רוצחו של ריקארדו דוס סאנטוס נידון ל-22 שנה בכלא

מאת יואב נקש דצמבר 18, 2016

הרצח שארע ב-19 בינואר 2015 הותיר אומה כואבת וענף עולמי בתדהמה. לאחר שנתיים ארוכות פאולו מוטה ברנטאנו (Paulo Mota Brentano) שרצח את הגולש הברזילאי ריקארדו דוס סאנטוס מחוץ לביתו, נידון בבית המשפט הברזילאי ל-22 שנים בכלא. פאולו מוטה שבזמנו היה שוטר שלא בתפקיד, נשא נשק שאיתו ירה שתי יריות קטלניות בגבו של ריקארדו לאחר שבין השנים התגלע וויכוח על חנייה (הסרט התיעודי והעצוב על הרצח התפרסם באתר רק לאחרונה - מומלץ מאוד לצפייה).

התביעה דרשה 34 שנים בכלא אך לבסוף ברנטאנו נידון ל-22 שנה בנוסף לעוד 8 חודשים בפועל על נהיגה בשכרות ביום הרצח. על אף שהשופטים ביטלו על הסף את טענת ההגנה כי דוס סאנטוס איים על ברנטאנו עם מצ'טה, עורכי דינו של ברנטאנו מאיימים כי יערערו על הפסיקה.

לאחר שנתיים ניתן גזר הדין פאולו מוטה ברנטאנו (מימין) נידון ל-22 שנה על רצח ריקארדו דוס סאנטוס.

בתגובה לפסיקת השופטים אמרה אימו של ריקארדו, לוצ'יאנה דוס סאנטוס, לעיתון Hora de Santa Catalina כי יש בכך הקלה מכייון שהם ציפו שהוא יענש בחומרה. "תודה לאל קיבלנו את מה שלו קיווינו, אם כי הפצע שלנו לעולם לא יגליד".

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים