חדשות
חדשותגלישה ← גם לישראל יש עוד סיכוי: הוועד האולימפי פרסם את תנאי ההעפלה לאולימפיאדה

גם לישראל יש עוד סיכוי: הוועד האולימפי פרסם את תנאי ההעפלה לאולימפיאדה

מאת יואב נקש מרץ 19, 2018

הוועד האולימפי (IOC) פרסם את תנאי הקבלה וההשתתפות באולימפיאדת טוקיו 2020 ובכך העניק הזדמנות שווה גם לגולשים מישראל להתחרות על מדליה אולימפית. במקצוע הגלישה באולימפיאדה יהיה ייצוג של 10 מדינות בסה"כ עם מקסימום 4 מתחרים מכל מדינה (גברים ונשים) וההעפלה תעשה דרך צינורות ארגון הגלישה העולמי, ISA.

לפני מספר חודשים, בחודש דצמבר, זה היה נדמה כאילו היה ה-ISA וה-WSL סגרו איזה דיל שלא משאיר הרבה מקומות פנויים לגולשים שאינם מתחרים ב-CT (בסבב המקצועני ישנם כיום גולשים משמונה מדינות: אוסטרליה, ברזיל, פורטוגל, ארה"ב, יפן, צרפת, איטליה ודרום אפריקה). אך כעת מתברר כי 18 הגולשים (מתוך ה-40) שה-WSL רצה לשריין את מקומם באולימפיאדה (10 גברים ו-8 נשים), היה חלק מהצעה שרצו להביא לאישורה לפני הוועד האולימפי. הוועד האולימפי לקח את ההצעה לתשומת ליבו ובהחלטה שפרסם ביום שישי ה-16.03.2018 נקבעו התנאים הסופיים להעפלת גולשים וייצוג לאומי באולימפיאדה.

להלן עיקר הסעיפים:

  • - 20 נשים ו-20 גברים
  • - מקסימום 2 גולשים מכל מגדר בכל אחת מהנבחרות האולימפיות
  • - הגולשים שיעפילו יקבעו על בסיס הישג אישי, על פי שם.
  • - בהתאם להנחיות הוועד האולימפי, תחרויות ההעפלה נקבעו בסדר היררכי כפי שיפורט בהמשך; אם שני גולשים מאותו מגדר העפילו באמצעות הסדר ההיררכי בתחרות הממוקמת בראש הרשימה, הוועד לא יוכל לאשר העפלת גולשים נוספים מאותו מין באמצעות תחרויות השלמה הנמצאות במקום נמוך יותר בסדר ההיררכי שנקבע.
  • - כל הגולשים שנבחרו על ידי הפדרציות הלאומיות שלהם ועבור הקבוצות הלאומיות שלהם חייבים להשתתף בתחרויות הגלישה של ארגון הגלישה העולמי ISA בשנים  2019 ו 2020  וזאת בכדי להיות זכאי להעפלה לאולימפיאדה. הפרטים הסופיים של תנאי הזכאות עדיין נמצאים בבדיקה על ידי ה-ISA והוועד האולימפי.

להלן הסדר ההיררכי של תחרויות ההעפלה:

  1. סבב הליגה המקצוענית לגלישה (WSL): 10 הגברים ו-8 הנשים במקומות הראשונים של שנת 2019.

  2. אליפות העולם של ה-ISA ב-2020: 4 הגברים ו-6 הנשים במקומות הראשונים.

  3. אליפות העולם של ה-ISA ב-2019: 4 הגברים ו-4 הנשים במקומות הראשונים בהתאם ליבשת ממנה הם מגיעים (זכאות תנתן לדירוג הגבוה ביותר של הגולשים המגיעים מאפריקה, אסיה, אירופה ואוקיאניה).

  4. משחקי Pan American: שני מקומות ראשונים - גבר אחד ואישה אחת.

  5. מקום שמור לנציגים ממדינה מארחת: גבר אחד ואישה אחת שמקומם באולימפיאדה מובטח (ראו את המהלך הטקטי שעשה קנואה איגראשי בכדי להעלות את סיכוייו להשתתף באולימפיאדה). אם טרם הובטח מקומם דרך שלבי ההירכיה שמופיעים לעיל, הספורטאים מיפן יעפילו דרך אליפות העולם של ה-ISA בשנת 2020.

אם נסכם את הקריטריונים שקבע הוועד האולימפי להעפלה אנו נבחין שראשית המתחרים מה-CT יהיו חייבים להשתתף גם באליפויות העולם של ה-ISA ב-2019 וב-2020 בכדי להיות זכאים להעפיל ולהשתתף באולימפיאדה. שנית, ואולי הדבר החשוב עבור הגולשים מישראל, הוא שתנתן הזדמנות שווה לעוד מדינות וגולשים להעפיל לאולימפיאדה.

אם נפחית את מספר המקצוענים הזזכאים מה-CT אנו נותרים עם 22 מקומות פנויים וסיכוי שווה לעוד מספר מדינות שאינן שאין להן ייצוג בסבב המקצועני. וכעקרון - דוגמא היפותטית לחלוטין - אם יהיה מצב שבסבב המקצועני יתחרו גולשים רק מארבע מדינות ולא משמונה כפי שיש היום (לדוגמא ארה"ב אוסטרליה ברזיל ודרום אפריקה) אז זה ישאיר הרבה יותר סיכוי לגולשים ממדינות אחרות להעפיל לאולימפיאדה.

ולסיכום: ישראלים שרוצים להשתתף באולימפיאדה צריכים להתחרות בתחרויות ה-ISA של השנים 2019 ו-2020. וזה די ברור שבכדי להגיע לאולימפיאדה הוא או/ו היא יהיו חייבים להגיע למקומות ראשונים. באופן עקרוני לא חייבים טים של 2 או 4 - גם גולש/ת אחד/ת יכול/ה להעפיל לאולימפיאדה ולייצג את המדינה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים