קבלו את החברה ה-100 בארגון הגלישה העולמי (ISA) - איראן!

מאת יואב נקש יוני 19, 2016

מאה זה לא רק מספר עגול אלא גם מספר שמעיד על תפוצה רחבה מאוד של ענף הגלישה - כמעט מחצית ממדינות העולם. החברה החדשה בארגון הגלישה העולמי וה-100 במספר היא לא אחרת מאשר הרפובליקה האיסלמית של איראן. צירופה של איראן מהווה עוד צעד חשוב של יו"ר ה-ISA פרננדו אגרה בהכנותיו לקראת הכללתו של ענף הגלישה לאולימפיאדה.

אם אתה מדען טילים רוסי בעל תחביב לגלוש על גלים אז איראן הא היעד בשבילך. החופים הדרומיים של איראן חשופים לסוול מהאוקיאנוס ההודי ואזור בלוצ'יסטאן הוא המקום עם הכי הרבה פוטנציאל לגלישה. בשנת 2010 גלשה לראשונה באיראן אישה, איסקי בריטון שמה. הגולשת המאירלנד לבשה חיג'אב ושמה על גופה חליפה ארוכה בכדי שלא תמצא עצמה יושבת בתוך תא אפל של משמרות המהפיכה. סיפורה של בריטון באיראן הביא להפקתו של הסרט "Into the Sea" (טריילר מופיע בהמשך).

עם צירופה של איראן לארגון הגלישה העולמי, יחלו ב-ISA באימונם של מדריכי גלישה שיבססו את הענף בחופים הצפוניים של המפרץ הפרסי. "לאיראן 120 ק"מ של רצועת חוף עם פוטנציאל של גלים לגלישה ובתחומי המדינה גם אגמים ונהרות המתאימים לענפי ספורט החתירה. באיראן קהילה צעירה רבה שרוצה בקידומם של על ענפי הספורט הימיים והגלישה בפרט", אומר יו"ר ארגון הגלישה האיראני אלירזה רוסטאני. "גלישה זה ספורט שבכוחו לאחד אנשים מתרבויות שונות שרק ידיגשו את רוח הידידות וקבלת הפנים שבתרבות האיראנית".

"צירופה של איראן לארגון הגלישה העולמי כחברה ה-100 מהווה נקודת ציון משמעותית עבורי כי כשאני התחלתי את כהונתי היו ב-ISA רק 32 מדינות", אומר פרננדו אגרה. "הגולשים האיראנים יוכלו כעת להרחיב את אופקיהם בענף ולגלות את הפוטנציאל הגלום בארצם. הם יוכלו לקדם כשרונות, לפתוח חנויות לארגן תחרויות לאומיות ולהשתתף באיוונטים עולמיים."

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים