הדולפין האנושי... - Fly Board

יולי 25, 2014

אם אי פעם חשבתם איך זה מרגיש לשחות ולקפוץ כמו דולפין, לרחף על הזנב מעל המים ולהרגיש בשמיים אז ייתכן שאתם לא כלכך רחוקים מההתנסות הראשונית. פראנק זאפאטה אלוף הג'ט סקי הצרפתי מציג את החידוש המטורף ולא פחות מכך הגאוני בשם ה- Fly Board - להרגיש כמו דולפין בכתבה הבאה

frank zapata flyboard

מה שנראה ממבט ראשון כמו סצנה הלקוחה מסרט מדע בדיוני, אדם-מכונה בשילוב "נסי" המפלצת מאגם לוך-נס – הופך למציאות מטורפת על כל הראש (תרתי משמע). פראנק זאפאטה ממרסיי קשור ברגליו ובידיו לצינורות הפולטות לחץ מים אדיר ממנוע של ג'ט-סקי ומצליח להתרומם לגובה של 9 מטרים מעל פני המים  ולתמרן בלוליינות בצלילת ראש אומנותית אל תוך המים כמו דולפין אנושי.

פללי בורד פרנק זאפאטה

איך זה עובד?

הפליי-בורד הוא מנגנון של צינורות המחוברים למנוע הג'ט-סקי. הצינור הראשי מחובר ליציאת הפליטה של הג'ט שמתלפף אל צידי האופנוע. מצינור זה יוצא צינור גמיש ועבה של 9 מטרים שמחובר אל נעלי הג'ט של ה"דולפין האנושי" וממנו מסתעפים שני צינורות נוספים המשמשים ידיות שליטה מייצבים.

art3

art4

art5

 מנוע הג'ט סקי שמאובזר ב-100 כוחות סוס, פולט לחץ אימתני של מים שמאפשר ל"דולפין" לרחף בגובה של 9 מטרים באוויר. הידיות שבידיו מווסתות את לחץ המים והדחף מאפשר לו לתמרן, להאט, להאיץ ולהתייצב מעל פני המים. לפליי-בורד של זאפאטה יש שדרוג נוסף וזהו מנוע ג'ט נייד שאליו מחוברים הצינורות כפי שמתואר לעיל. בעזרת המנוע הנייד יש יותר חופש תנועה ואין צורך להסתמך על אופנוע הג'ט סקי ונהגו.

הוסיפו אותנו כחברים בפייסבוק ו/או הרשמו לסרף-לטר של צלם ים והשארו מעודכנים בכל מה שחדש!

art7

למי שמעוניין לרכוש את ציוד הדולפין האנושי, התענוג הבסיסי עולה 6500 דולר !!! שזה רק לחיבורי הצינורות לג'ט סקי והידיות. עבור מנוע הג'ט הנייד תוסיפו עוד כ-4000 דולר וזה שלכם....  הפליי-בורד הוא צעצוע נהדר  ויקר בשביל לשבור את הראש בחופשת הקיץ הקרובה.. וגם אם בחרתם שלא להתנסות בזה, תודו שזה נראה מדליק...!

art8

artr8

art9

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים