רואים (לה) שהיא מאוסטרליה... גולשת בעירום

מאת יניב מזרחי יולי 25, 2014
הגולשים לובשים בעיקר מכנס גלישה (שורט) ואילו הנשים ביקני, art1ולעיתים רחוקות כשהם מוצאים את עצמם לבד באזור נידח הרחק מעיני האנשים הם מרשים לעצמם להתערטל ולגלוש ערומים כביום היוולדם. אבל באוסטרליה, כמו שבאוסטרליה, ישנה גולשת אחת שדווקא רואה בגלישה בעירום דבר טבעי לחלוטין ומיישמת את זה בכל יום ובכל מקום שמזדמן לה:)

הרבה סנשיין באוסטרליה
- מראמה קאקה (Marama Kake) בת ה-31 היא במקור גולשת מניו-זילנד שמתגוררת בסנשיין-קוסט (Sunshine coast) באוסטרליה. מראמה מנהלת יחסים קרובים מאוד עם האלמנטים של הטבע ומצליחה למשוך הרבה תשומת לב מצד הרוחצים והגולשים בשעה שהיא גולשת עירומה לחלוטין... כן, כמו שאתם שומעים, בנונשלנטיות היא לוקחת את הגלשן אל החוף פושטת את בגדיה וגולשת להנאתה, בלי ביקיני בלי מכנסון – ערומקו(לה) עם חיוך גדול והרבה הנאה.
גולשת בעירום


בחוף של נוסה (Noosa) יש גולשת כוכבת חדשה -  בהתחלה הגולשים המקומיים חשבו שזה קצת מוזר, הם לא הציקו לה, אבל נהגו לגלוש בקרבה יתרה אליה. לאחר כמה זמן הם כבר התרגלו למציאות העירומה החדשה על הפיק המקומי וכיום הם כבר לא מתרגשים מ"זה" יותר מידי – הם מכנים אותה "הגולשת העירומה" (The Naked Surfer).
גולשת עירומה naked nude surfer


מראמה אינה משוגעת או סובלת מאיזושהי הפרעה נפשית, היא בסך הכל נטוריסטית / נודיסטית שגולשת עירומה בטבעיות גמורה כחלק מתפיסת עולמה שגורסת כי עלינו להתחבר לטבע בשלמות, בהדדיות ללא מחסומים, ללא בגדים וציוד שיכול לזהם את הים ולפגוע במרקם העדין. גישתה האקו-נטוריסטית מתבטאת גם בגלשן הסביבתי שעליו היא גולשת והעשוי מעץ האלאיה (Alaia).
nude surfer

אני לא מתפשטת וגולשת עירומה בשביל שאנשים יסתכלו עליי, אני פשוט אוהבת את ההרגשה שבגלישה בעירום, את הפשטות שיש בגלישה עם החליפה הטבעית של גופי", אומרת מראמה. "אני מכסה את עצמי או חותרת הרחק כאשר ישנם ילדים בקרבתי ולעולם לא מצאתי את עצמי מסתבכת עם המצילים או הרשויות המקומיות"
marame kake


הגולשת העירומה ממשיכה ואומרת שהיא גולשת כך כבר שנים, בניו-זילנד ואוסטרליה. "זה משנה את האווירה במים באופן משמעותי, מרכך את הגישה האגרסיבית שיש במקומות גלישה צפופים, זו דרך טובה להתמודד עם מחסומים מלאכותיים של מי גולש טוב יותר ועונה על השאלה האולטימטיבית של מיהו הגולש האמיתי..."
naked surfer


אוסטרליה הייתה המדינה הראשונה שערכה עד סוף שנות ה-90, ומידי קיץ בחוף בונדי בסידני (Bondi Sydney), תחרויות גלישה בעירום (לחצו כאן לצפיה בקליפ - אזהרת תוכן גילאי 18+). תחרויות אלו שמשכו קהל צופים ומשתתפים רב ביותר הפך לאירוע חובה, חוויה אדירה ומצחיקה שבעשור האחרון כבר אינו מתקיים בגלל אילוצים תיירותיים, חברתיים ורדידות מחשבתית.
art 2
מראמה קאקה היא דוגמה לאמיצה שבנשים שבחרה להיות אמיתית עם עצמה ותפיסת עולמה, היא בחרה לשים בצד את האגו, הסטריאוטיפים והטאבו התרבותי של עירום שקיים בחברות רבות ברחבי העולם ולגלוש בהרמוניה על הגלים של הטבע.

כתבה מאת יואב נקש – מאי 2012
צלם ים
שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים