חדשות
חדשותטיולים ← האיש שרצה לחצות את הים בהליכה: מדוע פינצ'רו לבלוצ'י את הבועה?

האיש שרצה לחצות את הים בהליכה: מדוע פינצ'רו לבלוצ'י את הבועה?

מאת יואב נקש מאי 01, 2016

למה התכוון רזה בלוצ'י (Reza Baluchi) כשכתב על "בלון הגלגל" שאיתו התכוון לחצות בהליכה את הים "נא לא לפנצ'ר לי את הבועה"? האם הוא חזה את שעומד לקרות? את כוונתו ניתן לפרש בצורה דו משמעית אבל לבסוף זה היה ככל הנראה בלוצ'י בעצמו שפינצ'ר לעצמו את התוכנית. הסיפור הבא, עד כמה שהוא נשמע מופרך, הסתיים בהוצאת האוויר מרעיון הרפתקני אמיתי שסיכוייו להתפנצ'ר היו מלכתחילה גדולים - סיפור חביב על אדם שרצה ללכת רחוק... על הים.

רזה בלוצ'י הוא טיפוס הרפתקן שמחפש כל הזמן שיאים וריגושים חדשים בחייו. הוא רכב על אופניים דרך 6 יבשות, הקיף בריצה את כל ארה"ב ועל כן המשימה שאליה יצא לאחרונה לא הייתה כזו מוזרה (לפחות לא בעיניו). באמצע חודש אפריל, בלוצ'י עזב את חוף פומפאנו שבדרום פלורידה למשימה שכללה הליכה ארוכה בים בתוך "גלגל מתנפח" כשמטרתו העקרית לעבור דרך משולש ברמודה - משימה שאינה שונה מאוגר שכלוא בתוך מיכל והולך בלי סוף על גלגל.

מה הכיוןן לברמודה? רזה בלוצ'י הולך על הים...

את הבועה בשם "הידרופוד" (hydropod) הוא צייד עם 72 כדורי ציפה, חליפת הצלה אחת, פילטר לזיקוק מים, מכשיר GPS, מכשיר דוחה כרישים ושלט גדול שעליו כתוב "בבקשה על תפנצ'רו לי את הבועה". אלא שמישהו בכל זאת החזיק בסיכה ואיים להוציא לו את האוויר מהרעיון. במסעו הוא היה אמור לעבור מרחק של 1600 קילומטרים (!) מפלורידה דרך ברמודה, האיטי, ועד לפורטו ריקו אך משמר משמר החופים האמריקאי שידע על כוונותיו שלח אליו בתחילת החודש מכתב שבו הוא אוסר עליו לצאת להרפתקה מכיוון שמדובר במשימה מסכנת חיים (וזאת גם אם יש ברשותו מכשיר דוחה כרישים).

בלוצ'י קיבל את המכתב וככל הנראה לא ממש הקדיש זמן לקריאתו. "הכוח נמצא במוח. זה 85 אחוזים מהקיבולת שלו ולכן אתה מסוגל לעשות הכל", הוא אמר בראיון לפני שיצא למסעו. אבל... זה לא לקח הרבה זמן. לאחר שפסע כמה צעדים על המים משמר החופים האמריקאי פינצ'ר לו את המשימה, העמיס אותו לסירה ולקח אותו בחזרה ליבשה. בהודעה שפרסם משמר החופים נכתב כי "בלוצ'י הפר הוראות מפורשות וגרם להוצאות מיותרות למשלם המיסים ועל כן הוא סיים את מסעו ללא התנגדות". או במילים אחרות, "פינצ'ור מוצלח, רות עבור". 

מאוחר יותר נציג משמר החופים אמר שכאשר הם עצרו לצד ההידרופוד של בלוצ'י הוא שאל אותם "מה הכיוון לברמודה?" קלאסי... אי אפשר שלא לאהוב את הבחור עם ה- Message in A Bubble :)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים