ה-FAA לחברות התעופה: 'מחודש הבא כבודת גלשנים תוטס בחינם'

מאת יואב נקש אפריל 01, 2015

כחודש לאחר פרסום הכתבה על המחירים המופרזים שדורשת חברת אל-על על כבודת הגלשנים בטיסותיה ובעקבות אלפי תלונות זהות של גולשים מרחבי העולם, מפרסמת רשות התעופה האמריקאית (FAA) דרישה מכל חברות התעופה האזרחיות להטיס את כבודת הגלשנים בחינם בכל רחבי העולם. חברות תעופה רבות כבר הסכימו לדרישה זו, ביניהן גם חברת התעופה הלאומית של ישראל אל-על. מתי ייכנס החוק לתוקפו ואיפה הקץ'? בכתבה הבאה

תעמיס לי עוד... ובחינם! מחודש מאי הגלשנים טסים איתכם ללא עלות נוספת לכל רחבי העולם :)

זוהי אחת מהידיעות המשמחות ביותר עבור קהילת הגולשים בישראל ושל כלל תיירות הגולשים העולמית. בקרוב מאוד יסתיים חוסר הוודאות באשר למחיר הטסת גלשנים או כבודת גלשנים (קייס) שדורשות חברות התעופה השונות. החל מחודש מאי 2015 יוכלו הגולשים להנות מ-100-200 הדולרים שהם משלמים על כל טיסה ליעד אקזוטי ולנצלם ביום שהייה נוסף ברכיבה על הגלים מעבר לים.

עקבו אחרינו בפייסבוק או/ו הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש !

דרישת ה-FAA מיום 31.03.2015 שמתפרש על כשני עמודים, מבסס את טיעוניו על היבטים כלכליים, בטחוניים ותרבותיים - הסברים הגיוניים שיש בהם להגיע למסקנה הבאה הכתובה שחור על גבי לבן: "...לפיכך, אנו דורשים שכל כבודת הגלשנים וציוד הגלישה שמיועד לפנאי לא יידרש בתשלום נוסף בשינועם".

Therefore, we hereby demand that all surfboard's laggauge and recreational surfing equipment will not require additional cost for transportation..." - FAA

מילה שלהם זה חוק! רשות התעופה הפדרלית, Federal Aviation Administration - FAA

המפנה החד בנהלים ודרישת ה-FAA הגיע לאחר פניות ותלונות רבות של גולשים בכל רחבי העולם לרבות הליגה המקצוענית לגלישה ה-WSL. טענוותיהם של ה-FAA מבוססות על כל מה שאי פעם הגולשים הלינו עליו וזכו להתעלמות מקוממת מצד החברות:

1. חוסר דיוק והתאמה בהגדרות היתרי הנשיאה הפיזי של מטלטליהם. 

2. שוק פתוח, שלא לומר פרוץ, במחירים שקובעות חברות התעופה (שלעיתים מותנות על פי גחמות של פקידי צ'ק אין). 

3. שלילת האיום הבטחוני שקיים בהעברת גלשנים (חומר דליק, הטמנות של חפצים, בלדרות סמים או סכנה בהטמנת פצצה או כל שימוש חבלני אחר) שכן כל חפץ שעולה למטוס עובר סדרה של בדיקות שיקוף ללא קשר לסוג החפץ.

4. תשלום מופרז שאינו כולל ביטוח ושיש בו משום חשד למירמה, גניבה והפרת אמונים.

החל מחודש מאי 2015 יוכלו הגולשים להנות מ-100-200 הדולרים שהם משלמים על כל טיסה ליעד אקזוטי ולנצלם ביום שהייה נוסף ברכיבה על הגלים מעבר לים.

בהתאם לכך רשות התעופה האמריקאית דורשת להסיר את החיוב על גלשנים בטיסות אזרחיות החל מה-01 במאי 2015. החיוב היחיד שאותו חברות התעופה יוכלו לדרוש יהיה רק במידה והכבודה של הגלשנים תחרוג במשקלה (ולא באורכה!) מהמותר לנשיאה בבטן המטוס (לרוב מדובר על חריגה של מעל 25 ק"ג). הקץ' של דרישה זו כולל סעיף ביטוח שלפיו חברת התעופה תוכל לאפשר לנוסע לרכוש ביטוח נפרד, במידה וזה ירצה לבטח את הגלשנים שברשותו, בעלות של עד 50 דולר (לכל גלשן) לשעת טיסה (הווי אומר שלטיסה של 10 שעות עלות הביטוח תהיה 500 דולרים).

גם אל-על בתמונה. הגלשנים עולים איתכם למטוס ללא עלות נוספת אבל הביטוח יעלה יקר.

חברות תעופה רבות ברחבי העולם הסכימו לדרישת ה-FAA וביניהם גם חברת אל-על. בהודעה לתקשורת אמר מנהל אגף לוגיסטיקה וכבודה מר גל שנקר: "אנו רואים בתיירות הגלישה נכס ספורטיבי שתורם רבות לתדמיתנו וכשם שאנו ממלאים אחר הוראות הבטיחות של ה-FAA כך גם נפעל לפי המלצותיה של דרישה זו. בחודש הקרוב אנו נתחיל עם הטסת גלשנים עד גובה של 7.0 פיט ועד שנה הבאה ב-01 באפריל 2016, אנו נרחיב את אפשרויות ההטסה של ציוד הגלישה גם ללונגבורדים, סאפים, ספסקוואצ'ים, חסקה ומזרונים מתנפחים".

זוהי מתיחה - האחד באפריל 2015

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים