו אתם לבטח מכירים את יצירותיו. הוא אייר את האלבומים הפסיכודלים של הביטלס, האבנים המתגלגלות וגם את הפוסטר של סרט הגלישה המיתולוגי The Endless Summer. אומן הציור הגרפי והמאייר האמריקאי ג'ון וואן האמרספלד (John Van Hamersveld) חושף יצירה ענקית חדשה אותה הוא צייר על קיר בחוף הרמוסה בקליפורניה. היצירה בשם "Hermosa's Great Wave" (הגל הגדול של הרמוסה) מתארת את ההתפתחות האבולוציונית של הגלשנים במהלך ההיסטוריה.

יצירת האומנות של ג'ון וואן האמרספלד "Hermosa's Great Wave" מוצגת על קיר ברחוב בקליפורניה

פעם נוספת וואן המרספלד יוצר ציור איקוני אלא שהפעם הוא בוחר להציגה על גבי קיר ברחוב 14 שבשדרת הרמוסה.ואן האמרספלד הביע את הנרטיב של אבולוציית הגלשנים באמצעות ציור צלליות של שלושה גולשים, כאשר כל אחד מהם מחזיק גלשן שונה המייצג עידן מסויים בזמן. ציור הקיר בנוי משכבות קולאז' ש צורות מופשטות צבעוניות וגל שמתפרש לכל אורכו ומיוצג כגל כל-יכול. "הגל הגדול של הרמוסה" הוא יצירת אומנות באורך 23 מטרים ובגובה של שישה מטרים. 

"האתגר שעומד לפני האומן הוא האפשרות לתת לאנשים לראות את יצירתם. אף אחד כבר לא הולך לגלריות והואמן צריך לנצל את המדיה החברתית לטובתו", אומר האמרספלד. "ציור זה הוא בחוץ. אנשים רבים יהלכו לצידו בזמן שהם עוסקים בפעילות ספורטיבית, הולכים לבאר או מקשיבים למוזיקה באוזניות שלהם. כמו כן אנשים יוכלו להצטלם עם הציור ולעשות סלפי שאותם ישתפו עם כל העולם".

כמו שמה של יצירתו כך גם גישתו של וואן הארמספלד מצליחה לעשות גלים גדולים ברחבי העולם. ציורו ושמו חוזרים לככב ברשתות חברתיות, באתרי גלישה וחדשות (כמו זה שבו אתם גולשים כרגע). כולם מגלים עניין רב בציור הקיר ונותנים ביטוי לאומנות הקיר ברחוב שכנראה ולא הייתה מקבלת את אותה הבמה לו הייתה ניצבת על קיר של גלריה.

עכשיו אתם גם יודעים איך קוראים לאומן שצייר את הפוסטר המיתולגי של סרט הגלישה The Endless Summer

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים