קושרים נגד כרישים: שומרים על הגפיים עם הליש נגד כריש

מאת יואב נקש יולי 06, 2016

חברת הגלישה Modom וחברת Sharkbanz, שפיתחה את הצמיד בעל הטכנולגיה המגנטית להרחקת כרישים, חברו יחדיו בכדי לייצר את רצועת הגלשן הראשונה מסוגה נגד כרישים. השדה המגנטי שמובנה בליש החדיש מפריע לחיישנים ולחושיהם של כרישי טיגריס, שוניות, פטישים וכרישי שור, אלא שגם עם כל הטכנולוגיה המתקדמת הליש הזה עדיין לא אפקטיבי נגד עמלצים רעבים.

הצוות שעומד מאחורי הפיתוח של האנטי שארק ערך נסיונות רבים במשתנים רבים ועל מגוון רחב של כרישים, ועל אף שאין זו טכנולוגיה שמבטיחה 100% ביטחון, הליש עדיין מפחית את הסיכון ואת הסיכוי לתקיפת כרישים באופן דרסטי. המתקן המובנה ב"ליש נגד כריש" של חברת Modom ניתן להחלפה באופן מלא. במידה והרצועה נקרעת או שהגולש מעוניין להחליף ליש (קצר או ארוך), ניתן לנתק את המכשיר על ידי הברגה פשוטה של "מפתח חרבות" ולהתקינו בקלות רבה על ליש אחר (אופציה זו מחייבת שהלישים יהיו ממותג Mododm כמובן).

מרבית הכרישים מתקרבים לרחרח לפי שהם תוקפים - השדה המגנטי מונע מהם להתקרב יתר על המידה ומשאיר מרחק בטחון של כשני מטרים בין הגולש לכריש", אומר גולש גולי הענק מארק מת'יוס שגריר Sharkbanz. "יוצא דופן הוא הכריש הלבן שהסיבה שמתקן זה לא בהכרח ירחיק אותו הוא מכיוון שעמלצים תוקפים מהעומק וממרחק רב. הם מגיעים במהירות אדירה ואין שום שדה מגנטי או המצאה שיכולה לעצור את דהירתם להתקפה".

הליש נגד כריש מונע על ידי השדה המגנטי של העולם ועל כן הוא נטען כל הזמן ובאופן רציף מבלי שיהיה צורך לעשות דבר כלשהו בכדי להפעילו. הליש של Modom נמכר במחיר של 250 דולר אוסטרלי (כ-700 ש"ח). נכון, קצת יקר אבל כשלוקחים בחשבון את העובדה שמדובר במוצר שיש בו שימוש חוזר ושאינו מצריך תפעול והטענה, סביר להניח שההשקעה מתקבלת על הדעת. אחרי הכל, מדובר במקדם בטחון שלפחות יגן על אחת מרגליכם במים.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים