חדשות
חדשותגלישה ← טופ פורטי: ISA וה-WSL סיכמו על מספר המשתתפים באולימפיאדת טוקיו 2020

טופ פורטי: ISA וה-WSL סיכמו על מספר המשתתפים באולימפיאדת טוקיו 2020

מאת יואב נקש דצמבר 23, 2017

באולימפיאדת טוקיו של קיץ 2020 גולשי הגלים יוכלו להתחרות על מדליות בפעם הראשונה בהיסטוריה. ומכיוון שמספר המקומות במשחקים האולימפים מוגבל  רק ל-40, כבר כעת סיכמו ארגון הגלישה העולמי  (ISA) וליגת הגלישה העולמית (WSL) על מספר המשתתפים שיוקצו מכל אחד מהאירגונים.

בסיכומו של דיון הוחלט כי 18 מקומות מתוך ה-40 ישמרו לגולשים מסבב הגלישה המקצועני (CT) של ה-WSL (מתוכם 10 גברים ו-8 נשים) ו-22 המקומות הנותרים יהיו שמורים למתחרים של ה-ISA שיבחרו על פי תוצאות אליפויות 2019 ו-2020 + תוצאות תחרות פאן אמריקן בלימה. 2 מקומות נוספים (גבר ואישה) יהיו שמורים למארחים היפנים. סה"כ 42 מתחרים ישתתפו באולימפיאדה בטוקיו.

על פי חוקי האולימפיאדה שאליו התחייבו ב-ISA, כלל המשתתפים מה-WSL יצטרכו להשתתף עם קבוצות מדינתם באליפויות העולם של 2019 ו-2020, כל עוד ואלו נבחרו לייצג את נבחרתם הלאומית. הסיכום שבין ה-ISA וה-WSL מחזקים את מחויבותם של שני הארגונים להצלחה במשחקים האולימפים", אומר פרננדו אגרה יו"ר ISA. "אנו שמחים על תמיכתה המלאה של הליגה העולמית בגלישה ושילובם של הגולשים המקצוענים בנבחרות מדינתם. שת"פ זה יניף את ענף הגלישה למחוזות חדשים, יוסיף לתחושת הריגוש ולדרמות שילוו את קדם המשחקים".

ההחלטה הסופית לתהליך זה נתון לשיקולו של הוועד האולימפי שיתכנס בפברואר 2018. ב-WSL מרוצים גם הם מסיכומם של הדברים עם ה-ISA  ומצפים להמשך שיתוף פעולה פורה ומודים לכולם על ההזדמנות שנפלה בחלקם להשתתף באולימפיאדה.להלן התחרויות ומספר המתחרים לקראת האולימפיאדה:
ISA - מארגון הגלישה העולמי 22 משתתפים שיקבעו על פי התחרויות הבאות:
2019 ISA World Surfing Games
2019 Pan American Games
2020 ISA World Surfing Games
WSL - מליגת הגלישה העולמית 18 משתתפים
10 גברים ו-8 נשים שיבחרו על פי תוצאות הסבב העולמי CT
יפן - 2 גולשים; גבר ואישה.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים