גימיק חדשני - גלשן עם פנסי תאורה

מאת יואב נקש יולי 25, 2014

בכתבה הקודמת גלשנו בתנאי חושך מלאים על גלי ענק עם מארק ויסר... בכתבה הזו ייתכן שמארק ויסר יצטער שהוא לא הכיר את ביל סטיוארט לפני שהוא עשה את הלא יאומן. על מה מדובר? פיתוח חדשני של תאורה חזיתית לגלשן גלים שמאפשר לגלוש בלילה ומאיר עבורך את הליין-אפ! אולי הפתרון האידיאלי עבור כל גולש שרוצה לגלוש בשעות הערב וחולם על פנס תאורה שיאיר את הים... גימיק נחמד ששווה כתבה:

גלשן נייט סטוקר (Night Stalker) - החידוש בגלשני גלים - פנסי תאורה חזיתית.

ביל סטיוארט האגדי (גלשני Stewart מי לא מכיר?) משייף גלשנים מאז סוף שנות ה-70, וכמו גולשים רבים גם הוא חושב שלפעמים אור היום נגמר מהר מידי עוד לפני שהספיק לנצל עוד כמה רגעים של גלישה איכותית. בשביל להתמודד עם העובדה הזו הוא ייצר גלשן יחיד במינו עם תאורה חזיתית שמיועדת במיוחד עבור גלישה בתנאי חושך.night stalker bill stewart

על גבי גלשן ה-"נייט סטוקר" (מקור השם כנראה מהתוכנית של סוף שנות ה-70 Kolcher – The Night Stalker שהייתה להשראה לסדרה X-Files) ההמצאה שלו היא הראשונה בתחום הגלשנים הקצרים שמאובזרת בפנסי LED שמוטמעים בצידי החרבות ועוד שני פנסי תאורה אדירים בעוצה של 700 LUMEN שנבנו אל תוך חרטום הגלשן משני צידיו ועטופים במרקם דק של פלקסיגלאס שקוף.

הפנסים שנבנו בדגם הגלשן S-Wing מופעלים על ידי 2 בטריות נטענות וניתן לכוונן בהתאמה אישית במהלך החתירה (כדי לראות את פני המים בברור ואת עיני הכריש שיוצא בשעות אלו לאכילה...). עוצמת התאורה יכולה לסנוור את הצלמים (ואולי גם את הכרישים), ואף להיראות כמו עב"מ עבור אלו שצופים מן החוף כשהוא גולש איתו בשעות החשיכה. מנורות ה-Led הקטנות שבצידי החרבות נותנות אפקט מיוחד ומרצד על פני המים במהלך הגלישה. הגלשן הזה הוצג בתערוכת עיצובים ודגמי גלשנים של חברת בילבונג בסאן דייגו והוא מוצע למכירה פומבית... יש קונים?

 

כתבה מאת יואב נקש

 

אז הנה הדבר האמיתי – טימניקים של חברת סטיוארט בגלישת ניסיון

 

צלם ים

 

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים