חדשות

כוחה של אישה: חירשת-עיוורת הגשימה עוד הישג מרשים בחייה

מאת יואב נקש ינואר 10, 2016

זה מפעים בכל פעם מחדש להיות עדים לכוח הרצון שיש לאנשים בעלי מוגבלויות - כוח שיש בו הרבה מן הנשמה בכדי לטעת בליבנו השראה גדולה. האבן גימה (Haben Girma) לוקה בעיוורון וחירשות אך זה לא מנע ממנה לכבוש יעדים רבים ומרשימים בחייה כשהאחרון שביניהם הוא גלישה על הגלים.

היא סיימה בהצטיינות לימודי משפט בהרווארד בשנת 2013 ומכהנת כפרקליטה של התנועה למען חולי הסוכרת בארה"ב. זכתה לפגוש את נשיא ארה"ב אובאמה ולקבל פרס (Champion of Change) על פעילותה. היא נאמה בפני קהל רב במפגש האמריקאי השנתי של חולי הסוכרת, ושיתפה את העולם ב-TED על מגבלותיה ועבודתה כפרקליטה. ואת כל זה עשתה האבן גימה כשהיא אינה שומעת ואינה רואה!

שאיפותיה וכשרונה מעוררי הערצה. ואם לא די בכל הישגיה המדהימים אז לאחרונה היא הוסיפה לרזומה העשיר שלה עוד אתגר פיזי אחד - גלישה על הגלים. "אחד המכשולים הגדולים ביותר שניצבים בפני אנשים עם מוגבלות היא תגובות ועמדות שליליות של אחרים. אותם אנשים יוצאים מנקודת הנחה שעיוור או אדם שנעזר בכסא גלגלים לא יכול לעשות משהו אבל הכל אפשרי", היא אומרת.

הגלישה הייתה עבורה דרך נוספת לאתגר את עצמה, להיות בסביבה שבה אין תקשורת עם אנשים, שלא ניתן לשמוע את רחש הגלים ולא לראות את הטבע שמסביב - להתמודד במפורש עם מציאות חסרת אונים. מכיוון שהיא לא יכולה בשום אופן לגלוש לבדה ומה גם שאינה מכירה את סביבת הים והגלים, היא נעזרה במדריך שנתן לה הוראות בעזרת סדרת לחיצות שתזמנו עבורה את התהליך מהחתירה ועד העמידה על הגלשן.

גירמה הגשימה עוד הישג אדיר בחייה. והיא עשתה זאת רחוק מספרים עם כתב ברייל או מקלדת הקוורטי של המחשב - היא עשתה זאת בשביל להוכיח לכולם, ובעיקר לכולן, שאין דבר שאישה לא יכולה לעשות :)

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר הוסף תגובה
יואב נקש

עורך ראשי, כתב-צלם. מייסד האתר "צלם ים". פעיל סביבה וחברה גולש שאוהב את העולם. משפט לחיים: "רוח האדם כרוח הים היא, למרחבים תשאף וגבולותיה אין קץ." ציטוט אהוב מסרט: I am just the Garbage man - Big Wednesday

מגזין +

ינואר 01, 1970

הפיד של צלם ים

יודעים משהו שאנחנו לא?

יש לכם ידיעה מרעישה? אירוע חדשותי מעניין ו/או בלעדי? ראיתם דולפין? תפסתם גל ענק? הייתם עדים למפגע סביבתי? אירוע חברתי? סיפור? קישור? תמונה? סרטון? יש חדש בעולם הים ואנו לא מודעים אליו? שתפו אותנו בכל דבר ונשתף עם העולם.

מלאו את הפרטים בטופס הבא ושלחו אלינו (כוכביות - שדות מילוי חובה)

צור קשר

אתר צלם ים מאמין בקשר אישי וישיר עם כל אדם שבנפשו נושבת רוח ים - נשים וגברים כאחד. אנא מלאו את הטופס הבא במלואו ופרטו את מטרת פנייתכם. צוות צלם ים משקיע תשומת לב רבה לפנייתכם ויעשה את המרב בכדי להשיב לכם בהקדם.
צלם ים