חדשות
חדשותסביבה ← פרויקט ניקיון האוקיאנוסים של בויאן סלאט מלקט פסולת פלסטיק בהצלחה

פרויקט ניקיון האוקיאנוסים של בויאן סלאט מלקט פסולת פלסטיק בהצלחה

מאת יואב נקש אוקטובר 04, 2019

שבע שנים לאחר שהעלה לראשונה את הרעיון לניקיון האוקינוסים, בויאן סלאט חוגג היום את הצלחתו. המיזם האדיר שתכנונו והפקתו ארכו שנים רבות הגיע למקום שבו כולנו מרוויחים בגדול. הפתרון הפאסיבי שמתבסס על ליקוט של פסולת פלסטיק צפה בשימוש הכוח הטבעי של זרמי הים, מוכיח את יעילותו עם לכידת פסולת רבה.

המערכת שנתקלה בקשיים בתחילת דרכה הצליחה בניסיון השני להוכיח שהקונספט הפשוט עובד בצורה יעילה. ."על ידי שידרוג המערכת הצפה אנחנו מצליחים ללכוד פלסטיק" מסביר סלאט. "והצלחנו לבטל כמעט לחלוטין את זליגת הפלסטיק שנערמת מעל צינורות האיסוף". בנוסף לפסולת הפלסטיק הרבה, המערכת גם לוכדת רשתות דיג או חתיכות מיקרו פלסטיק בגודל של מילימטר אחד.

על אף ההצלחה, המשימה לניקיון האוקיאנוסים מפלסטיק עדיין לא תמה. המערכת טרם נוסתה לאורך זמן ועליה ללכוד פסולת פלסטיק לאורך חודשים ואף שנים בכדי שההשפעה בשטח תהיה מוכחת. בינתיים המערכת מצליחה ללקט פסולת רבה בגדלים שונים ואונית האיסוף הראשונה של הפסולת תגיע עם תכולתה לחוף בדצמבר 2019.

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים